Antwort Jak udělat domácí Kung Pao? Weitere Antworten – Jak se dělá kung pao

Jak udělat domácí Kung Pao?
V čisté wok pánvi rozpalte trochu oleje a krátce orestujte nakrájený česnek a zázvor. Přidejte osmažené kuřecí maso, jarní cibulku, sečuánský pepř, chilli a arašídy. Krátce zarestujte a zalijte připravenou omáčkou. Zhruba na půl minuty zavařte a zahustěte dle potřeby bramborovým škrobem rozpuštěným ve studené vodě.Suroviny

  1. 400. g kuřecí maso nebo vepřové, krůtí, králičí
  2. ks červená paprika dle velikosti, 1 –
  3. ks cuketa menší neloupaná
  4. 100. g červená cibule nebo bílá, případně pórek, cca.
  5. g arašídy -loupané
  6. lžíce sojová omáčka.
  7. lžíce škrobová moučka.
  8. lžička zázvor – mletý

Maso zprudka opečeme na oleji, zalijeme omáčkou (soj. omáčka, zázvor, chilli), chvíli ještě maso restujeme, nakonec přidáme oříšky, promícháme a podáváme. Kdo má rád více šťávy, může přidat více sojové omáčky, případně ještě podlít vodou a podle potřeby zahustit solamylem.

Odkud je kung pao : Kuřecí kung-pao (čínsky v českém přepisu Kung-pao Ťi-ting, pchin-jinem Gōngbǎo Jīdīng, znaky zjednodušené 宫保雞丁) je čínské jídlo původem ze s'-čchuanské kuchyně. Jde o prostý pokrm z kuřecího masa.

Co znamená kung pao

Kung pao, známé také jako gong bao, je oblíbené sečuánské jídlo, které si získalo celosvětovou popularitu díky jedinečné kombinaci koření a chutí. Pokrm pochází z čínské provincie Sečuán a stal se základním jídlem v mnoha čínských restauracích po celém světě.

Co je Svejzuzu : Znáte švejžužu Jedná se o marinované kuřecí nebo vepřové maso. Marinádu připravíme smícháním žloutků a sójové a worcestrové omáčky, dochutíme kari a maso v ní necháme odležet do druhého dne. Pak ho usmažíme a podáváme s hranolky, nebo rýží.

Dělení zeleniny

  • Plodová zelenina – tykvovité druhy jako okurky, melouny, lilek.
  • Kořenová zelenina – mrkev, řepa, celer, tuřín, ředkvička, křen.
  • Listová zelenina – salát, špenát.
  • Lusková zelenina – hrách, fazole, čočka, sója.
  • Cibulová zelenina – čeleď liliovitých, cibule, česnek, pórek.


Kořeny, hlízy, bulvy nebo košťály jsou ZELENINA (tj. mrkev, petržel, řepa, celer, zázvor, křen, pastinák, brambor, ředkvička, tuřín aj. Dále pak cibuloviny: cibule, česnek, pórek, pažitka a košťáloviny: květák, brokolice, kedlubny, romanesco atd.)

Čím se dá zahustit Čína

Nejlepší je zahustit žloutkem. Přidejte do hotové vroucí polévky žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou, míchejte, ale už nevařte, aby se žloutek „nezdrcnul“.Zahustíme škrobem rozmíchaným v trošce studené vody, krátce provaříme a podle potřeby dochutíme. Podáváme s rýží.Příprava. Nejprve se pusťte do marinády: smíchejte 1 lžíci sladšího vína nebo saké, 1 lžíci sójové omáčky, 1 lžíci oleje a 1 lžíci solamylu. Do marinády naložte kuřecí maso nakrájené na nudličky tak, aby se v ní obalily všechny kousky. Přiklopené dejte na půl hodiny do ledničky.

Pokrm pochází z čínské provincie Sečuán a stal se základním jídlem v mnoha čínských restauracích po celém světě. Klíčovou složkou kung pao je sečuánský pepř, který pokrmu dodává charakteristickou pikantní chuť. Dalšími základními složkami jsou sušené chilli papričky, zázvor, česnek, arašídy, sójová omáčka a umeocet.

V které čeledi je nejvíce druhů zeleniny : Na světě se jako zelenina využívá kolem 1 200 rostlinných druhů, patřících asi do 80 čeledí, hodně jsou zastoupeny miříkovité, bobovité, brukvovité, tykvovité, hvězdnicovité a merlíkovité. V Evropě se pěstuje přibližně 150 druhů zeleniny, v České republice asi 50 druhů (pro trh asi 30 druhů).

Jaká je kořenová zelenina :

1. Kořenová:
mrkev, petržel, celer, křen, červená řepa, ředkvička, ředkev, černý kořen, vodnice
2. Košťálová:
zelí, čínské zelí, kapusta – hlávková a růžičková, kadeřávek, květák, brokolice, kedlubna

Co je banán ovoce nebo zelenina

Banány patří mezi ovoce, které se k nám dováží z teplých tropických oblastí. Banánovník je velmi hezkou a plodnou rostlinou, z jednoho banánovníku můžeme sklidit i 100-200 plodů. Banány se dělí na tzv. ovocné a zeleninové, které mají vyšší obsah škrobu a hodí se hlavně k tepelné úpravě, syrové jsou těžko stravitelné.

Brambory, vločky i ovoce

Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.Je-li pomazánka příliš řídká zahustíme strouhankou. Výborné s chlebem, rohlíkem, nejlepší však s toastem z chleba Moskva.

Jak zahušťovat bez mouky : Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.