Antwort Jak sušit králičí kožky? Weitere Antworten – Co se dělá z králičích kožek

Jak sušit králičí kožky?
Králičina má široké využití i v dnešmí době, nejen v té minulé. Většina kožek se dále upravuje barvením na různé pastelové odstíny. Potiskem, nebo ručním dobarvováním pesíků se často imitují kožešiny vzácných zvířat. Firmy u nás ročně vykoupí okolo 3 milionů surových králičích kůži.Pravá ovčí kožešina je díky obsahu lanolinu silně samočistící. Doporučujeme kožešinu občas vytřepat, pročesat drátěným kartáčem. Jednou ročně, v případě možnosti, vyklepat na sněhu vlasem dolů, při tomto je nutné zabránit styku spodní usně s vlhkostí. Nikdy nevystavovat na přímém slunci.Vyčiňování kůží nebo také činění kůží je postup v koželužství, kdy se z tzv. holiny (kůže zbavené chlupů a mázdry) vytváří useň. Při vyčiňování se kolagenová vlákna, která tvoří kůži, sráží do nerozpustného stavu a vzájemně se propojují.

Co sušit králíkům : sušit můžeme všechny bylinky vhodné pro králíčky, např. pampeliška i včetně kořene, kopřiva (v době před květem), bršlice, bazalka, máta, meduňka, libeček, lichořeřišnice, jitrocel, echinacea (třapatka), nať z petržele, celeru, mrkve, listí jahod…

Co dát pod králíka

Kočkolit představuje vhodnou alternativu pilin. Je méně prašný, ale jeho vlastnosti jsou zcela ekvivalentní. Cenově obvykle vychází zhruba nastejno, je tedy na vás, zda zvolíte hobliny či podestýlku pro kočky. Dejte si však pozor na to, aby ji králík náhodou nekonzumoval, mohl by si tím způsobit zdravotní potíže.

Jak dát králíkovi sirup : Jak: 1 sáček denně naředíme 50 ml vody (poměr se musí dodržet, aby vznikl izotonický roztok) a podáme králíkovi. Někteří ho pijí s nadšením, u jiných je potřeba ho podávat do tlamičky injekční stříkačkou nebo rozpouštět v 100% džusu bez konzervantů. Aplikujeme po dobu minimálně 5 dnů nebo do vymizení zažívacích obtíží.

Králík nežere, často ani nebobkuje a má tvrdé, bolestivé břicho. Je třeba ihned vyhledat veterináře. Stejně tak ovoce a zelenina, které obsahují málo vlákniny (rajče, okurka, ovoce), slouží jen jako občasný doplněk krmení. Nedostatek vlákniny zpomaluje peristaltiku a přemíra cukru naruší rovnováhu střevní mikroflóry.

Na lícovou kůži se často používají vosky a pasty (Sno-Seal Shoe Wax nebo Grangers Leather Conditioner) nebo oleje. K péči o ně můžete použít i univerzální přípravky ve spreji, ty ale většinou neposkytují tak dobrou ochranu.

Jak sušit kůži

Sušení — kůže se suší při teplotě cca 30°C, vlhkosti do 50% a dostatečném proudění vzduchu pod přístřeškem nebo v sušárně, v temnu, v napnutém stavu. Obsah vody se sníží asi na 20%. Solení pevnou solí nebo roztokem soli — sůl sníží obsah vody asi na 40% a vytváří pro hnilobné bakterie nepříznivé prostředí.Zakázané potraviny: co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.

Králíček by měl mít neustále k dispozici seno a vodu. Seno by mělo zaujímat 80 % denní stravy králíčka. Seno obsahuje vlákninu, které je pro králíčky velmi důležitá.

Nejvhodnější jsou klasické dřevěné pelety. Na zem v kleci můžete dát kobereček, což se doporučuje zejména v zimních měsících. Stelivo by nemělo být po celé kleci, neboť králík se naučí vykonávat potřebu po celé kleci a ne ve “svém koutku“. Navíc je náročnější udržet klec čistou, pokud je stelivo po celém dně.

Co nesmí jíst králík : Zakázané potraviny: co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.

Jaké koření se hodí na králíka : Králík. Složení: česnek, sůl (15%), paprika, cibule, nové koření, pepř, rozmarýn, jalovec, karotka, zázvor, tymián, bazalka. Směs koření připravená na králíka, zajíce, nebo zvěřinu. Směs je výborná i na bažanta nebo kuře na divoko.

Jak poznat že je králík naštvaný

Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.


Méně zkušené chovatele můžeme hned na úvod uklidnit: nejedná se o žádnou poruchu chování ani příznak onemocnění. Ba naopak, jde o zcela přirozený projev králičího života. Pojídání svého trusu, tzv. koprofágie, souvisí s anatomickou stavbou trávicího ústrojí králíků a lze říci, že je pro králíky vlastně nezbytné.Druhy impregnačních prostředků

  • Vosk, krém. Vosky a krémy se nanáší jemným hadříkem na zcela čistou obuv.
  • Sprej. Jednodušší způsob impregnace je nastříkáním povrchu sprejovým přípravkem.
  • Aplikátor s houbičkou. Aplikátor s houbičkou je oblíbenou metodou impregnace.
  • Hladká kůže, broušená kůže.

Čím natřít kůži : Pružná barva pro malování na kůži, koženku a podobné materiály. Vyrábí se v konzistenci, která vám umožní rovnou malovat, ale pokud byste potřebovali řidší barvu, opatrně ji řeďte vodou. Návod k použití: Barvenou plochu důkladně očistěte a odmastěte lihem nebo saponátem a nechejte dokonale uschnout.