Antwort Jak upravit uzenou kotletu? Weitere Antworten – Jak pripravit uzenou kotletu

Jak upravit uzenou kotletu?
Ve velkém hrnci ohřejeme vodu na 80 °C, vložíme maso a necháme teplotu klesnout na 70°C, pak při této teplotě vaříme 90 – 100 min. Uvařenou kotletu vyděláme z vody a zabalené ve fólii necháme vychladnout. Vychladnuté maso vybalíme, opláchneme a krátce zaudíme teplým kouřem 2 – 3 hod.Uzené maso na povrchu křížovitě nakrojíme s mezerami asi 1,5 cm od sebe. Do průsečíků zapíchneme hřebíčky. Med s hořčicí důkladně rozmícháme a vzniklou marinádu rozetřeme po povrchu uzeného masa. Dáme ho trouby vyhřáté na 200 °C a pečeme asi 30 minut, dokud není pečeně karamelizovaná dohněda.

  1. Uzená polévka s kroupami. Do 90 minut.
  2. Mačkané brambory. Do 10 minut.
  3. Pečený uzený vepřový bok s přesbidlem. Do hodiny.
  4. Bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Do 90 minut.
  5. Bostonské pečené fazole. Více než hodinu.
  6. Alsaské zelí Do 20 minut.
  7. Bramboráčky s uzeným bůčkem a pivním sýrem.
  8. Uzená krkovička a kuřecí paličky nadivoko.

Proč vařit uzené maso : Uvařit uzené maso tak, abychom jeho chuť nezničili, ale spíše podtrhli, to neumí každý. Vyzkoušejte to s námi. Uzené maso má výraznou vůni a chuť, a bývá velmi oblíbené u těch, kdo mají maso rádi. Uvařit uzené maso tak, aby se jeho chuť zbytečně nevyluhovala do vody, to nemusí být pro začátečníky úplně jednoduché.

Jak dlouho vařit uzenou kotletu

snadno zapamatovatelné pravidlo zní: na kilo uzeného počítejte s jednou hodinou varu a zhruba 1 litrem vody na zalití.

Jak nejlépe ohřát uzenou kýtu : Zatímco u nás naložený produkt je potřeba podle druhu grilovat 4-8 hodin, od nás vyuzené sele, krůtu nebo kýtu stačí ohřát do horka na grilu, což zabere přibližně 1 – 1,5 hodiny.

Maso se udí zhruba 7 až 8 hodin, ale samozřejmě záleží na velikosti jednotlivých kusů. V průběhu uzení maso pravidelně kontrolujte, pokud by syčelo, je v udírně příliš teplo, což způsobuje tuhost masa. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy.

Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).

Jak udělat omáčku k uzenému masu

V hrnci rozehřejeme máslo, přidáme česnek, osolíme a necháme zesklovatět. Přidáme mouku, promícháme a krátce orestujeme. Zalijeme vývarem, rozšleháme metličkou a povaříme asi 15 minut. Poté omáčku rozmixujeme tyčovým mixérem dohladka, vmícháme smetanu a dochutíme solí a muškátovým oříškem.Využití v kuchyni

Můžeme ho zapékat, péci v alobalu, listovém těstě, lze ho vložit do bramboráku, podávat se zelím, bramborami, medem – Česnekovo-medová uzená pečínka, křenem, na pivě, s luštěninami, ořechy – Uzené s ořechovou kůrčičkou. Uzené maso či klobásky konzumujeme i samostatně s chlebem, hořčicí a křenem.Do pekáče dáme zeleninu a doprostřed uzenou kýtu. Zeleninu osolíme, zakápneme zbylým máslem a podlijeme vývarem. Pekáč dáme do trouby rozehřáté na 180 °C a pečeme asi 45 až 60 minut. Upečenou nakrájíme na plátky a podáváme společně s pečenou zeleninou.

Teplota při uzení masa se pohybuje v rozmezí 60–100 °C (nejběžněji 65–75 °C, aby z masa neunikal tuk) a jedná se tedy i o tepelnou úpravu masa. Výhodou uzení teplým a horkým kouřem je značný zkrácení doby uzení na několik hodin a větší šťavnatost masa.

Co dělat když je maso tuhé : První věc, kterou můžete udělat prakticky s jakýmkoliv tužším steakem, je pomoci mechanickým zkrácením svalových vláken. Plátek masa stačí nakrájet na tenké plátky napříč svalovými vlákny. Maso sice zůstane úplně stejně tuhé jako předtím, ale při kousání se nám bude díky kratším vláknům jevit jako křehčí.

Jak udělat hnědou omáčku k masu : V rozehřátém másle nechte zpěnit nadrobno nakrájenou cibuli, poprašte moukou a umíchejte jíšku, která by měla být dozlatova. Přidejte malé množství horkého vývaru a rozmíchejte v něm jíšku, až vznikne kašička. Poté zalijte celým vývarem, důkladně rozmíchejte, podle potřeby osolte a opepřete a vařte 25 minut.

Jak udělat pepřovou omáčku k masu

Nejdříve na pánvi rozpustíme máslo. Nyní přidáme lžíci nakládaného pepře a pěkně jej rozmícháme. Nebojte se pepř trochu pomačkat, ať z něj dostanete šťávu. Na řadu přichází koňak nebo brandy, záleží na tom, co máte po ruce – pepřová omáčka tak získá skvělou vůni a chuť.

Pokud uzenou kýtu vaříme, částečně ji vykostíme a připravujeme ji neosolené vodě. a dovaříme, celková doba je až 3 hodiny, správnost uvaření zjistíme vidličkou, ostatní druhy vaříme stejně, dobu úpravy však přiměřeně zkrátíme.Maso vyuzené teplým kouřem vydrží běžně uskladněné přibližně jeden až dva týdny. Poslední variantou je horké uzení při teplotě mezi 75 až 100 °C. To se používá hlavně pro začervenání a zabarvení masa ke konci uzení – například v posledních 30 minutách.

Jak dlouho se udí kotleta : Pro jistotu si helfněte špejlí, kterou zapíchněte ze strany do masa a kolmo pod ní umístěte háček. Maso nechte zteplat alespoň hodinu při pokojové teplotě. Zatímco maso odpočívá, vytopte udírnu na 70–80 °C. Doporučuji udit přibližně 6 hodin, takže se nezapomeňte vybavit třeba dobrým pivečkem.