Antwort Jak uchovat červené zelí? Weitere Antworten – Jak dlouho vydrží červené zelí v lednici

Jak uchovat červené zelí?
Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Kapusta, zelí 2 týdny 2 – 3 týdny
Houby 2 – 5 dní
Špenát 2 – 3 dny 3 – 5 dní
Chřest 3 – 4 dny 5 – 7 dní

Postup při skladování hlávkového zelí:

Pro skladování je optimální teplota 1 až 2°C a vysoká vlhkost vzduchu (95 %). Ideálním prostředím pro delší skladování je chladný a dobře větraný sklep.Košťálová zelenina, do které patří kedluben, zelí, kapusta, květák, kadeřávek nebo brokolice, vyžaduje chlad. Jsou pro ni vyhrazeny spodní přihrádky na zeleninu v lednici. Všechny tyto druhy vám vydrží déle, pokud je necháte vcelku a nakrájíte až těsně před použitím.

Jak dlouho vydrží Hlavkove zeli : V chladničce lze zelí skladovat v zásuvce na zeleninu až tři týdny. Řezné plochy na hlávce překryjte potravinářskou fólií, zelí tak v chladničce vydrží několik dní.

Jak dlouho vydrží zelí v lednici

Do sklenic je ale potřeba zelí řádně napěchovat a vytlačit z něj všechen vzduch, který se dostal přendaváním mezi vrstvy zelí. Tím, že vytlačíte ze zelí množství vzduchu se jeho trvanlivost také prodlouží. Bez problému pak vydrží v lednici, či chladné místnosti i několik měsíců.

Čím se zahušťuje červené zelí : Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku a promícháme. Touto směsí zahustíme zelí a ještě chvíli dusíme. Nakonec přidáme ocet, cukr a sůl podle chuti.

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Otvory v těžítku vytéká šťáva ze zelí a navíc poslouží také k pohodlnému vytahování ze zeláku. Těžítko má průměr 22 cm a je vyrobeno z keramiky. Polovina těžítka měří 10,5 cm, tloušťka je 2,3 cm.

Jak dlouho vydrží Vařené kysané zelí v lednici

35 Kč

Hmotnost porce (g) 200
Trvanlivost (dnů) 120
Skladovat při (°C) 1–5
Doba přípravy (minut) 5
Energetická hodnota (kJ) 350

Pokud si pořídíte kvašené zelí kvalitní (nebo správně dokončíte fermentaci), v lednici vám vydrží až rok.Bílé hlávkové zelí je totiž velmi dobře skladovatelné a poměrně dlouho vydrží. Samozřemně velmi oblíbené bylo, a stále je, kysané zelí. Výsevy jarních, letních a zimních odrůd zelí Vám mohou zaručit přísun čerstvého zelí po celý rok.

Sklenice necháme v pokojové teplotě, kolem 20 stupňů 2-3 týdny. Víčka se s probíhajícím kvasným procesem vyboulí, jakmile splasknou, je hotovo. Ideální je dát sklenice do tmavé místnosti. Jakmile proběhne kvasný proce, sklenice uklidíme na chladné místo, kde vydrží klidně rok.

Jak udělat sterilované zelí : Na litr nálevu svaříme 700 ml vody, 250 ml octa, 70 g krupicového cukru a 25 g soli. Zelí, které můžeme pro lepší chuť smíchat s trochou kmínu, napěchujeme do sklenic a zalijeme nálevem. Sterilujeme tři čtvrtě hodiny při 90°C.

Čím se dá zahustit zelí : Jenom ohřát a dochutit, hlavně aby nebylo rozvařené… Zelí zásadně zahušťuji tak, že na 1/2 kg zelí použiji 1 větší brambor, který jemně nastrouhám a na sádle osmažím až zgumovatí. Pak rozmíchám v zelí nechám dojít max. 10 minut.

Jak Ohrat červené zelí

Cibuli oloupejte, nakrájejte nadrobno a osmahněte v kastrůlku na 2 lžících sádla. Přidejte sklenici nakládaného zelí, ½ lžíce kmínu, lžičku soli a 15 minut duste na mírném stupni ohřevu. Přidejte lžíci cukru a vařte dalších 5 minut. Podávejte jako přílohu třeba k pečené svatomartinské huse.

Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.Sladkost, chuť a vůni dodají povidla, hřebíček a skořice. Pokud nechcete zahušťovat moukou, stejně poslouží i najemno nastrouhaná brambora. Kyselost můžete regulovat kromě octu i citrónovou šťávou. Zajímavý švih dodají brusinky.

Jaký kámen na zatížení zelí : Zelí musí být po celou dobu ponořené ve vodě. K zatěžování se používají dřevěná prkénka nebo vydezinfikované kameny. Kvůli malým otvorům v hrnci je pak často problém závaží dovnitř dostat. Dřevo může navíc obsahovat plísně a bakterie.