Antwort Jak udělat domácí gulášovou polévku? Weitere Antworten – Co patří do gulášové polévky

Jak udělat domácí gulášovou polévku?
Gulášová polévka je tradiční druh uherské polévky, mezi jejíž základní suroviny, patří hovězí maso, vařené brambory a mletá sladká paprika, která polévce dodává typicky červenou barvu. Dalším typickým znakem polévky je její hustota a výrazná masová chuť.Do 1 1/2 litru vody vsypeme obsah sáčku hotové gulášové polévky, přidáme oloupané nadrobno nakrájené brambory, nakrájenou zeleninu, gulášové koření, drobně rozkrájený měkký salám a vše necháme 15 minut povařit.Zasypte kmínem a paprikou a za stálého míchání restujte 30 vteřin, až se paprika zbarví doruda. Ale pozor, ať ji nespálíte, zhořkla by. Vmíchejte protlak, zalijte vývarem, vraťte do hrnce maso, přiklopte a vařte při nižší teplotě zhruba 1 hodinu doměkka.

Jak dochutit Gulasovku : Nezapomeňte polévku dochutit majoránkou.

Zdroj tepla vypneme a polévku dochutíme majoránkou, solí a mletým černým pepřem. Promícháme a necháme 15-20 minut zakryté, aby se všechny chutě propojily. Polévku na talířích dozdobíme nasekanými bylinkami.

Co nesmí chybět v guláši

Nejdůležitější ingrediencí guláše je samozřejmě kvalitní maso. U nás se nejčastěji používá maso z hovězí kližky, ale guláš lze připravit také z vepřového či kuřecího masa. Druhou důležitou přísadou je koření – sladká mletá paprika, gulášové koření, sůl a pepř. V guláši nesmí chybět dostatek cibule.

Co dělá chuť guláše : Aby byla silné masové chuti, proto se omáčka dělá nejen z toho, co se vydusí z masa, ale do omáčky dáváme vývar nebo i masox. Lepší je vývar, je to přírodní. Paprika je součástí guláše. Spálená paprika, což se může stát, však znamená, že guláš může být hořký.

Rozmícháme pečlivě trochu hladké mouky ve studené vodě – 1 lžíce hladké mouky na 1 litr polévky by měla stačit. Potom tekutinu nalijeme do polévky přes malý cedník, abychom předešli vytvoření hrudek, a hned důkladně zamícháme. Polévku pak vaříme ještě alespoň 15 minut.

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Jak dlouho vydrží gulášová polévka

Uložená v lednici vydrží až 1 týden, lze ji i zamrazit. Na přípravu opravdu dobré gulášové polévky nepoužívejte příliš libové maso, například hovězí zadní.Jakmile maso změkne, je potřeba guláš zahustit. Tradičně se používá hladká mouka rozkvedlaná v troše vody, ale lze použít i nastrouhaný chleba nebo najemno nastrouhaná brambora varného typu C, která se v guláši úplně rozvaří.Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.

Čím to je a jak můžete barvu guláše ovlivnit, to si řekneme v tomto článku. Prozradíme, že viníkem je cibule. Barvu guláše ovlivňuje cibule, respektive to, jak moc je v začátku usmažená. Čím tmavší bude v základu, tím tmavší bude výsledný guláš.

Čím zahustit polévku bez lepku : Zahušťujeme bez lepku

Můžete samozřejmě připravit jíšku z bezlepkových muk, například rýžové nebo kukuřičné, nebojte se ale vyzkoušet i zahušťování méně tradičními surovinami, jako je quinoa, amarant, rýže, bezlepkové vločky, pohanka nebo červená čočka.

Jakou moukou se zahušťuje omáčka : Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.

Jak udělat strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Například kulajda a zeleninová polévka vydrží v lednici až tři dny, zatímco čočková polévka až pět dní. Trvanlivost polévek se může lišit v závislosti na ingrediencích a teplotě v lednici. Speciální skladování vyžaduje například vývar.Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.

Čím je nejlepší zahustit guláš : Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.