Antwort Jak upéct vláčnou bábovku? Weitere Antworten – Jak upéct bábovku aby nepraskla

Jak upéct vláčnou bábovku?
Bábovku vložte vždy do pečlivě vyhřáté trouby. Aby bábovka nepraskla, pečte ji pozvolna. Ideálně na teplotu 160 stupňů. Dvířka od trouby neotevírejte dříve než po půl hodině pečení, jinak by se srazila.Postup

  1. Troubu si předehřejeme na 180 °C. Žloutky s cukrem utřeme v robotu do pěny. Vmícháme polovinu smetany a vyšleháme.
  2. Formu na bábovku poctivě vymažeme máslem a vysypeme moukou. Asi 1/3 těsta si dáme stranou a utřeme s kakaem.
  3. Bábovku pečeme cca 40 minut. Až na povrchu zezlátne, zkusíme zapíchnout špejli.

Pokud máte silikonovou formu, vymazávání přeskočte. Pečte na zmíněných 160 °C (nebo 180 °C, vizte začátek receptu) 35–40 minut uprostřed trouby. Pokud to vydržíte, během pečení nikdy neotevírejte troubu. Potom bábovku zkontrolujte špejlí a případně dopečte 15–20 minut.

Co pridat do bábovky aby byla Vlacna : 3) Kefírová bábovka

Budete potřebovat pouze kefír, olej, hladkou mouku a cukr. Výsledná bábovka je vláčná, voňavá a jistě bude chutnat každé návštěvě. Do kefírové bábovky doporučujeme přidat med, skořici nebo i nasekané ořechy.

Proč je bábovka suchá

Do těsta se dostane studený vzduch a zdrcne se. Je také možné, že jste měli troubu málo zahřátou, nebo jste bábovku pekli příliš krátce.

Jak upéct bábovku v horkovzdušné troubě : Zapomeňte na horkovzduch

„Vypněte jej, horkovzdušná trouba vysušuje, z bábovky se vám snadno stane „dusivka“. Dejte klasické pečení shora i zespoda. A teplotu držte maximálně na 165 °C – bábovka je přece jen vysoká, a při vyšší teplotě rychle vyběhne a navrchu popraská…“ konstatuje Edita Paulusová na závěr.

Většinu bábovek vkládáme do dobře vyhřáté střední části trouby, pečeme zpočátku na 180 °C, po 10-15 minutách snížíme teplotu na 150-160 °C a dopékáme. Bábovky jsou vysoké, proto trvá asi 45 minut i déle, než se dokonale propečou.

Bábovku vždy vkládejte do rozehřáté trouby a pečte ji na menší stupně kolem 160°C. Kdybyste ji pekli s teplotou 180°C a více, tak by se bábovka na povrchu spálila a uvnitř by zůstala syrová. Zároveň by také při vysoké teplotě mohla prasknout, což způsobuje pára v těstě, která se tvoří při pečení.

Jak se peče v horkovzdušné troubě

Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.Rozdíl spočívá v předehřevu. Trouba potřebuje mnohem více času k dosažení požadované provozní teploty. Kromě toho vzduch ve fritéze cirkuluje rychleji než v troubě, takže hranolky, nugety a další potraviny jsou ještě křupavější. Pokud jde o čištění, musíte být u horkovzdušné fritézy pravděpodobně o něco důkladnější.Horkovzdušné pečení je ideální pro přípravu pečiva typu sušenky či cukroví, ale používá se i na pečení masa, zeleniny a na sušení potravin na jedné nebo více úrovních současně. Přidáním páry se jídlo na povrchu lépe zapeče a bude křupavější.

Kromě fritování umí moderní horkovzdušné fritézy ohřívat pokrmy, ale poradí si také s pečením nebo grilováním. Jediný přístroj na vaší kuchyňské lince tak zastane spoustu práce a ušetří vám místo. Při každém fritování v klasické fritéze je někde vzadu v každém z nás zapnutá kontrolka, která hlásí Pozor, vroucí olej!

Jak dlouho péct bábovku v horkovzdušné fritéze : Postup přípravy

Síto horkovzdušné fritézy vysteleme pečicím papírem. Na síto vkládáme naplněné buchty a každou z nich pomažeme ze všech stran máslem. Ve fritéze pečeme 25-27 minut na 160 °C. Upečené buchty posypeme moučkovým cukrem.

Jak upéct buchty v horkovzdušné fritéze : Postup přípravy

Síto horkovzdušné fritézy vysteleme pečicím papírem. Na síto vkládáme naplněné buchty a každou z nich pomažeme ze všech stran máslem. Ve fritéze pečeme 25-27 minut na 160 °C. Upečené buchty posypeme moučkovým cukrem.

Co dělat v horkovzdušné fritéze

Co lze v horkovzdušné fritéze připravovat

  1. předsmažené a domácí hranolky, americké brambory, krokety, kuřecí nugetky, obalované kuřecí řízky,
  2. masové a zeleninové kuličky, karbanátky, obalovaná kuřecí stehna, jarní závitky,
  3. smaženou a pečenou zeleninu,
  4. polotovary z listového těsta, rozpékané pečivo, muffiny nebo popcorn.