Antwort Jaké vitamíny na dnu? Weitere Antworten – Co je nejlepší na dnu

Jaké vitamíny na dnu?
Z medikace se na dnu obvykle předepisují léky, které snižují bolest kloubů a potlačují zánět tzv. nesteroidní antirevmatika (např. Ibuprofen, Diklofenac, nimesulid), a léky, které snižují tvorbu kyseliny močové (například Purinol či Febuxostat). Další lék, který specificky tlumí akutní ataku dny, je kolchicin.Cesta, jak dostat kyselinu močovou z těla, povede vždy hlavně přes ledviny. Pro správné vylučování kyseliny močové je proto zásadní pitný režim. Pijte proto dostatečně a nápoje si rozložte rovnoměrně během celého dne. Vhodné nápoje jsou voda, minerální vody, ovocné čaje a šťávy.K efektivní léčbě dny můžeme doporučit i zelené potraviny, především pak Mladý ječmen a Chlorellu pyrenoidosu. Kvůli nadměrné konzumaci masitých jídel vznikají v těle puriny neboli dusíkaté sloučeniny, nezbytné pro funkci našeho organismu.

Co je dobré na kyselinu močovou : Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. Dále je vhodné konzumovat ořechy, brambory, kořenovou zeleninu, zakysané výrobky, banány a další ovoce s vysokým obsahem vlákniny či čerstvé nedoslazované ovocné a zeleninové šťávy.

Co se nesmí při dně

Ze stravy vyloučíme potraviny obsahující větší množství purinů – zvěřinu, vnitřnosti, masové vývary a extrakty, trvanlivé salámy, uzená masa, olejovky, kakao, čokoládu, silný černý čaj, zrnkovou kávu, luštěniny, alkoholické nápoje, houby. Doporučujeme snížit celkové množství bílkovin na 50–60 g/den = 0,6–0,8 g/kg váhy.

Jak se rychle zbavit kyseliny močové : Omezte příjem masa, masných výrobků, silných masových vývarů. Nejlepší formou úpravy masa je vaření, nevhodné je smažení. Živočišné tuky nahraďte kvalitními rostlinnými a rybími tuky a oleji. Vyhýbejte se nápojům doslazovaným fruktózovým sirupem a přislazování pokrmů.

Při akutní dnavém záchvatu se užívají léky proti bolesti a zánětu kloubů, tzv. nesteroidní antiflogistika, a to v poměrně vysokých, protizánětlivých, dávkách. K tomu často lékař předepíše i lék kolchicin, který snižuje tvorbu krystalů kyseliny močové a zmírňuje zánětlivou reakci na tyto krystalky ve tkáních.

Ze stravy vyloučíme potraviny obsahující větší množství purinů – zvěřinu, vnitřnosti, masové vývary a extrakty, trvanlivé salámy, uzená masa, olejovky, kakao, čokoládu, silný černý čaj, zrnkovou kávu, luštěniny, alkoholické nápoje, houby.

Co je nejhorší na dnu

Základním principem diety při dně je vyloučení z jídelníčku potraviny bohaté na puriny. Jedná se o sloučeniny přítomné v potravinách, jejichž konečným produktem metabolismu je kyselina močová. Mezi potraviny bohaté na puriny patří: maso, vnitřnosti, ryby, mořské plody a luštěniny.Potraviny s vysokým obsahem purinů – omezit:

  • zvěřina: kančí, jelení, kachny..
  • červené maso (hovězí, vepřové), uzeniny.
  • některé mořské ryby: tuňák, sardinky, treska, mušle.
  • vnitřnosti: játra, ledviny.
  • zrající sýry.
  • alkohol: pivo, víno.
  • luštěniny (čočka, fazole, hrách)
  • určité druhy zeleniny: rebarbora, špenát, červená řepa.

Velmi dulezité je chránit si ledviny, a neprochladnout. Pro udrzovani vápniku v těle velmi doporučuji mák, makový olej a nebo CHIA semínka, je to opravdu velice hodnotná potravina a zařazením do jídelničku můze opravdu vyřesit hodně zdravotních problému.

Léčba dny. Při akutní dnavém záchvatu se užívají léky proti bolesti a zánětu kloubů, tzv. nesteroidní antiflogistika, a to v poměrně vysokých, protizánětlivých, dávkách. K tomu často lékař předepíše i lék kolchicin, který snižuje tvorbu krystalů kyseliny močové a zmírňuje zánětlivou reakci na tyto krystalky ve tkáních.

Co se nesmí na dnu : Ze stravy vyloučíme potraviny obsahující větší množství purinů – zvěřinu, vnitřnosti, masové vývary a extrakty, trvanlivé salámy, uzená masa, olejovky, kakao, čokoládu, silný černý čaj, zrnkovou kávu, luštěniny, alkoholické nápoje, houby. Doporučujeme snížit celkové množství bílkovin na 50–60 g/den = 0,6–0,8 g/kg váhy.