Antwort Jak udělat uzené vepřové koleno? Weitere Antworten – Jak pripravit Uzene vepřové koleno

Jak udělat uzené vepřové koleno?
Postup přípravy

  1. Uzené koleno omyjte a vložte do hrnce. Cibuli oloupejte, nakrájejte na klínky a vsypte k masu.
  2. Slijte a uvařené koleno položte do hlubokého pekáče. Nechte ho 20 minut chladnout.
  3. Troubu předehřejte na 140 °C a koleno pečte zhruba 2 hodiny. Občas podlijte pivem z pekáče.

Ze zbylého uzeného můžete připravit plněné bramborové knedlíky, klasickou či cuketovou nádivku, šunkofleky nebo ho třeba natrhat do burgerů po česku (se zelím). Skvělé je i do bramboráků a polévek (hrachové či zelné), s křenovou omáčkou nebo samozřejmě jen tak s hořčicí a křenem.Udíme cca 3 – 4 hodiny.

Jak dlouho se peče uzené maso : Uzené maso na povrchu křížovitě nakrojíme s mezerami asi 1,5 cm od sebe. Do průsečíků zapíchneme hřebíčky. Med s hořčicí důkladně rozmícháme a vzniklou marinádu rozetřeme po povrchu uzeného masa. Dáme ho trouby vyhřáté na 200 °C a pečeme asi 30 minut, dokud není pečeně karamelizovaná dohněda.

Jak ohřát uzené koleno

Nepotřebujete na to žádný extra spotřebič, vystačíte si s pařáčkem vloženým do hrnce s trochou vody. Uzeniny zahřívejte pozvolna, vložte je do pařáčku, pod kterým se ještě netvoří pára a zdroj tepla nechte zapnutý na střední výkon. Uzeniny se prohřejí rovnoměrně a hlavně nebudou praskat.

Jak dlouho se vaří uzené koleno v tlakovém hrnci : Koleno dáme vařit cca na 40 min (dle velikosti kolena) v tlakovém hrnci společně s bobkovým listem, asi 3 – 4 ks, pepřem, 1 cibulí, česnekem a solí. Po uvaření vyndáme vykostíme a přendáme na pekáček, zalijeme trochou vývaru a hojně posypeme cibulí na drobno nakrájenou a přidáme i trochu česneku.

Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny. V lednici je Váš masový klenot kdykoliv po ruce, takže si z něj můžete kdykoliv odkrojit.

Maso se udí zhruba 7 až 8 hodin, ale samozřejmě záleží na velikosti jednotlivých kusů. V průběhu uzení maso pravidelně kontrolujte, pokud by syčelo, je v udírně příliš teplo, což způsobuje tuhost masa. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy.

Proč vařit uzené maso

Uvařit uzené maso tak, abychom jeho chuť nezničili, ale spíše podtrhli, to neumí každý. Vyzkoušejte to s námi. Uzené maso má výraznou vůni a chuť, a bývá velmi oblíbené u těch, kdo mají maso rádi. Uvařit uzené maso tak, aby se jeho chuť zbytečně nevyluhovala do vody, to nemusí být pro začátečníky úplně jednoduché.Všeobecně platí jedno prověřené pravidlo, že na každý kilogram uzeného masa je potřeba zhruba tak půlhodinový pobyt v horké vodě. Zvážení masa vám dá jistotu, že maso nebudete vařit déle, než je potřeba. Zbytečně byste přišli o chuť a správnou konzistenci uzeného.Uvařit uzené maso tak, abychom jeho chuť nezničili, ale spíše podtrhli, to neumí každý. Vyzkoušejte to s námi. Uzené maso má výraznou vůni a chuť, a bývá velmi oblíbené u těch, kdo mají maso rádi. Uvařit uzené maso tak, aby se jeho chuť zbytečně nevyluhovala do vody, to nemusí být pro začátečníky úplně jednoduché.

Všeobecně platí jedno prověřené pravidlo, že na každý kilogram uzeného masa je potřeba zhruba tak půlhodinový pobyt v horké vodě. Zvážení masa vám dá jistotu, že maso nebudete vařit déle, než je potřeba. Zbytečně byste přišli o chuť a správnou konzistenci uzeného.

Jak dlouho vařit domácí uzené : Čím libovější maso koupíte, tím lépe bude vypadat nakrájené na plátky. Vyberte si uzenou pečeni, kýtu nebo plec. snadno zapamatovatelné pravidlo zní: na kilo uzeného počítejte s jednou hodinou varu a zhruba 1 litrem vody na zalití.

Jak nejlépe uchovat uzené maso : Jakmile vyndáte maso z udírny nechte ho vychladnout a následně ho dejte na talíř do ledničky. Zapomeňte na plastové sáčky! V těch by se maso tak akorát zapařilo a zkazilo. Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny.

Jak poznám že je maso uzené hotové

V průběhu uzení maso pravidelně kontrolujte, pokud by syčelo, je v udírně příliš teplo, což způsobuje tuhost masa. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy. Jestliže byste mu nedali dostatek času, bude vám hotový produkt plesnivět, pokud byste na něj v udírně naopak zapomněli, získá hořkou pachuť.

Teplota při uzení masa se pohybuje v rozmezí 60–100 °C (nejběžněji 65–75 °C, aby z masa neunikal tuk) a jedná se tedy i o tepelnou úpravu masa. Výhodou uzení teplým a horkým kouřem je značný zkrácení doby uzení na několik hodin a větší šťavnatost masa.Všeobecně platí jedno prověřené pravidlo, že na každý kilogram uzeného masa je potřeba zhruba tak půlhodinový pobyt v horké vodě. Zvážení masa vám dá jistotu, že maso nebudete vařit déle, než je potřeba. Zbytečně byste přišli o chuť a správnou konzistenci uzeného.

Jak nejlépe ohřát uzené maso : Uzeniny zahřívejte pozvolna, vložte je do pařáčku, pod kterým se ještě netvoří pára a zdroj tepla nechte zapnutý na střední výkon. Uzeniny se prohřejí rovnoměrně a hlavně nebudou praskat. Horké uzeniny nenechávejte v páře zbytečně dlouho. Mohly by se totiž začít vysušovat a po delší době i zcvrkávat a měnit svůj objem.