Antwort Jak udrzovat vířivku v zime? Weitere Antworten – Jak vypustit vířivku na zimu

Jak udrzovat vířivku v zime?
Ze všeho nejdříve se musí vířivka odpojit od přívodu elektřiny. Je nutné, aby byl vypnutý i jistič! Poté se vířivka důkladně vypustí a voda se vyfouká také z potrubí, čerpadel, vytápění. Je dobré potrubí vyčistit, ideálně pomocí přípravku SpaBalancer k tomu určenému, který zvládne odstranit i odolný biofilm.Jakmile je vířivka zcela vypuštěná a suchá, složte ji a zabalte do krabice. Tu pak následně uložte na suchém a nemrznoucím místě. Pokud máte tu možnost, lze nafukovací vířivku přemístit do interiéru a přes zimu ji dále používat.Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu. Pokud budete udržovat pH na úrovni 7,0 (6,8-7,2) a alkalitu 80-120, spotřebujete méně chemie pro vířivky na udržení zdravé vody. Použít však můžete i bezchlorovou péči o vodu.

Jak se udrzuje vířivka : Pro ošetření vody ve vířivkách je dobré využít přípravky určené pro desinfekci vody ve vířivkách. Vyšší teplota vody nejenom umožňuje růst a množení mikroorganismů, ale také zvyšuje rychlost rozkladu volného chloru, který může být pro ošetření vody použit, a také snižuje jeho účinek.

Kde vypustit vodu z vířivky

Kdo nechce v zimě vířivku provozovat, vypustí vodu z celého prostoru vany vypouštěcím ventilem. Zbylou vodu v potrubním systému vypustí povolením matice na vstupu do hydromasážního čerpadla a cirkulačního čerpadla (spodní maticové spoje), tak aby voda nezůstala v čerpadlech a ohřevu.

Jak složit vířivku : Pokud se teploty v zimě pohybují pod 4°C, doporučujeme vířivku rozmontovat a uskladnit na suchém místě s teplotou nad bodem mrazu. Tělo vířivky může zmrznout a popraskat. Teplota vody ve vířivce by měla být vyšší než 4°C. Je třeba zamezit, aby nezamrzla voda uvnitř cirkulačního systému, filtrace a trubic.

Nejlepší je zapínání solinátoru po každém použití vířivky nebo nastavení automatického spuštění každý druhý den. 💡 Sůl do vířivky se solinátorem byste měli vybírat co nejčistší, určenou pro použití v bazénech a vířivkách. Koncentrace se pohybuje mezi 2 – 3 g/l.

Použijte jemný mýdlový roztok (1 čajová lžička přípravku na nádobí do 7,5 litru vody) nebo kuchyňskou sodu, drhněte vinyl jemným krouživým pohybem velkou houbou. Pak okamžitě opláchněte zahradní hadicí. Opláchněte i vnitřní část krytu (nepoužívejte mýdlo) a otřete ji suchým hadrem.

Jak dlouho může být ve vířivce

20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.S pH souvisí také alkalita vody, která je v našich končinách většinou poměrně vysoká. Alkalitu nelze snižovat běžnými prostředky pro úpravu vody ve vířivce, lze ji pouze zvyšovat. Snižování se provádí odfiltrováním minerálních látek a dalších složek z vody, jejichž obsah se liší místo od místa.Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Podle doporučení byste vodu ve vaší soukromé vířivce měli měnit přibližně jednou za 3 až 6 měsíců.

Čím podložit vířivku : Podklad pod vířivku musí být rovný, pevný a bez nečistot. Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení). Myslete také na to, abyste měli po ruce elektrickou zásuvku a přívod vody.

Jak obložit vířivku : Vířivku na zahradě lze obložit několika způsoby. Obložení má praktickou a dekorativní funkci. U některých modelů vířivek najdeme hotové konstrukce z voděodolného PE ratanu. Vana může být také pokryta WPC deskami, ale vhodně impregnované dřevěné desky budou levnějším řešením.

Proč se kazí voda ve vířivce

Údržba vody ve vířivce je důležitá. Někdy až nazelenalá barva vody je způsobena výskytem suspendovaných částic ve vodě, které jí dodávají zakalený vzhled. Jedná se o částice, které jsou příliš malé na dotek a na to, aby se zachytily ve filtru. Prochází tedy filtrem a zůstanou ve vodě.

Kolik soli je potřeba 2 – 3 g/l, u vířivky s objemem 1000 l je optimální 2,5 kg soli.Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.

Jak vyčistit filtraci u vířivky : Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.