Antwort Jak sušit višně? Weitere Antworten – Jak uchovat višně

Jak sušit višně?
Skladovat můžeme oschlé plody se stopkou v chladné místnosti asi týden. Višně jsou pro výraznější chuť vhodnější ke konzervaci než třešně. Využíváme je k výrobě šťáv, sirupů, vín, likérů, kompotů nebo džemů. Čerstvé plody se uplatní v kuchyni podobně jako třešně, můžeme je i sušit.Doba sušení

Bude záležet na sušičce i na teplotě, kterou zvolíte. Já suším v sušičce Biosec o teplotě 40 – 50°C. Během sušení občas třešně otočím, aby se nepřilepily na dno a po 24-36 hodinách mám třešně perfektně usušené.Ideálně se ovoce suší, když víko z krabice od bot vyložíme pečicím papírem a položíme ho na radiátor. Maximálně za 2 dny je ovoce usušené, je pružné a uvnitř plátku suché. Pokud se plátky špatně suší, je dobré je v polovině sušení obrátit na druhou stranu. Skladujeme v papírovém nebo plátěném sáčku v suchu.

Jak naložit višně do alkoholu : Višně propláchneme vodou, dáváme po částech do láhve, prosypáváme cukrem a přidáme koření. Zalijeme vodkou a rumem, zavíčkujeme a necháme v teple zhruba 2-3 týdny. Pak dáme na stejnou dobu do chladna a můžeme konzumovat.

Co dělat s višněmi

Co udělat z višní

  1. Višně přidáváme v menším množství do jogurtů (k snídani) a pohárů.
  2. Využijeme je na zdobení kaší a do nákypů.
  3. Oblíbené využití je zpracování do různých bublanin, koláčů a jiných sladkých dobrot.
  4. Višně jsou také skvělou a ceněnou surovinou na přípravu džemu, který má výraznější chuť než džem třešňový.

Kdy a jak stříhat višeň : Peckoviny (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) řežeme zásadně v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. Zpravidla tento řez spadá na měsíce červenec a srpen (v teplejších lokalitách i začátek září).

Vhodnými opylovači jsou například odrůdy Granát, Kordia, Napoleonova a Van. Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby třešní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů.

Sušení třešní

Postupujte jako u švestek (rozpůlit, vypeckovat, sušit slupkou dolů). Za optimální teplotu opět platí 57 °C, doba sušení je ale delší (od cca 13 až po 20 hodin). Výsledný plod je nejvíce podobný rozince.

Jak nakrájet hrušky na sušení

Sušit velké kusy

vykrajujeme, je zbytečné je pro teplovzdušné sušení krájet na malé kousky. Optimální jsou půlky, u jablek čtvrtky. U většiny hrušek není potřeba vykrajovat jaderníky. Budou chutnější, a když, tak to můžete udělat v zimě.Máte-li sušičku, prostudujte si návod ke konkrétnímu výrobku. Nicméně hrušky budete sušit cca na 57 °C asi 8 až 15 hodin. Hotové ovoce poznáte tak, že je pevné a pružné. Správně usušené a uskladněné hrušky vám vydrží minimálně rok.Dobře zralé višně přebereme, stopky odstřihneme na čtvrtinu, na sítu propláchneme a necháme okapat. Rozdělíme do čistých sklenic a průběžně prokládáme vrstvami cukru. Potom zalijeme rumem tak, aby ovoce bylo zcela ponořené. Sklenice převážeme dvojitým celofánem a uchováme na temném a chladném místě až do konzumace.

Díky draslíku mají višně odvodňující účinek. Stejný minerál přispívá ke správné funkci kardiovaskulárního systému a má na svědomí i krásnou pokožku. Jako jeden z mála druhů ovoce višně obsahují melatonin – látku, která reguluje denní rytmus těla a má pozitivní vliv na spánek. Umí třeba bojovat s nespavostí!

Jak Zastrihnout Visen : Úhel postranních výhonů s osou kmene by měl být ideálně 45 °. Větve, které jsou v koruně navíc, musíte seříznout až u větevního kroužku. Výchovný řez u višní trvá nejdéle 4 roky, poté již korunu pouze prosvětlujte. Omlazující řez višně vyžadují jednou za tři roky, zejména pokud jsou zastíněné a málo plodí.

Jak ostříhat Visen : Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.

Jak stříhat višeň

Třešně a višně řežeme v době květu i plodu.

Při něm zkrátíme boční větve na delší čípky (pupeny), které jsou silnější než polovina průměru hlavní osy kmene po rozvětvení. Při tomto řezu se odstraňují křižující a konkurující si výhony, větve a případně vlky.

Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu.Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).

Na jakou teplotu sušit hrušky : Nejlepší je sušit hrušky na programu horkovzdušného pečení s ventilátorem. Máte-li plynovou troubu, nechte při pečení pootevřená dvířka. Hrušky pak sušte při nižší teplotě, kterou později zvyšte max. na 50 až 60 °C.