Antwort Jak udělat perfektni prezentaci? Weitere Antworten – Jak vytvořit kvalitní prezentaci

Jak udělat perfektni prezentaci?
Nejúčinnější prezentace jsou ty nejjednodušší a přiměřeně dlouhé. Text napište velkým jednoduchým písmem, nepoužívejte více než pět, max. sedm slov na řádek a více než deset řádků na snímek. Nezaplňujte celek příliš mnoha slovy a grafikami, zvažujte každou funkci, zvláštní efekty, atd.Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.Obsah:

  1. Prezentaci neděláte pro sebe.
  2. Sepište si osnovu.
  3. Nepodceňte barvy.
  4. Využívejte vizuální pomůcky.
  5. Zapojte do prezentace ostatní
  6. Připravte si poznámky.

Jak připravit skvělou prezentaci : Snímky v prezentaci slouží jako osnova jak pro přednášejícího, tak pro posluchače. Mělo by se na nich vyskytovat jen minimum textu, nepoužívejte stále dokola tatáž slova, která pak již nejsou nezbytná k pochopení významu a pouze zabírají místo. Důraz by se měl klást hlavně na stručnost a přehlednost.

Co je pravidlo 5×5

Někdy se pracuje s pravidlem 5×5 – maximálně pět odrážek na slide po pěti slovech. Pro zdůraznění je možné užít tučné písmo.

Co nesmí chybět v prezentaci : Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.

V počátku představte sebe i dané téma, které jim přinášíte. Pokud je to potřeba, tak vysvětlete, proč jste ten pravý člověk, který jim ho prezentuje. Připravte si několik důvodů, proč zrovna vaše je prezentace je pro vaše posluchače klíčová. Co zásadního se mohou dozvědět a v čem jim bude prospěšná.

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

Jak dlouhá má být prezentace

Délka prezentace:

Na vaši prezentaci máte přidělen maximální časový limit 15 minut. Přesto je vhodné dodržet nepsané pravidlo, což je trvání 10 minut, případně max. 12 minut, nebo min. 8 minut.Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.

Co říct na úvod prezentace : Zaujměte pozornost hned na začátku

Na začátek prezentace si přichystejte něco speciálního, co zaujme publikum. Mělo by to být ale samozřejmě k tématu. Můžete položit třeba otázku, pustit krátké video, ukázat zajímavou fotografii nebo povyprávět nějakou historku.

Jak správně zakončit prezentaci :

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

Jak zakončit powerpointovou prezentaci

Pokud chcete nahrávání prezentace ukončit, klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a potom klikněte na Konec prezentace.

Zahajte prezentaci zajímavostí, číslem či příběhem, zaujměte publikum od prvních vteřin. Nezapomínejte, že už během prvních 90 vteřin pozornost diváků dvakrát uteče k jiným myšlenkám. Nedejte jim možnost vás neposlouchat! Linka prezentace se dá postavit zajímavě.