Antwort Jak udělat sójové maso? Weitere Antworten – Jak se dělá sójové maso

Jak udělat sójové maso?
Jak správně uvařit sóju

Na přípravu 100 g sójového masa, použijeme cca 700 ml vody, 1 lžíci sypkého bujónu, 3 lžíce sójové omáčky a vaříme zhruba 20 minut. Poté slijeme (vodu dále nepoužíváme, jelikož obsahuje látky, které způsobují nadýmaní) a důkladně vodu vymačkáme, aby později sója mohla vstřebat okolní chuť.Sójové nudličky vložte do vroucí osolené a bujónem ochucené vody. Vařte 20 minut, slijte, přebytečnou vodu z nudliček vymačkejte. Použijte do zeleninových jídel.Sojové plátky 10 minut povaříme v osolené vodě ochucené směsí bylinek (používám sušený libeček, celerovou nať a petrželku) nebo kostkou zeleninového bujonu. Poté plátky slijeme a přebytečnou vodu z nich vymačkáme. oté společně prohřejeme, buď na pánvičce, nebo v hrnci pod pokličkou a můžeme servírovat.

Jak spravne pripravit sóju : Boby namočíme přes noc do studené vody. Vodu slijeme a sóju zalijeme trojnásobným množstvím vody. Vaříme ji v tlakovém hrnci 40 minut nebo v obyčejném hrnci dvě a půl hodiny. Čas vaření je potřeba dodržet, protože po delším vaření začnou boby tvrdnout.

Co obsahuje sójové maso

Obsahuje až 50 % bílkovin. Nízká je také jeho kalorická hodnota. Neobsahuje lepek, za to má velký podíl vlákniny. Z vitaminů jsou zastoupeny ty z řady B, dále A, E a z minerálních látek vápník, fosfor a železo.

Jak připravit sójový granulát : Sójový granulát vložte do vroucí osolené a bujonem ochucené vody. Vařte 5 minut, slijte, přebytečnou vodu z granulátu vymačkejte. Použijte jako základ pro rizota, sekanou, karbanátky.

U sojového masa je důležitá příprava. Dobře uvařené a namarinované umožňuje pestré využití: plátky grilujeme, sojové nudličky smažíme se zeleninou po asijsku, z kostek se dokonce dají připravit výpečky. Granulát pak slouží třeba do karbanátků nebo boloňské omáčky.

Postup: Sójové maso uvařit v zeleninovém vývaru s polévkovou lžicí sójové omáčky, po uvaření tekutinu z masa vymačkat. Na marinádu smíchat 2 lžíce oleje, pár kapek citronové šťávy, 2 lžíce sójové omáčky, rozdrcenou chilli papričku a 3 stroužky česneku. Sójové maso marinovat v lednici ideálně přes noc.

Jak zpracovat sóju

Sójové boby nacházejí uplatnění v potravinářském průmyslu (výroba oleje, mléka, tofu, omáček, lecitinu, plnotučné nebo odtučněné mouky, náhražek do uzenin, čokolád, náhražka masa, granulát, atd. Sójový extrahovaný šrot je výrobkem, který vzniká po vylisování a extrakci oleje ze sójových bobů.Sója je bezpochyby velice hodnotná potravina, protože obsahuje řadu velmi důležitých živin, jako jsou bílkoviny, vláknina, železo, vápník, draslík, hořčík a vitamíny. Také je bohatá na lecitin, který snižuje cholesterol nebo na nenasycené mastné kyseliny včetně omega 3!Rizika konzumace sóji

Většina lidí jí bohužel sóju v takové podobě, že jim může i škodit – zvlášť ve větším množství. „Obsahuje totiž například goitrogeny, které potlačují funkci štítné žlázy, nebo fytáty, které omezují využití vápníku, hořčíku a železa ze stravy. Antinutrienty v ní zase omezují trávení bílkovin.

Maso se marinuje hlavně ze dvou důvodů. První je jasný, marinováním dodáme masu chuť, která grilováním ještě zesílí. Druhý důvod, který je neméně důležitý, je zkřehnutí masa. Správně marinované maso je pak křehčí a chutnější.

Proč je sója škodlivá : Rizika konzumace sóji

Většina lidí jí bohužel sóju v takové podobě, že jim může i škodit – zvlášť ve větším množství. „Obsahuje totiž například goitrogeny, které potlačují funkci štítné žlázy, nebo fytáty, které omezují využití vápníku, hořčíku a železa ze stravy. Antinutrienty v ní zase omezují trávení bílkovin.

Proč nejíst tofu : Tofu se vyrábí ze sóje. A právě sója je vlastně jedna z nejběžněji geneticky modifikovaných potravin na světě. Proto by neměla patřit mezi běžnou součást každodenní výživy. Nezabraňuje nemocem a nikdy nebylo prokázáno, že by měla pozitivní účinek na lidský organismus.

Jak často se může jíst tofu

Jak často tofu a tempeh jíst

Tempeh a tofu by nemělo být základ jídelníčku (tím jsou obiloviny, zelenina a luštěniny). Zařazujeme je do jídelníčku několikrát za týden pro zpestření.

Ačkoli je kuřecí maso po naložení odolnější před zkažením, než je tomu v čerstvém stavu, i tak jej doporučujeme nechat ležet v marinádě maximálně 5 až 7 dní. Naložené maso dokáže již za pouhých 12 hodin perfektně nasát aroma a chuť z marinády. Proto s jeho tepelnou úpravou nemusíte příliš dlouho otálet.Stačí smíchat 4 lžíce sójové omáčky, 3 lžíce rostlinného oleje, 3,5 lžíce medu, 5 rozdrcených stroužků česneku (nebo 2 lžičky sušeného česneku), mletý pepř, sůl, 2 lžičky citronové šťávy, bazalku a kdo má rád, může přidat najemno nakrájenou chilli papričku.

Jak často jíst sójové maso : Jak často sójové výrobky jíst

To platí i o ostatních luštěninách, obilovinách či zelenině. Když si dáme nějaký tradiční sojový výrobek 2 – 3x týdně a budeme častěji používat kvalitní sójovou omáčku (shoyu) a misopastu, nemůžeme si uškodit – ba naopak jen prospět.