Antwort Jak trénovat mrštnost? Weitere Antworten – Jak trénovat rychlost

Jak trénovat mrštnost?
Důležitá jsou pro rozvoj rychlosti i plyometrická cvičení (frekvenční dřepy se zátěží, dřepy s výskokem, skok na překážku, seskok z překážky na jedné noze apod.), která jsou charakterizována vysokou intenzitou a během nichž dochází k nárůstu počtu rychlých vláken a zvýšení výbušné síly (Bernacikova et al., 2013).Silový trénink je zaměřený primárně na rozvoj silového výkonu. Ačkoliv může být doprovázený také rozvojem svalové hmoty, není to pravidlem a u některých silových programů k budování svalů téměř ani nedochází. Objemový trénink je zaměřený na růst a udržení svalové hmoty.Když přidáte dva třicetiminutové výživné a dynamické tréninky týdně, vaše tělo pozná změnu. Procvičíte se k lepší koordinaci, obratnosti, síle, rychlosti. Jak člověk stárne, ztrácí postupně smysl pro aktivnost, horlivost a čilost, což může vést ke zhoršení výkonů a také zvýšenému stresu ve vašich kloubech.

Jak ziskat Vybusnost : Nejčastěji provádíme různé výskoky na podložky či bedny, dále jde o dynamické kliky s odrazem od země, výskoky do výšky, skok do dálky z místa, rychlé úkroky do stran, zvedání kolen do výšky při rychlé frekvenci střídání končetin. Změna pohybu při sprintu, dynamické odhazování míče atd.

Jak trénovat na 10 km

Trénink na uběhnutí 10 km znamená běhat týdně delší časové úseky. Pokud uběhneš 5tku, tak za další měsíc tréninku můžeš dát opravdu na pohodu 10tku (10km) . Pokud jsi při přípravě na 5 km běhal/a časy kolem 30–40 minut, pak při přípravě na 10 km ti stačí trénovat 3x nebo ještě lépe 4x týdně.

Jak co nejrychleji uběhnout 1 km : Ze začátku stačí 20-30 minut indiánského běhu 3-4x týdně. Jakmile si Vaše tělo na pohyb zvykne, začněte postupně zkracovat dobu chůze a prodlužujte dobu souvislého běhu. Poté můžete prodlužovat dobu pohybu nebo zrychlovat Vaše tempo.

Začátečnický trénink se pohybuje okolo 40 minut, redukční trénink necelou hodinu, objemový trénink 45 – 50 minut a silový trénink bývá o něco delší a to okolo 70 – 80 minut. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že klient by měl ideálně v posilovně trávit maximálně 80 minut.

Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.

Jak zrychlit běh na 1 km

Běhejte do kopců.

Jedině kopce vám totiž posílí nohy a zlepší vám kondici tak, že běh po rovince na trati bude pro vás hračkou. Jednou týdně do svého tréninku zařaďte běh do kopců, konkrétně 30 až 60 sekundové stoupání. Při vybíhání se snažte udržet tělo v klidu a neběžet v maximální tepové frekvenci.Příklady cviků pro trénink výbušnosti

i kliky s odrazem a odlepením dlaní od země, skok do dálky z místa, běh na místě s vysokými koleny, sprinty, přeskakované výpady. Provádíme o zeď, zem, nebo o terče na ručkovací konstrukci, možnosti cviků jsou široké.Několik cviků na zlepšení výskoku

  1. Dřep s výskokem.
  2. Přeskoky přes švihadlo.
  3. Skoky přes překážky.
  4. Mrtvý tah.
  5. Silové přemístění
  6. Dřep s jednou nohou opřenou o lavičku.
  7. Mrtvý tah s výskokem (pouze s tyčí)
  8. Výšlapy na lavičku.


Někdo dokáže desítku zaběhnout pod 35 minut a jiný s vypětím všech sil pod hodinu. Podrobným zkoumáním mnoha závodů v ČR na 10 km jsem zjistil, že největší počet běžců dobíhá do cíle mezi 45 až 55 minutou závodu. To lze také označit za průměrný čas mezi běžci hobíky, který potřebují ke zdolání této distance.

Jak dlouho se běží 5 km : Průměrně se udává doba 2-3 měsíců ke zvládnutí 5 km, ale jelikož nikdo neodpovídá přesně průměru, vycházej z několika předpokladů: Tvůj zdravotní stav (fyzický i psychický) – v případě nejasností je lepší svůj stav konzultovat s praktickým lékařem či fyzioterapeutem.

Jak uběhnout 10 km za 50 minut : Pokud chcete zaběhnout desítku pod 50 minut, tak tempo intervalů je třeba běhat výrazně pod 5 minut na km. Takže ideální by bylo nyní je všechny absolvovat v rozmezí 4:20 až 4:30 min./km podle toho, jakou výkonnost zrovna vykazujete (tvé průměrné tempo na zkušební pětku).

Co jíst po silovém tréninků

Po silovém tréninku musí jednoznačně dominovat protein, ale je to na zvážení, jak byl trénink intenzivní.

  1. proteinová kaše s ořechovým krémem a ovocem.
  2. proteinové palačinky s džemem.
  3. krůtí plátek na přepuštěném másle s rýží
  4. kvasový chléb s máslem nebo sýrem a šunkou.
  5. vejce s pečivem a zeleninou.
  6. proteinové smoothie s ovocem.


Pravidelný pohyb není skvělý jen z hlediska budování vysněné postavy a zlepšování kondice. Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny.5 nejlepších suplementů pro nárůst svalové hmoty

  • Gainery alias sacharidové směsi dodají potřebnou energii.
  • Proteinový nápoj jako živá voda pro svaly.
  • Kreatin dokáže pomoci třeba s novými silovými rekordy.
  • BCAA a HMB nakopnou svalový růst ještě o něco víc.
  • Nezapomeň ani na důležité vitaminy a minerální látky.

Co prospívá svalům : Růst svalové hmoty je podmíněn adekvátním a dostatečně intenzivním stimulem v podobě silového tréninku nebo jakéhokoliv dostatečně náročného tréninku (například rychlostního). Mezi další faktory, které podporují růst svalů, patří dostatečný energetický příjem, adekvátní příjem bílkovin a optimální hormonální prostředí.