Antwort Jak svářet nerez? Weitere Antworten – Jakou metodou se svařuje nerez

Jak svářet nerez?
Je lepší používat drát o průmněru 1 mm a při nastavování parametrů začínat od menších výkonů než by se nastavovalo na svařování uhlíkových ocelí . Daleko lépe se nerez svařuje trubičkovým drátem. Svařujeme opačně /z leva do prava/ , ochranný plyn stačí i CO2 , vysunutí drátu ze špičky je delší než u plného drátu.Pro sváření nízkolegovaných ocelí se nejčastěji používá svařovací směs Argon 82% a 18% Oxid uhličitého. Při sváření korozivzdorných ocelí – nerezi musí být ve směsi plynu maximálně 4% Oxidu uhličitého.OK 63.30 Druh rutil-kyselý obal OK 63.30 je nízkonavlhavá elektroda s velmi nízkým obsahem uhlíku pro svařování oceli typu 18Cr12Ni2,8Mo. Nejpoužívanější typ nízkonavlhavé elektrody pro svařování nerezavějících ocelí austenitických i neaustenitických.

Co je metoda svařování 135 : svařovací metoda 135 s plným drátem (S) kvalifikuje i svařovací metodu 138 plněnou elektrodu kovovým práškem a naopak. svařovací metoda 121 s plným drátem (S) kvalifikuje i svařovací metodu 125 plněnou elektrodu kovovým práškem a naopak.

Co je metoda TIG

TIG je tedy mezinárodní zkratka pro označení metody svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody a ochranné atmosféry inertního (netečného) plynu. Při této svařovací metodě hoří elektrický oblouk mezi netavící se elektrodou a základním svařovaným materiálem.

Co je metoda WIG : Na rozdíl od svařování metodou MIG se při svařování metodou WIG/TIG používá netavná elektroda vyrobená z wolframu, která se díky svému vysokému bodu tání při svařování netaví. Přídavný materiál se proto přidává pomocí přídavného drátu.

Dalším podstatným parametrem je svařovaný materiál. Argon a helium najdou uplatnění nejčastěji při svařování hliníku, mědi, niklu a dalších neželezných kovů. Levnější CO2 pak uplatníte při svarovém spojení ocelí.

Hoření elektrického oblouku při svařování

Metoda svařování Teplota [°C]
Svařování pod tavidlem 6200–7800
Svařování netavící se elektrodou 6200–9000
Svařování v ochranné atmosféře tavící se elektrodou 8000–15 000
Svařování plazmatem 20 000–25 000

Co je Rutilova elektroda

RUTILOVÉ ELEKTRODY A RUTIL-CELULOZOVÉ ELEKTRODY

Rutilový obal zajišťuje snadnou ovladatelnost elektrody v obtížných svářecích polohách. Typickým znakem rutilových elektrod je malý průvar, což může u koutových svarů způsobit neprovařený kořen. Snáší i větší svářecí proud.Pro svařování běžné nelegované oceli (zkrátka železa) doporučujeme rutilové elektrody typu E6013, které jsou vhodné i pro slabší materiály. Pro silnější materiály – např. tlakové nádoby – jsou naopak vhodnější bazické elektrody typu E7018. Pro svařování nerezu doporučujeme nejběžnější elektrody typu E308L.ZK 135 1.1 – Základní kurz svařování v ochranné atmosféře tavící se elektrodou. Popis kurzu: Kurz je určen pro zvýšení kvalifikace pracovníků ve strojírenství, zemědělství, opravárenství a dalších odvětví kde je vyžadována kvalifikace svářeče pro svařování v ochranné atmosféře.

Základní nastavení TIG svářečky – invertoru a jeho svářecího proudu

Tloušťka materiálu ( mm ) Proud ( A ) Průtok plynu Ar (l)
1 – 1,5 6 – 70 5 – 6
1,5 – 3,0 60 – 140 6 – 7
3,0 – 5,5 120 – 240 7 – 8

Co je to metoda TIG : TIG je tedy mezinárodní zkratka pro označení metody svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody a ochranné atmosféry inertního (netečného) plynu. Při této svařovací metodě hoří elektrický oblouk mezi netavící se elektrodou a základním svařovaným materiálem.

Co je metoda MIG : Při svařování MIG/MAG se vlastně jedná o dva rozdílné svařovací procesy: MIG znamená svařování kovů v inertním plynu (Metal Inert Gas). U tohoto postupu se používají inertní, tedy málo reaktivní ochranné plyny jako argon, helium nebo jejich směsi. MAG znamená svařování kovů v aktivním plynu (Metal Aktiv Gas).

Co lze svařovat Tigem

Svařování metodou TIG se nejčastěji používá ke svařování tenkých profilů nerezové oceli, neželezných kovů, jako je hliník, hořčík a slitiny mědi. Je to mnohem pomalejší proces než většina ostatních svařovacích technik.

Svařovací postup MAG se používá u nelegovaných, nízkolegovaných i vysokolegovaných materiálů. Při svařování MIG se naopak používají inertní, tj. nereaktivní plyny jako čistý argon a helium nebo směsi plynů z argonu a helia. Tento proces je vhodný pro svařování materiálů, jako jsou hliník, měď, hořčík a titan.Svařovat lze kovové i nekovové materiály, materiály podobných i různých vlastností. Ale pro různé typy spojů a materiálů jsou vhodné jiné metody svařování. Při svařování dojde vždy ke změně fyzikálních nebo mechanických vlastností základního materiálu (spojovaného) v okolí spoje.

Jak svařovat železo : Pro svařování běžné nelegované oceli (zkrátka železa) doporučujeme rutilové elektrody typu E6013, které jsou vhodné i pro slabší materiály. Pro silnější materiály – např. tlakové nádoby – jsou naopak vhodnější bazické elektrody typu E7018. Pro svařování nerezu doporučujeme nejběžnější elektrody typu E308L.