Antwort Jak udělat ze starého domu pasivní? Weitere Antworten – Co je potřeba pro pasivní dům

Jak udělat ze starého domu pasivní?
Co je pasivní dům

  • roční spotřeba energie na vytápění nesmí překročit 15 kWh/m2 vytápěné plochy,
  • za jednu hodinu se nesmí kvůli netěsnostem v konstrukci domu vyměnit víc než 60 % vnitřního objemu vzduchu,
  • celková spotřeba energie spojená s provozem domu nesmí za rok překročit 120 kWh/m2.

Přitápění se může provádět například pomocí elektrické spirály, která dohřívá rekuperovaný vzduch. Populárním řešením jsou i tepelná čerpadla. Častým problémem pasivních domů je příprava teplé užitkové vody. I když nároky na vytápění jsou minimální, teplou vodu je nutné stále zajišťovat pomocí běžných zdrojů.Cena projektu rodinného domu se liší podle rozsahu a složitosti projektu, ale i podle regionu. Cena za architektonickou studii se pohybuje od 30 000 Kč do 100 000 Kč, zatímco cena projektové dokumentace pro stavební povolení může být v rozmezí 80 000 Kč až 150 000 Kč.

Kolik stojí pasivní dům : Kompletní projektová dokumentace včetně přípojek ZDARMA v případě realizace domu!

projekt zvenku hotový dům
Dvojdomek 70 67.500 4.100.500
Dvojdomek 82 69.500 4.530.900
Dvojdomek 124 77.500 6.244.700
Comercio 102 39.000 3.451.000

Jaký je rozdíl mezi nízkoenergetickém a pasivním domem

Rozdíl je však v tom, že na rozdíl od pasivního domu, který umí teplo „vyčarovat“ i ze spotřebičů a lidí, potřebuje nízkoenergetický dům větší zdroj tepla a rozsáhlejší otopný systém.

Co musí splňovat nízkoenergetický dům : Za nízkoenergetický dům je považován takový dům, který má spotřebu energie na vytápění v rozmezí 15–50 kWh/m² za rok.

  • dobře zateplená celá konstrukce.
  • využívání obnovitelných zdrojů tepla.
  • otopná soustava s nižším výkonem.
  • řízené větrání (rekuperace)

Takže plně otevřená okna, dveře a ideálně vytvořit průvan. Větrat je nutné několikrát denně, především při příchodu domů a před spánkem. Doba větrání je závislá na venkovní teplotě, čím je chladněji, tím by doba měla být kratší, aby v zimním období nedošlo k ochlazení vnitřních konstrukcí, ale pouze výměně vzduchu.

Okna, okna, okna

Větrejte krátce, ale intenzivně, aby opět byt „nevymrzl“. Pro udržení samotného tepla používejte dobrá okna. Můžete se totiž snažit topit jak chcete, ale když vám okny táhne, topíte akorát pánu Bohu do oken. Kromě kvalitních oken pomáhají teplotu udržet také venkovní rolety.

Na co si dát pozor při rekonstrukci domu

Několik rad na závěr

  1. Rekonstrukci by vždy měl předcházet stavební průzkum.
  2. Plánování rekonstrukce i samotné práce plánujte vždy od střechy domu.
  3. Veškeré zásahy do nosných stěn nechejte posoudit statikem.
  4. Výměnu oken vždy provádějte před zateplením fasády.
  5. Na zastínění oken využijte venkovní rolety, žaluzie nebo markýzy.

Přímo na rekonstrukce jsou určeny hypotéky a úvěry přes stavení spoření. Tyto úvěry nabízejí nejlepší podmínky v podobě dlouhé splatnosti a nízké úrokové sazby. Za určitých okolností může být výhodný také spotřebitelský úvěr.Nízkoenergetický dům

Tento dům je definován od letošního roku měrnou potřebou tepla na vytápění, která nepřekračuje 50 kWh/m2 za rok. Dalším pojmem je budova s velmi nízkou energetickou náročností, která se blíží pasivnímu domu.

Vhodný pozemek by neměl být zastíněný z jižní strany a měl by umožnit otočení největší prosklené části domu na jih, jihovýchod případně jihozápad. Díky tomu se solární zisky domu projeví naplno. Pozor ale na riziko letního přehřívání.

Proč pasivní dům : Pasivní dům má spoustu výhod:

extrémně nízké náklady na vytápění stálý přívod čerstvého vzduchu. netvoří se průvan. vysoká tepelná pohoda v místnosti.

Co musí splnovat rodinny dům : Nově stavěné budovy musí mít téměř nulovou spotřebu energie. Přesněji se množství jejich spotřebované primární neobnovitelné energie má pohybovat v rozmezí od 60 do 160 kWh/m2 za rok. Nové požadavky však tuto hodnotu výrazně sníží. Pro běžné rodinné domy se bude nově pohybovat mezi 70–75 kWh/m2 za rok.

Jak mít doma teplo bez topení

Jak se doma zahřát bez zapnutého topení

  1. Polštáře, přehozy, plédy. Když nechcete od základů měnit svůj interiér, spolehněte se na bytový textil.
  2. Kůže hodně zmůže.
  3. Teplo (nejen) od nohou.
  4. Zatáhněte závěsy.
  5. Když barvy hřejí
  6. Útulné koberečky.
  7. Teplo od podlahy.


10 tipů, jak se zahřát v chladném období bez zapnutého topení

  1. Otužujte se.
  2. Teplé barvy v pokojích a zavřené dveře.
  3. Pořiďte si vyhřívané dečky a boty.
  4. Něco horkého do ruky a žaludku.
  5. Vyrobte si pytlík se zrním.
  6. Teplo do kapsy.
  7. Teplé ponožky a čepice.
  8. Kupte si elektrická topidla.

Jestliže už víte, že peníze použijete na rekonstrukci vaší provozovny, je nejvýhodnější zažádat si o profi hypotéku, která je účelová a hodí se jak na novou výstavbu, tak i na rekonstrukci. Schvalovací proces je rychlý a peníze můžete čerpat do pár dnů. Půjčit si můžete až 5 000 000 Kč se splácením až na 10 let.

Co zvyšuje hodnotu domu : Energetická účinnost. Nejnovější výzkumy ukazují, že energeticky účinné domy jsou pro kupující atraktivnější, což zvyšuje jejich hodnotu. Investujte do energeticky účinných spotřebičů, stejně jako do izolace domu. Takové kroky nejen zvýší hodnotu vašeho domu, ale také sníží účty za energii.