Antwort Jak udrzovat vířivku v zimě? Weitere Antworten – Jak vycistit dno vířivky

Jak udrzovat vířivku v zimě?
Použijte jemný mýdlový roztok (1 čajová lžička přípravku na nádobí do 7,5 litru vody) nebo kuchyňskou sodu, drhněte vinyl jemným krouživým pohybem velkou houbou. Pak okamžitě opláchněte zahradní hadicí. Opláchněte i vnitřní část krytu (nepoužívejte mýdlo) a otřete ji suchým hadrem.Pokud budete venku instalovat nafukovací vířivku s ANTI-ICING systémem a vnější teplota bude nižší než 4°C, je nutné před nafouknutím nechat plášť vířivky aklimatizovat v teplé místnosti po dobu 24 hodin. Po nafouknutí je nutné vířivku ihned napustit vodou a zapnout ohřev.Pro ošetření vody ve vířivkách je dobré využít přípravky určené pro desinfekci vody ve vířivkách. Vyšší teplota vody nejenom umožňuje růst a množení mikroorganismů, ale také zvyšuje rychlost rozkladu volného chloru, který může být pro ošetření vody použit, a také snižuje jeho účinek.

Jak udrzovat vířivku : Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu. Pokud budete udržovat pH na úrovni 7,0 (6,8-7,2) a alkalitu 80-120, spotřebujete méně chemie pro vířivky na udržení zdravé vody. Použít však můžete i bezchlorovou péči o vodu.

Jak vyčistit filtraci u vířivky

Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.

Proč pění voda ve vířivce : Typickou příčinou zákalu je příliš krátký cyklus filtrace nebo ucpané filtry. Pokud totiž voda neproudí, ani dezinfekce vás neochrání před nadměrným výskytem bakterií. Nedostane se totiž do všech rozvodů.

Ze všeho nejdříve se musí vířivka odpojit od přívodu elektřiny. Je nutné, aby byl vypnutý i jistič! Poté se vířivka důkladně vypustí a voda se vyfouká také z potrubí, čerpadel, vytápění. Je dobré potrubí vyčistit, ideálně pomocí přípravku SpaBalancer k tomu určenému, který zvládne odstranit i odolný biofilm.

Většina běžných vířivek má příkon ohřevu 2000 W, ty větší mohou mít až 5000 W. To znamená, že za každou hodinu ohřevu, spotřebuje 2 – 5 kW elektrické energie. Za 8 hodin ohřevu, který je běžně potřebný pro zahřátí vody z 20°C na teplotu 37 – 39 °C, zaplatíte při běžném tarifu 5 Kč za kW, to je 80 – 200 Kč denně!

Jak často se dává sůl do vířivky

Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru. Koncentraci soli je rovněž možné měřit za pomocí testerů. Je těžké přesně říct, jak často je třeba změnit vodu. Je nutné měnit vodu ve vířivce podle znečištění, minimálně jeden krát za čtvrt roku.20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.S pH souvisí také alkalita vody, která je v našich končinách většinou poměrně vysoká. Alkalitu nelze snižovat běžnými prostředky pro úpravu vody ve vířivce, lze ji pouze zvyšovat. Snižování se provádí odfiltrováním minerálních látek a dalších složek z vody, jejichž obsah se liší místo od místa.

„I když se vám po napuštění vířivky zdá voda čistá jako křišťál, vodní kámen v ní stále je. “ Je proto nesmírně důležité zejména první 2 týdny po napuštění vířivky filtry pořádně proplachovat, a to alespoň co 2-3 dny.

Jak dezinfikovat vířivku : Nejčastěji se k ošetření vody ve vířivce používá chlor, brom nebo přípravky na bázi aktivního kyslíku. Kvůli tvrdosti vody a usazování vodního kamene je také vhodné použít přípravky na stabilizaci tvrdosti vody. Čištění vířivky chlorem představuje ideální kombinaci parametrů cena–výkon.

Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce : Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Kde vypustit vodu z vířivky

Kdo nechce v zimě vířivku provozovat, vypustí vodu z celého prostoru vany vypouštěcím ventilem. Zbylou vodu v potrubním systému vypustí povolením matice na vstupu do hydromasážního čerpadla a cirkulačního čerpadla (spodní maticové spoje), tak aby voda nezůstala v čerpadlech a ohřevu.

Většina běžných vířivek má příkon ohřevu 2000 W, ty větší mohou mít až 5000 W. To znamená, že za každou hodinu ohřevu, spotřebuje 2 – 5 kW elektrické energie. Za 8 hodin ohřevu, který je běžně potřebný pro zahřátí vody z 20°C na teplotu 37 – 39 °C, zaplatíte při běžném tarifu 5 Kč za kW, to je 80 – 200 Kč denně!Celkové měsíční provozní náklady na vířivky

Od tohoto zjištění se potom dále odvíjejí i celkové provozní náklady každé vířivky, které můžou být od 500 Kč měsíčně. Pokud si nebudete při výběru dávat pozor, mohou se celkové provozní náklady vířivky pohybovat klidně i kolem 5 000 Kč za měsíc a více.

Proč se kazí voda ve vířivce : Údržba vody ve vířivce je důležitá. Někdy až nazelenalá barva vody je způsobena výskytem suspendovaných částic ve vodě, které jí dodávají zakalený vzhled. Jedná se o částice, které jsou příliš malé na dotek a na to, aby se zachytily ve filtru. Prochází tedy filtrem a zůstanou ve vodě.