Antwort Jaký substrát na monsteru? Weitere Antworten – Jaký substrát pro monsteru

Jaký substrát na monsteru?
Pokud se chcete o monsteru starat opravdu pečlivě, namíchejte jí substrát z 2 dílů drnovky, 1 dílu listovky, 1 dílu kompostové zeminy a 1 dílu písku, můžete přidat trochu dřevěného uhlí a antuky. Při přemisťování do nového květináče dáváme pozor především na vzdušné kořeny, abychom je nepoškodili.Monstera velmi dobře prospívá ve vzdušnějším humózním substrátu, který dobře propouští vodu. Námi doporučovaný substrát je už míchaný substrát pro aroidy, jako monstera, v kterém prospívá dobře, jde o namíchanou směs zeminy, perlitu a kokových lupínků. Zemina je dobře prodyšná a aroidovým rostlinám se v ní skvěle daří.Chcete-li rostlinu rozmnožit, učiňte tak na jaře řízkováním stonků. Ty pak nechejte zakořenit ve vodě. Růst kořenového systému můžete podpořit přidáním lignohumátu do vody.

V čem pěstovat monstery : Půda by měla být propustná, lehká a humózní. Substrát přihnojujeme hnojivy na zelené rostliny v rozmezí 1 x za 14 dnů. Vyhovují jí teploty mezi 20 – 30° C a v zimním období kolem 17° C. Čím vyšší teplo, tím rychleji se Monstera skvostná rozrůstá.

Co potřebuje Monstera

Pěstování monster není žádná věda. Aby vám monstera prosperovala, je potřeba jí poskytnou dostatečné světlo, pravidelně provádět zálivku, jednou za čas rostlinu zmladit, občas vlhčit listy a pravidelně ji hnojit. Do základní peče o monsteru rovněž patří přesazování a množení.

Jak zasadit řízek monstery : Řízek listu, společně se vzdušným kořenem, vložte do sklenice s vodou a nechte zakořenit. Dejte pozor, aby se vám vzdušný kořen nezlomil. Vodu zhruba jednou týdně měňte. A takhle vypadá naše Monstera po jednom měsíci.

Monsteru umístěte na světlé místo bez přímého slunečního záření. Daří se jí ve stálé teplotě mezi 18 a 24 °C. Pravidelně monsteru zalévejte podle potřeby – vždy, když je proschlá vrchní vrstva půdy. Pravidelně také roste listy monstery vodou z rozprašovače a od jara do podzimu každých 14 dní hnojte.

Monstera je podrostová subtropická až tropická rostlina, má tedy ráda dostatek světla, zvládne ranní slunce, silnější odpolední slunce jí může popálit. Obstojí i v poměrně horších světelných podmínkách chodbového typu, bude pak ale pomalu růst.

Jak namíchat substrát pro pokojové květiny

50% kokosová drť

Kokosovou drť koupite jako lisovaný kvádr. Stačí jí nechat nasáknout v kbelíku s vodou a rázem máte několik litrů základního substrátu. Kokosová drť ale v sobě nemá žádné živiny, ani mikroorganismy, je sterilní a proto je potřeba do ní přidat další ingredience, z kterých budou rostliny profitovat.Od jara do podzimu ji jednou za dva týdny přihnojte hnojivem pro zelené rostliny. Za hnojení vám poděkuje i v zimě, během ní ho ale trochu zmírněte a hnojivo jí dopřejte jednou za dva měsíce.Spodní třetinu květináče s dobrým odtokem naplňte rašelinou, vložte rostlinku a zasypejte substrátem namíchaným z drnovky, rašeliny, humusu a písku. (Můžete použít také substrát pro palmy.) Monsteru umístěte na světlé místo bez přímého slunečního záření. Daří se jí ve stálé teplotě mezi 18 a 24 °C.

Vzdušné kořeny nikdy nezastrkujte do květináče, nestříhejte je, rostlina je potřebuje k sání vzdušné vodní páry a přidržování se podpěry. Rozmnožuje se stonkovými řízky. Řízek spolu se vzdušnými kořeny se umístí do větší nádoby s vodou.

Jakou zeminu pro pokojové rostliny : Pro přesazování volíme takovou zeminu, která je určena speciálně pro pokojové rostliny, před zeminou, kterou si nakopeme někde na zahradě. Zemina pro pokojové rostliny obsahuje kvalitní rašeliny a nemusíme se obávat toho, že rostlinu kontaminujeme nějakou chorobou či škůdcem.

Jak si namíchat vlastní substrát : Vlastní substrát

Nejjednodušším postupem pro přípravu domácího pěstebního substrátu je tak namíchání zeminy ze záhonku s kompostem v poměru 1 : 1. 2) Další jednoduchou směsí určenou zvláště pro přesazovaní vyklíčených rostlinek je smíchání kompostu a agroperlitu.

Proč žloutnou listy u monstery

Žloutnutí listů

Žloutnutí listů monster bývá většinou způsobeno příliš velkým množstvím vody . Může se jednat o pravidelné zalévání větším množstvím vody, ale monstery však může zežloutnout pár lístků i když měla jen jednou nárazově více vody. Úprava množství zálivky tento problém většinou vyřeší.

Daří se jí ve stálé teplotě mezi 18 a 24 °C. Pravidelně monsteru zalévejte podle potřeby – vždy, když je proschlá vrchní vrstva půdy. Pravidelně také roste listy monstery vodou z rozprašovače a od jara do podzimu každých 14 dní hnojte.V zahradnickém oboru se slovo zemina užívá pro směs organických a anorganických složek různého původu. Z ní se následně vyrábějí pěstební substráty – tedy ty, co zakoupíte zabalené v pytli a do čeho pak doma sázíte.

Kolik perlitu do substrátu : Perlit stabilizuje vlhkost v půdě, zlepšuje využívání hnojiv a přispívá k dobré kondici pokojovek. Lehounké bílé kuličky jsou odolné vůči vlhku, mrazu a plísním. Při míchání vlastní směsi k přesazování celozelených rostlin přidávejte 1 díl perlitu ke 4 dílům rašeliny (kokosové drti).