Antwort Jak uchovat jahody v lednici? Weitere Antworten – Jak uchovávat jahody v lednici

Jak uchovat jahody v lednici?
Čerstvé jahody můžeme uložit do chladničky při teplotě 1-5 °C do přihrádky na ovoce v nízké vrstvě tak, abychom zabránili pomačkání. I při těchto podmínkách zde ale vydrží bez ztráty kvality jen pár dní. Jahody je tedy nutné co nejdříve zpracovat. Přebytky můžeme zmrazit nebo vyrobit různé zavařeniny.Nemyté plody lze uložit do původní dózy nebo rozložit je na tácek pokrytý papírovou utěrkou a následně přikrýt např. fólií na potraviny. Jahody lze uchovat v čerstvém stavu v lednici po dobu jednoho až dvou dnů. Jahody je nevhodné uchovávat dlouho při pokojové teplotě nebo na slunci.Postup je následující:

  1. V míse smíchejte 1 díl octa a 3 díly vody.
  2. Následuje velmi důležitý krok, kdy je potřeba jahody co nejdůkladněji osušit.
  3. Suché jahody rozložte do nádoby vyložené papírovými utěrkami, zakryjte částečně víčkem, aby mohla unikat vlhkost, a uložte do lednice.

V čem umýt jahody : Špínu a chemikálie dostanete z jahod tak, že do mísy s vodou přidáte bílý vinný ocet. Ideální poměr je 4 díly vody na 1 díl octa. Jahody by měly být úplně ponořené a na přibližně 20 minut. Pak je postačí důkladně umýt pod tekoucí studenou vodou.

Jak skladovat ovoce v lednici

Pozor – většina tropického ovoce a plodová zelenina se skladují při teplotách nad 10 stupňů a do klasické chladničky tedy nepatří. Pokud nemáte chladnou spíž, uložte je v chladničce na horní polici, kde je teplota vyšší než naspodu. V horní polici, kde je nižší vlhkost, skladujeme i sýry a vejce.

Jak skladovat v lednici : Teplota v lednici by měla vždy být pod 5 °C, v mrazáku pak pod -15 °C. Potraviny byste měli mít přehledně rozdělené a dodržovat jejich uspořádání. Potraviny v chladničce rozmísťujeme rovnoměrně po celé ploše tak, aby měly dostatek místa a studený vzduch mohl volně proudit. Proto není vhodné ledničku přeplňovat.

Vyzkoušet v rámci prodloužení trvanlivosti můžete i jednoduchý trik s octovou vodou. Ocet s vodou v poměru 1:2 by měl být účinnou lázní, která zlikviduje případné bakterie. Jahody namočené v octové vodě na dobu cca 10 minut by měly být po oschnutí stále svěží, a to i po 2 týdnech skladování v lednici.

Způsobů, jak zpracovat čerstvé jahody, je celá řada. Můžete z nich udělat kompot, džem nebo třeba šťávu. Nejméně ze své přirozené chuti ovoce ztratí mražením. Můžete je použít do bublanin, koláčů, knedlíků, ale i pro přípravu koktejlů, freshů a smoothie.

Jak umýt ovoce z obchodu

Důležité podle vědců je ovoce a zeleninu vždy velmi dobře omýt rukou nebo kartáčkem pod tekoucí vodou. Čím dříve, tím lépe – chemické látky pak budou působit po kratší dobu. Chcete-li, rozpusťte jednu polévkovou lžíci jedlé sody ve dvou šálcích vody a ponořte plody do tohoto roztoku na nejméně dvě minuty.Zamražení je nejjednodušší možností dlouhodobé konzervace jahod. Plody vlastně jen přeberete, zbavíte stopek, opláchnete studenou vodou a necháte je okapat. Suché jahody pak rozdělíte do plastových sáčků nebo misek a dáte zmrazit.Možná děláte chybu, některé kusy se totiž budou mít lépe v pokojové teplotě. Které to jsou, na to se dnes podíváme spolu s infografikou od korunnycukor.sk. Do ledničky patří například jahody, třešně, maliny a hroznové víno. Naopak banány, jablka, citrusy a ananas nechte raději venku.

Většina ovoce vydrží po nakrájení asi 5 dní (a některá zelenina o několik dní déle), pokud dodržíte několik pravidel: skladujte je ve vzduchotěsné nádobě a nakrájené produkty vždy uchovávejte v chladu. Ovoce jako jablka, hrušky a avokádo nekrájejte předem, rychle hnědnou.

Jak uchovat ovoce v lednici : Pozor – většina tropického ovoce a plodová zelenina se skladují při teplotách nad 10 stupňů a do klasické chladničky tedy nepatří. Pokud nemáte chladnou spíž, uložte je v chladničce na horní polici, kde je teplota vyšší než naspodu. V horní polici, kde je nižší vlhkost, skladujeme i sýry a vejce.

Co nedávat do lednice : Do lednice umisťujeme všechny druhy, kromě zeleniny, která tam vyloženě nepatří: rajčata, okurky, lilky, papriky, zázvor, dýně (ty uchovávejte v pokojové teplotě), cibule, česnek (ty milují tmu, je dobré je umístit do papírové tašky nebo bavlněného pytlíku), cukety a batáty se hodí spíše do sklepa nebo spíže.

Jak skladovat jahody v mrazáku

Jahody se dají mrazit celé. Ty pak můžete využít do nápojů a sladkých dezertů. Jahody dejte jednotlivě na tácek, vyložený pečicím papírem, vedle sebe pouze v jedné vrstvě a nechte je mrazit alespoň dvě hodiny, nebo dokud nezmrznou. Pak je přesypte do dobře uzavíratelné plastové nádoby nebo do mrazicího sáčku.

Po třech letech jahodník ztrácí sílu, plodí méně, jahody jsou drobnější. Pokud si přejete prvotřídní úrodu, vyplatí se vysadit nové sazenice – získat je můžete snadno i ze svých starých jahodníků.Zralé jahody skvěle ozdobí dorty nebo krémové dezerty, ale můžete je směle použít i do pečených moučníků – velmi dobře se párují třeba s nakyslou rebarborou. Osvěžující jsou jahodové zmrzliny a nesmíme zapomenout ani na džemy, díky kterým si chuť zralých jahod uchováte po celý rok.

Jak uložit jahody do mrazáku : Ze všeho nejdříve je potřeba jahody důkladně omýt a poté nechat okapat. Jakmile budou suché, otrháme z nich zelené korunky. Jahody dáme na podnos, přikryjeme alobalem a necháme „předmrazit“. Po asi hodině vyjmeme, dáme do sáčků či krabiček a dáme zmrazit .