Antwort Jak sušit květiny do herbáře? Weitere Antworten – Jak rychle usušit květiny

Jak sušit květiny do herbáře?
Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud je zavěsíte do teplého a tmavého prostoru, například do podkroví, pokud je to možné nad topení ( květiny zabalte do papíru, budou tak ve tmě) nebo do pootevřené skříně. Teplo urychluje proces sušení a zabraňuje plesnivění květů. Tma zabraňuje ztrátu barvy květin.Jak dlouho se budou rostliny sušit, to záleží na jejich vlhkosti a tloušťce. Rostliny zkontrolujte asi po deseti dnech a potom po každých několika dnech. V létě se květiny obvykle suší dva až tři týdny, ale v zimě to může trvat až šest týdnů.Lisování květin knihou vám zabere alespoň 3 týdny. Žehlička vám dokáže zkrátit dobu lisování doslova na minuty.

Jak správně sušit květiny : Vyberte si zdravé květy a ze stonků odstraňte listy. Stonky svažte lýkem nebo gumičkou k sobě a pověste je hlavičkami dolů na tmavé místo, kde proudí vzduch. Po dvou až čtyřech týdnech, až budou květiny usušené, je zafixujte sprejem na sušené květiny. Jak je známo, jsou dva druhy řezaných květin, které můžete dostat.

Jak sušit květiny do pryskyřice

Jak dlouho sušit květiny před zalitím do pryskyřice Květiny a rostliny sušte alespoň dva až tři týdny, celé květy i déle. Sušit můžete v knihách nebo v silicagelu, který pohlcuje vlhkost. Některé rostliny si po usušení a zalití pryskyřicí nezachovají svoji barvu, je tak potřeba testovat, co která rostlina vydrží.

Jak sušit květiny v mikrovlnce : Postup: V mikrovlnné troubě lze zrychlit proces vysoušení v silikagelu. Na dno nádoby vhodné do mikrovlnné trouby nasypeme 2,5 cm silikagelu a na tuto vrstvu rozložíme květiny. Opatrně zasypeme silikagelem. Nádobu s materiálem neuzavíráme.

Květiny můžete nalepit na jednotlivé listy tvrdšího papíru a potom je sešít či svázat, dobře poslouží i zápisník. Dokonce lze nalepené květiny zalaminovat a používat je dlouhou dobu bez starosti o to, jestli se neponičí. Pokud jste se rozhodli lepit na papír, nejlepší volbou k upevnění bude průhledná lepicí páska.

Umístěte vázu s květinami mimo průvan a přímé slunce, prodloužíte tak jejich životnost. Řezané květiny nemají rády ani suchý vzduch z radiátorů. Pokud byste chtěli, aby vám kytice dělala radost v kuchyni, umístěte ji dál od koše s ovocem, které uvolňuje etylén a způsobuje vadnutí květů.

Jak nalepit květinu do herbáře

Květiny můžete nalepit na jednotlivé listy tvrdšího papíru a potom je sešít či svázat, dobře poslouží i zápisník. Dokonce lze nalepené květiny zalaminovat a používat je dlouhou dobu bez starosti o to, jestli se neponičí. Pokud jste se rozhodli lepit na papír, nejlepší volbou k upevnění bude průhledná lepicí páska.Chlorovým vápnem: 10 g chlorového vápna, 0,2 l 8% octa, 2 polévkové lžíce kuchyňské soli, 1 l vody – nechá se působit až do vybělení. Chlorovou vodou: 1 kg chlorového vápna, 2 l vody – na několik minut se suché rostliny ponoří, pak opláchnou vodou a usuší. BARVENÍ Můžeme použít lihová mořidla na dřevo (lze ředit 1:1).Váza s čerstvými květinami a mísa s ovocem by neměly být blízko sebe! Zrající plody vylučují plyn ethylen, který urychluje vadnutí rostlinek. Podle "babských" rad stačí do vody přidat kostku cukru nebo acylpyrin a květiny vydrží déle čerstvé.

Využít můžete některé druhy letniček, trvalek, plevelů i lučních rostlin, které vás okouzlí ozdobnými plody, pestrým květenstvím nebo i neobvyklým tvarem a barvou stonků. Dobrá zpráva hned na začátku. Sušit se dají bez problémů růže, pivoňky, frézie, karafiáty či chryzantémy.

Jak zalít květiny do pryskyřice : Mohu do pryskyřice zalévat stabilizované květiny Ano, ale je potřeba počítat s tím, že díky jejich napuštění se může do pryskyřice uvolnit trochu barvy. Proto doporučujeme nejprve květinu potřít základní vrstvou pryskyřice a až poté ji celou zalít.

Jaký sešit na herbář : Sešit – vyberte si vámi preferovaný sešit, může být obyčejný nebo s dřevěnou vazbou, to záleží jen na vkusu. Důležitá je ovšem pevná vazba. Atlas rostlin – díky němu poznáte, co jste právě utrhli. Samozřejmě lze využít i internet.

Co zasadit do květináče

Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.

Podle "babských" rad stačí do vody přidat kostku cukru nebo acylpyrin a květiny vydrží déle čerstvé.Jak dlouho rostliny vydrží bez vody, záleží na teplotě a množství světla. „Pokud je teplota do dvaceti stupňů a mírně přistíněno, je možné, že květiny vydrží dva až tři týdny bez velké údržby,“ říká Barbora Konečná.

Čím otírat listy květin : Péče o listy

Nezapomeňte z listů pravidelně otírat prach. To umožňuje rostlinám opět dýchat. Nejlepší je použít vlhký hadřík nebo produkty COMPO určené pro péči o listy. Zejména v zimních měsících byste měli listy také orosit trochou vody.