Antwort Jak uchovávat vlašské ořechy? Weitere Antworten – Jak uchovat vyloupané vlašské ořechy

Jak uchovávat vlašské ořechy?
Jak skladovat vyloupané ořechy Vyloupané ořechy skladujte v suchém a chladném prostředí ve vzduchotěsné nádobě nebo obalu, stejně jako se skladují ořechy ve skořápce.Čtyři metody skladování si přiblížíme.

  1. Mražené ořechy. V mrazáku mohou absorbovat pachy ostatních potravin, zkuste je proto uzavřít do dvou igelitových sáčků.
  2. Zavařené ořechy. Podivujete se nad touto metodou
  3. Uchování ořechů v medu.
  4. Skladování ořechů v sáčku a sklenici.

Zdravý ořech má krásnou čistou přirozenou oříškovou vůni, ovšem ořech žluklý spíše smrdí zatuchlinou. Pokud něco takového ucítíte, určitě to nebudete chtít jíst. Když kousnete do zdravého ořechu, ucítíte většinou jemně nasládlou chuť a krásnou máslovou a křupavou texturu. Zkažený ořech chutná trpce a nahořkle.

Jak zavařit vyloupané vlašské ořechy : Vyloupané ořechy nandáme do čistých a suchých sklenic, dáme do mikrovnky a nastavíme na plný výkon 1,5 minuty. Pak sklenice vyndáme, zavíčkujeme, obrátíme dnem vzhůru tak na 5 minut a pak uložíme do spíže. Nelekejte se, že se po zavíčkování sklenice orosí, pára se znovu vstřebá. Takto zavařené vydrží několik let.

Jak dlouho sušit vyloupané vlašské ořechy

Jak sušit vyloupaná jádra

K sušení použijte troubu nebo sušičku na ovoce, teplota by měla být opět maximálně 25 °C. Zde je ale celý proces rychlejší, trvá zhruba 5–6 hodin, a při skladování ve vzduchotěsné sklenici a lednici vám taková jádra vydrží klidně i dva roky.

Proč namáčet vlašské ořechy : Pokud sníme ořechy, které nebyly namočené, kyselina fytová se naváže na minerály v našem trávicím systému a tím zamezuje snadnému trávení. Když ořechy stráví potřebný čas ve vodě, uvolní se nejen prach a případné plísně na jejich povrchu, ale i zmiňovaná kyselina fytová. Ořechy se tak začnou „probouzet k životu“.

Jak sušit vyloupaná jádra

Ořechy můžete také vyloupat a sušit už rovnou jádra. K sušení použijte troubu nebo sušičku na ovoce, teplota by měla být opět maximálně 25 °C. Zde je ale celý proces rychlejší, trvá zhruba 5–6 hodin, a při skladování ve vzduchotěsné sklenici a lednici vám taková jádra vydrží klidně i dva roky.

Ořechy zalijte vroucí vodou a zakryté pokličkou nechte odstát 20 minut. Vodu slijte a pusťte se do louskání. Uvidíte, jak hladce to půjde! TIP: Pokud vodu navíc osladíte, starší ořechy by se měly zbavit případné hořkosti.

Jak dlouho vydrží vyloupané vlašské ořechy

Nádobu s vyloupanými ořechy můžete skladovat na temném místě a v chladu (lednice) až 6 měsíců. Případně můžete vyloupaná jádra ořechů dlouhodobě uskladnit v mrazničce, a to až jeden rok. Řádně vysušené ořechy v neporušené skořápce můžete pak skladovat 2 – 3 roky na suchém a vzdušném místě.Z hlediska zdraví nejsou žluklé ořechy nebezpečné, pokud nejsou závažně zkažené nebo napadené plísněmi. Nicméně, z hlediska výživy a gastronomického zážitku nejsou příliš vhodné. Žluklé ořechy mohou mít nižší výživovou hodnotu a nebudou chutnat tak dobře jako čerstvé ořechy.Uzavřené sklenice vložíme do zavařovacího hrnce tak, aby byly do poloviny ponořené ve vodě. Sterilujeme je ještě 10 minut od bodu varu, aby víčko dobře chytilo. Zavařené ořechy vydrží i dva roky, aniž by přišly o výbornou chuť a vůni.

Vlašské ořechy dejte do nádoby a zalejte vařící vodou. Nechejte stát pod pokličkou asi dvacet minut, pak jdou snadno oloupat. Platí to i na para ořechy a pekany.

Kdy se sbírají ořechy : Kdy ořechy dozrávají Hlavní sezona sběru vlašských ořechů se časově kryje s koncem září a počátkem října. Spadané ořechy sbíráme a pokud na sobě mají ještě ochranná pouzdra, musíme je jich zbavit. Následně ořechy sušíme.

Kdy se řeže vlašský ořech : Řez vždy proveďte, až když má strom listí, nejvhodnější doba je ke konci května. Pokud byste větve řezali v zimě nebo v předjaří, strom by velmi oslabila ztráta mízy, která by na jaře v době rašení vytekla z ran. A prořezanému stromu by neprospěl ani mráz, rány by se nezhojily a staly se branou pro vstup infekcí.

Jak dlouho vydrží ořechy v medu

Nakládané ořechy v medu vydrží několik týdnů.

Ořechy v medu je nutné nechat odpočinout při pokojové teplotě alespoň po dobu 24 hodin.

Jádra lze také zavařit.

Do vymytých a suchých sklenic dáme ořechy, sklenice vložíme do trouby předehřáté na 80 °C na 3 minuty. Sklenice vyndáme, uzavřeme víčkem, otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.Hlavní sezona sběru vlašských ořechů se časově kryje s koncem září a počátkem října. Spadané ořechy sbíráme a pokud na sobě mají ještě ochranná pouzdra, musíme je jich zbavit. Následně ořechy sušíme. Nejlepším způsobem je rozmístění plodů na velké síto tak, aby tvořily jenom jednu vrstvu.

Jak správně skladovat med : Med je vhodné uchovávat v dobře uzavřené skleněné či keramické nádobě na suchém, chladném a tmavém místě. Med nevystavujeme slunečnímu záření. Teplotu je vhodné udržovat pod 18 stupňů. Med je hygroskopický a pohlcuje vlhkost ze vzduchu a tím i pachy, proto jej musíme skladovat uzavřený v suchém prostředí.