Antwort Jak uchovat cervene zeli? Weitere Antworten – Jak uchovat červené zelí

Jak uchovat cervene zeli?
Vzdušná vlhkost by měla být poměrně vysoká, aby si zelí udrželo šťavnatost a nevysušovalo se. Vhodnými prostory ke skladování jsou sklep, chladná chodba, ale lze využít i zasklený balkon nebo spíž. Zelí můžete skladovat i v pokojové teplotě, ale jen velmi krátce.Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Mrkev, petržel 1 týden 2 – 3 týdny
Celer 10 dní 2 – 3 týdny
Kapusta, zelí 2 týdny 2 – 3 týdny
Houby 2 – 5 dní

Postup při skladování hlávkového zelí:

Pro skladování je optimální teplota 1 až 2°C a vysoká vlhkost vzduchu (95 %). Ideálním prostředím pro delší skladování je chladný a dobře větraný sklep.

Jak nejlepe pripravit červené zelí : Zelí očistěte, odstraňte vrchní špatné listy a košťál. Pak ho nakrouhejte na nudličky. Očištěnou cibuli nakrájejte na kostky, slaninu také a dohromady je orestujte ve větším kastrolu dozlatova. Vložte nakrájené zelí, zakápněte červeným vínem, podlijte vodou a duste asi 20 minut, dokud nebude zelí poloměkké na skus.

Jak sterilizovat červené zelí

Vodu s cukrem, octem a solí necháme projít varem, horkým nálevem zalijeme zelí, promísíme a rozdělíme do sklenic. Zavíčkujeme, urovnáme na mřížku zavařovacího hrnce a při teplotě 90 °C sterilujeme po dobu 40 minut. Vychladlé uložíme na temném a studeném místě.

Čím se zahušťuje červené zelí : Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku a promícháme. Touto směsí zahustíme zelí a ještě chvíli dusíme. Nakonec přidáme ocet, cukr a sůl podle chuti.

Košťálová zelenina, do které patří kedluben, zelí, kapusta, květák, kadeřávek nebo brokolice, vyžaduje chlad. Jsou pro ni vyhrazeny spodní přihrádky na zeleninu v lednici. Všechny tyto druhy vám vydrží déle, pokud je necháte vcelku a nakrájíte až těsně před použitím.

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Čím zatížit zelí v Zeláku

Otvory v těžítku vytéká šťáva ze zelí a navíc poslouží také k pohodlnému vytahování ze zeláku. Těžítko má průměr 22 cm a je vyrobeno z keramiky. Polovina těžítka měří 10,5 cm, tloušťka je 2,3 cm.Zelí lze ochutit kmínem, strouhanou červenou řepou, křenem či plátky jablek.Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Jak uchovat kysané zelí ve sklenici : Sklenice necháme v pokojové teplotě, kolem 20 stupňů 2-3 týdny. Víčka se s probíhajícím kvasným procesem vyboulí, jakmile splasknou, je hotovo. Ideální je dát sklenice do tmavé místnosti. Jakmile proběhne kvasný proce, sklenice uklidíme na chladné místo, kde vydrží klidně rok.

Jak dlouho vydrží kysané zelí v lednici : Jak dlouho mi kvašené zelí vydrží Pokud si pořídíte kvašené zelí kvalitní (nebo správně dokončíte fermentaci), v lednici vám vydrží až rok. Dávejte však pozor na kontaminaci slaného nálevu a uchovávejte zelí pod jeho hladinou.

Jakou moukou se zahušťuje zelí

Kyselost regulujeme přiléváním láku ze zelí. Nakonec dochutíme cukrem, případně solí, a kdo má rád, i pepřem. Bramboru oloupeme, nastrouháme najemno a vmícháme do zelí (nebo zahustíme lžící polohrubé mouky) a necháme ještě provařit. Zelí můžeme podávat posypané osmaženou cibulí nebo škvarečky slaniny.

Zelí musí být po celou dobu ponořené ve vodě. K zatěžování se používají dřevěná prkénka nebo vydezinfikované kameny. Kvůli malým otvorům v hrnci je pak často problém závaží dovnitř dostat. Dřevo může navíc obsahovat plísně a bakterie.Na hlávku zelí spotřebujete 125 ml octa a 100 g cukru, větší cibuli, lžičku zeleného pepře a bobulí jalovce, snítku šalvěje a 750 ml vína. 3. Červenému zelí prospěje špetka skořice, badyánu nebo hřebíčku, do cibulového základu na bílé zelí se hodí zarestovat třeba i mletou červenou papriku.

Jak uchovat kysané zelí : Do sklenic je ale potřeba zelí řádně napěchovat a vytlačit z něj všechen vzduch, který se dostal přendaváním mezi vrstvy zelí. Tím, že vytlačíte ze zelí množství vzduchu se jeho trvanlivost také prodlouží. Bez problému pak vydrží v lednici, či chladné místnosti i několik měsíců.