Antwort Jak udělat firemní prezentaci? Weitere Antworten – Co nesmí chybět v prezentaci

Jak udělat firemní prezentaci?
Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.Už žádné nudné prezentace. 6 jednoduchých tipů, jak na to

  1. Zaměřte se na své publikum a říkejte mu pravdu.
  2. Poloviční délka je dvakrát tak dobrá
  3. Proměňte svou úzkost ve výhodu.
  4. Přeneste PowerPoint do současnosti.
  5. Řekněte to obrázky.
  6. Nevyužívejte posledních 10 minut na „otázky a odpovědi“

V počátku představte sebe i dané téma, které jim přinášíte. Pokud je to potřeba, tak vysvětlete, proč jste ten pravý člověk, který jim ho prezentuje. Připravte si několik důvodů, proč zrovna vaše je prezentace je pro vaše posluchače klíčová. Co zásadního se mohou dozvědět a v čem jim bude prospěšná.

V jakém programu vytvořit prezentaci : Offline programy

  1. PowerPoint. Tento prezentační nástroj patří do kancelářského balíku Microsoft Office.
  2. Impress. Další z offline nástrojů patří do freeware balíku OpenOffice.
  3. Prezi. Prezi představuje netradiční online nástroj pro tvorbu prezentací.
  4. Empressr.
  5. Google Docs Presentation.
  6. SlideShare.

Co říct na závěr prezentace

Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.

Co nedělat při prezentování : Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.

Příprava na místě: Ovládněte svůj dech a rozmluvte se

Nedýchejte zbytečně zhluboka, mohla by se vám zatočit hlava. Snažte se spíš dech zklidnit, zpomalit. Vědomé zaměření na dech vás rovněž odvede od stresujících myšlenek. Před začátkem prezentace se nezapomeňte rozmluvit, nebudete pak tolik trpět přebrepty.

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

Co by mělo být v prezentaci

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.Tvorba a prohlížení prezentací

  1. Nabídky Plus 4.26. 3.5. zdarma k vyzkoušení
  2. Microsoft PowerPoint Viewer. zdarma.
  3. Media Show. zdarma k vyzkoušení
  4. SlideMate 2011. zdarma.
  5. Camtasia Studio 23.1.2. zdarma k vyzkoušení
  6. 123 Prezentace 1.04112005. zdarma.
  7. PDFrizator 0.6.0.29. zdarma.
  8. PowerPointPipe 4.9.1. zdarma k vyzkoušení

Pokud máte Účet Microsoft (hotmail.com, outlook.com, live.com, msn.com) neboMicrosoft 365 pracovní nebo školní účet, můžete prezentaci zdarma zobrazit a upravit ve webovém prohlížeči. Uložte soubor do OneDrive nebo Dropboxu a otevřete ho pomocí PowerPoint pro web.

Nejúčinnějším způsobem, jak se trémy zbavit, je kvalitní příprava a jistota nabytá opakováním. TIP: Snižte trému tak, že se na vaši prezentaci dobře připravíte. (A tím není myšleno učení se nazpaměť, ale naopak, postupné vylepšování a přemýšlení o prezentaci. Jen díky tomu je možné uvědomit si, co v prezentaci říkat.)

Co říct na úvod prezentace : Zaujměte pozornost hned na začátku

Na začátek prezentace si přichystejte něco speciálního, co zaujme publikum. Mělo by to být ale samozřejmě k tématu. Můžete položit třeba otázku, pustit krátké video, ukázat zajímavou fotografii nebo povyprávět nějakou historku.

Jak nebýt nervózní : Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

  1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
  2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
  3. Obklopte se jasnými barvami.
  4. Jděte se projít ven.
  5. Dejte si bylinný čaj.
  6. Zkuste masáž dlaně
  7. Zajděte si za zvířaty.

Co si dát na uklidnění

Léky zmírňující úzkost a psychické napětí

Mezi nejčastěji užívaná anxiolytika patří benzodiazepiny: krátkodobě působící (do cca 2 hodin) – oxazepam, triazolam. se střední dobou účinku (6 – 8 hodin) – nitrazepam, flunitrazepam, alprazolam. dlouhodobě působící (až 12 hodin a více) – diazepam, klonazepam, chlordiazepoxid.

Navrhněte schůzku, během které podrobněji proberete možnosti spolupráce. Nezapomeňte uvést kontakt na sebe. Znásobte svou šanci, že si publikum zapamatuje to nejpodstatnější — řekněte jim ještě jednou to nejdůležitější. Najděte citát, který zdůrazní pointu prezentace a podpoří vaše sdělení.Vše začíná úvodem – je třeba stručně představit vás a vaší firmu (jméno, čím se zabývá – krátce, přehledně + vychválit její přednosti (je již dlouho úspěšná na trhu apod.). Úvod by neměl být dlouhý. Pokud máte delší prezentaci je vhodné seznámit posluchače s tím, o čem všem budete hovořit a to na jednom snímku.

Co je pravidlo 5×5 : Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.