Antwort Jak udělat bylinkovou mast? Weitere Antworten – Jak vyrobit domácí Šalvějovou mast

Jak udělat bylinkovou mast?
Ve vodní lázni na mírném ohni pozvolna rozehřejeme bambucké máslo do tekuté formy a přisypeme nakrájené bylinky, tak aby byly zcela ponořené. Pozvolna zahříváme cca 15 minut, mícháme a odstavíme z vařiče. Necháme 10 dní na teplém místě odležet.Postup: V rendlíku pozvolna rozehřejeme několik vrchovatých lžic sádla a přidáme bylinky. Přisypeme stejný díl měsíčku lékařského, heřmánku pravého, řepíku lékařského a arniky horské. Sádlo se nesmí škvařit, měli bychom pod ním udržovat teplotu 60-70 stupňů.První mast je vyrobená v poměru 1:9, jinými slovy na 1g včelího vosku 9 g oleje. Výsledek je hodně mazlavý, při vyšší pokojové teplotě se bude mast rozpouštět. Druhá mast je vyrobená v poměru 2:8, jinými slovy na 2g včelího vosku 8 g oleje.

Jak vyrobit mast z vazelíny : Mast s proplisem – recept

Vazelínu nebo sádlo zahřejeme na 50°C ve vodní lázni a vmícháme asi pětinu propolisové tinktury, tedy na 1 díl vazelíny, použijete 1/5 tinktury (100 g vazelíny, 20 g tinktury). Směs ponecháte chvíli zahřátou, aby se odpařil lih z tinktury. Pak ji necháte volně vychladnout.

Na co je dobrá Šalvějová mast

Šalvějová mast má velmi dobré regenerační, čistící a stahující účinky. Je vhodná k péči o opruzeniny a zapařeniny (včetně tzv. „vlka“) a slouží i k jejich prevenci. Šalvějovou mast můžete použít k péči o pleť se sklonem k mokvavému ekzému.

Jak udělat domácí měsíčkovou mast : Na přípravu měsíčkové masti si obstaráme kvalitní včelí vosk, měsíčkový olej a čisté umyté kelímky či malé skleničky se šroubovacím uzávěrem k uchování masti. Odvážíme si včelí vosk v poměru na 100 g oleje 20 g včelího vosku a pomalu zahříváme na vodní lázni olej s voskem do úplného rozpuštění vosku. Nevaříme.

Bylinky přelijte právě vroucí vodou a nechte louhovat pod pokličkou 10-15 minut. Poté nálev sceďte a pijte teplý. Nálev je vhodný pro byliny jako je máta, meduňka, heřmánek, šalvěj, kopřiva, pelyněk, lipový květ a další… Získává se varem.

Macerujeme stejně jako v alkoholu, do nádoby nasypeme bylinky, zalijeme směsí glycerinu a destilované vody, uzavřeme a necháme přibližně 3 týdny macerovat, poté scedíme.

Kolik kafru do masti

Kafr syntetický je rozpustný v tucích – masti, vazelína, sádlo a oleje. Dávkování : 1 – 10% hmotnostního podílu. Příklad: při dávkování 1% : v 1 kg výrobku musí být 10 g kafru.Vezměte 300 ml olivového oleje, zahřejte ho a přidejte 3 hrsti sušených květů měsíčku. Nechte zahřívat 20 až 30 minut na mírném ohni. Odstavte, nechte zchladnout do druhého dne. Poté směs opět opatrně zahřejte, přidejte 50 g včelího vosku a ihned přeceďte přes sítko do připravených nádob.Délka trvanlivosti mastí a krémů

Po otevření vydrží většina mastí a krémů šest měsíců. Když je neotevřete, platí datum trvanlivosti uvedené na tubě. Výjimkou jsou kortizonové masti, které se většinou nesmí používat už po třech měsících.

Vazelína – žlutá nebo bílá, nemůže snad vadit vůbec nikomu, je levná a lehce dostupná, seženete ji v každé drogerii či lékárně. Masti s její příměsí poměrně dlouho vydrží, ale jsou zároveň hodně mastné a hůř se vstřebávají do kůže.

Co léčí Šalvěj lékařská : Účinky Šalvěje lékařské

Zásobuje organismus cennými antioxidanty a celkově harmonizuje trávení. Stabilizuje hormonální rovnováhu, proto se doporučuje ženám v menopauze. Normalizuje funkci dýchacího systému a zlepšuje stav kloubů a kostí. V neposlední řadě působí antisepticky, zmírňuje pocení a zpomaluje řídnutí vlasů.

Jak dlouho vyluhovat šalvěj : Zajímá vás tedy, jak vařit šalvějový čaj Jednoduše – použijte lžičku sušené šalvěje na 250 ml vroucí vody a nechejte jednu až dvě minuty louhovat. Thujon se v teple vypařuje a pokud chcete jeho množství minimalizovat, nálev zhruba dvě minuty povařte.

Jak se dělá domácí mast

Ve vodní lázni rozpusťte kokosový olej a přimíchejte k němu olivový olej. Do zahřátých olejů nasypte sušenou levanduli, měsíčkový květ a heřmánek. Přikryjte pokličkou a nechte asi půl hodinky na mírném ohni vařit. Poté olej přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko tak, aby v něm nezůstaly žádné bylinky.

Většinou se bylinkové čaje při zdravotních potíží pijí dvakrát až třikrát denně. Bylinné čaje jako máta, meduňka, levandule nebo heřmánek jsou zase skvělou volbou pro uvolnění a snížení stresu, proto je nejlepší si je dopřát večer před spaním nebo během odpočinkových momentů.Černý čaj vyžaduje jinou teplotu na základě druhu černého čaje. Pro delikátnější druhy je potřeba udržet teplotu mezi 80 a 90 °C, zatímco ostatní černé čaje snesou vyšší teplotu vody, mezi 90 a 100 °C.

Jak se dělá macerát : Olejový macerát

Pro přípravu olejového macerátu je vhodný olivový, slunečnicový či mandlový olej. Připravuje se tak, že se rostliny napěchují do sklenice a to zalijeme olejem. Necháme macerovat několik týdnů. Macerát se může připravit a urychlit i za tepla.