Antwort Jak trenovat králíka? Weitere Antworten – Jak inteligentní je králík

Jak trenovat králíka?
Králíček je docela inteligentní zvíře a je možné ho do určité míry vychovat, naučit ho čistotnosti, naučit ho přiběhnout na zavolání nebo zamlaskání, rád se přijde přitulit a pomazlit.Pokud králík toaletu ignoruje a trousí bobky všude kolem, seberte je a vložte je do toalety. Králík své bobky pozná po čichu a pokud je bude neustále nacházet v toaletě, za čas mu to dojde a začne chodit tam. Důležité je, aby se králíček naučil mít toaletu rád, proto ho v blízkosti toalety hlaďte a chvalte.Na samém začátku se doporučuje dát králíčkovi překážku pouze 5 cm vysoko, protože ji králíček snadno zvládne a zdolávání překážek ho začne přirozeně bavit. Zkuste ho k překážce navést a až skočí, pochvalte ho a odměňte zdravým pamlskem. Postavte takto více překážek za sebe a postupně je zdolávejte.

Jak správně zvedat králíka : Někdo doporučuje brát králíka za kůži na hřbetě a pak okamžitě podepřít zadeček (ne přímo zadní nohy, protože to vezme králíček jako odrazovou plochu – může vám i vyskočit z náruče), jinde je doporučováno zvedání jednou rukou pod břichem a lehce uchopit přední packy, druhou rukou pod zadečkem.

Jak králík odpočívá

Králíčci rádi odpočívají na břiše. Nechystají se přímo ke spánku, jen oddychují a odpočívají. Jedná se většinou o krátkodobý párminutový momentální odpočinek mezi různou aktivitou. Když králíčka vyrušíte, nebere to tak citlivě ;).

Co znamená když mě králík olizuje : Králík olizuje jen ty, které má opravdu rád, protože vás chce potěšit. Takto se chovají králíci i k ostatním králíkům. Stává se také, že králík olizuje předměty, které voní po majiteli. Zřejmě je v některých případech králičí olizování člověka způsobeno nedostatkem soli, ale kdo by tomu věřil.

Králíci jsou velmi čistotní a rychle se naučí chodit na záchůdek. Ten umístěte do rohu klece a do něj kvalitní stelivo. Nejvhodnější jsou pelety. Stelivo z toalety denně vyhazujeme a umyjeme ji.

Mluvte na něj tiše, nekřičte, nezvyšujte hlas (místo zvýšeného hlasu je v případě potřeby lepší použít varovný tón). Jemný hlas na něj působí blahodárně, zvyšuje jeho důvěru. Mluvte s ním často, netvařte se že je vzduch. Při příchodu a po ránu ho pozdravte.

Jak vycvičit králíka

Jak postupovat při tréninku

Trénovat začínejte na nižších překážkách – stačí 5 centimetrů vysoké. Ty králíček zvládne bez problémů a začne pak snáz skákat sám od sebe. Jakmile králíček zvládá jednotlivé překážky, je dobré postupně přidávat další za sebou – nejdříve nízké a poté vyšší.Chlaďte mu ouška a podávejte čerstvou vodu

Odsuňte proto kousek koberce nebo mu na něj položte kachličku či tác, aby měl možnost chladit se i plochou bříška. Dobré také je potírat mu ouška a hřbet vlhkým hadříkem, žínkou nebo houbičkou. Na těchto místech těla je králík citlivý a chlad se do něj lépe „přenese”.Pokud králík nehybně sedí a je shrbený, přitom hlasitě skřípe zubama a má polozavřené oči, dává nám najevo, že je něco v nepořádku a necítí se dobře. Pravděpodobně králík trpí bolestí a v tomto případě je dobré vyhledat veterináře, aby zjistil konkrétní příčinu.

Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.

Jak králík projevuje radost : Když začne králíček tzv. řádit – vyskakovat do výšky, vykopávat nožičkami, velkou rychlostí sprintovat po pokoji, třepat u toho hlavičkou, že máte pocit, že mu úplně přeskočilo, je to projev radosti ze života. Králíček chce vyjádřit, že je velmi spokojený.

Jak dlouho trva než se králík nauci na záchod : Někteří králici se na záchod naučí za několik dní, jiným to trvá i několik týdnů. Také se může stát, že králíček bude občas dělat bobky nebo čůrat jinam, například v době říje, nebo když bude chtít označit své teritorium. To je normální chování, kterému se dá předejít kastrací nebo sterilizací.

Co na dno klece pro králíka

Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.

Jako nejlepší se jeví hlazení králíčka během anebo po krmení. Králíčka hladíme spíše na hřbetě než na hlavě; někteří králíci dotek na hlavě nemají rádi.Zadruhé může být dupání varovným signálem – králík může dupat, když se bojí a cítí se ohrožen. Dupáním vás chce varovat před nebezpečím. Pokud váš králík často dupe a zároveň kulhá nebo začne skřípat zuby, může to být příznak bolestí bříška. Pokud si takových příznaků všimnete, určitě vezměte králíka k veterináři.

Jak králíčka naučit triky : Dobrým způsobem je trénink s klikrem. Pomocí klikru a několika pamlsků (například malých kousků jablka nebo mrkve) učíte králíka drobné triky, jako je panáčkování, aportování nebo skákání přes překážky.