Antwort Jak udělat Konfitovanou kachnu? Weitere Antworten – Jak se dělá konfitovaná kachna

Jak udělat Konfitovanou kachnu?
Ke kachně přidáme tolik sádla, aby byla celá v tuku ponořená. Můžeme přidat i bylinky z marinování. Pečicí nádobu zakryjeme poklicí, popřípadě si pomůžeme alobalem, a vložíme ji do trouby nastavené na 130 °C až 135 °C a necháme zvolna po dobu 3 až 4 hodin v sádle prohřívat, tzv. konfitovat.Kachnu vložíme do vyhřáté trouby na 90 °C a pečeme ji 7 hodin. Poté teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme dalších 5 hodin. Na poslední hodinu teplotu ještě zvýšíme, aby se vytvořila pěkná kůrčička. Kachnu během pečení průběžně potíráme vypečeným tukem smíchaným s medem.Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat. V tučných částech propíchejte vidličkou, aby se vypékalo sádlo.

Co je konfitované kachní stehno : Konfitování je pomalé pečení v pořádné vrstvě tuku. Patří do repertoáru dobrých restaurací, ale snadno ho zvládnete i doma.

Jak Konfitovat

Maso se nejprve nasolí, naloží do bylinek a marinuje přes noc. Druhý den se omyje pod tekoucí vodou a ve vlastním tuku, vepřovém sádle či oleji se dá péct na 90 až 130 °C několik hodin.

Jak naložit kachnu před pečením : Důkladně ze všech stran osolte asi dvěma třetinami soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran posypte kmínem. Takto připravenou kachnu položte hřbetem dolů do pekáčku, který ji velikostí těsně obemkne. Přikryjte dobře přiléhajícím víkem nebo zakryjte alobalem a utěsněte.

Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka.

A pokud jsme u české klasiky – pečené husy a kachny a nezvolíte pivo, ale víno, vaše volba by měla směřovat k červeným vínům s lehce vyšší kyselinou, která budou zdárně sekundovat tučnosti těchto pokrmů. Červená moravská vína, opět Beaujolais či Pinot Noir jsou jasnou volbou.

Jak upéct kachnu v troubě

Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.Co lze v horkovzdušné fritéze připravovat

  • předsmažené a domácí hranolky, americké brambory, krokety, kuřecí nugetky, obalované kuřecí řízky,
  • masové a zeleninové kuličky, karbanátky, obalovaná kuřecí stehna, jarní závitky,
  • smaženou a pečenou zeleninu,
  • polotovary z listového těsta, rozpékané pečivo, muffiny nebo popcorn.

Olivový olej nalijeme do menšího hrnce a lehce zahřejeme. Přidáme oloupané stroužky česneku, chilli papričku nakrájenou na kolečka, bobkový list a několik větviček rozmarýnu a zahřejeme na 80-90°C. Dávejte pozor, aby se nic nepřipálilo. Následně hrnec vložíme do trouby předehřáté na 90-95 °C a hodinu konfitujeme.

Pekáč zakryj víkem nebo alobalem a dej do trouby vyhřáté na 80 – 100 °C. Stejně jako u pomalého pečení nechej maso v troubě několik hodin, aby šlo krásně od kosti a bylo dokonale měkké. Kuřeti nebo králíkovi budou stačit 2 hodiny, vepřové, hovězí nebo zvěřina můžeš konfitovat klidně 4 hodiny a více.

Jak dlouho Konfitovat česnek : Dávejte pozor, aby se nic nepřipálilo. Následně hrnec vložíme do trouby předehřáté na 90-95 °C a hodinu konfitujeme. Hotový česnek přendáme do uzavíratelné sklenice a dbáme na to, aby byly všechny stroužky důkladně zalité olivovým olejem. Uchováváme v lednici.

Jaké koření se dává na kachnu : Minimální námaha, primitivní postup, prosté ingredience a dokonale měkký, šťavnatý a pro milovníky kůrčičky i křupavý výsledek. Tomu se říká absolutně dokonalý recept, o který se se čtenáři Kuchařky pro dceru podělila Jana Florentýna Zatloukalová.

Na jakou teplotu péct kachnu

Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

Jaké knedlíky ke kachně : Další z příloh, které se skvěle hodí k pečené kachně i huse jsou špekové knedlíky. Špekové knedlíky jsou totiž báječným partnerem kysaného zelí a špenátu, které se k pečené kachně podávají. Jejich příprava není vůbec složitá. Jen na rozdíl od běžných knedlíků se nevaří jako váleček, ale samostatně jako koule.