Antwort Jak stříhat vinnou révu v létě? Weitere Antworten – Jak zastřihnout vinnou révu

Jak stříhat vinnou révu v létě?
Dřevnaté části rostliny se stříhají na výšku 70–80 cm. Při pěstování je také zvykem nechat na horní části kmene během vegetace vyrůst až čtyři mladé výhonky. Pokud je rostlina dostatečně velká již ve druhém roce, hlavní výhon se ve výšce 150 cm zkrátí a zbývající výhony se ohnou vodorovně k opěrce.Zaštipování zálistků

Po osečkování dojde k přerušení hlavní osy letorostu a podpoří se tvorba zálistků. Vylamování neboli zaštipování zálistků provádějte hlavně kolem hroznů. Odstraňte všechny listy, jež brání přístupu vzduchu a slunce. Dejte si však pozor, aby jste révu příliš „neoškubali".Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem. Pokud teplé na vlhké počasí pokračuje i v červenci a réva byla perensporou napadena, můžete v ošetřování fungicidy pokračovat.

Kdy stříhat víno na jaře : Kdy je nejvhodnější doba pro řez vinné révy;

Řez révy provádějte v době, kdy je rostlina ještě ve vegetativním stavu, ale zároveň již skončily silné mrazy. Ideální venkovní teplota pro řez je mezi 6 – 10 °C, což v našich končinách znamená časné jaro neboli v měsících únor a březen.

Čím přihnojovat vinnou révu

V případě nedostatku dusíku, na který je réva obecně velmi náročná, je možné aplikovat MOČOVINU nebo DUSIČNAN VÁPENATÝ . Pokud pravidelně každým rokem provádíme zásobní hnojení všemi živinami, pak volíme CERERIT, který kromě základních živin obsahuje i mikro živiny.

Jaký postřik na vinnou révu : Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.

K přihnojování můžete používat buď granulovanou chlévskou mrvu, nebo speciální vodorozpustné hnojivo pro vinnou révu. Použití hnojiva je velmi jednoduché, stačí do konve nasypat vrchovatou lžíci hnojiva na 10 litrů studené vody a každých 14 dní použít cca 5–10 l pro jednu sazenici (záleží na velikosti rostliny).

Zálistky se odstraňují v zóně hroznů, kterou by příliš zahušťovaly. Nad nejvýše postaveným hroznem se však zálistky opět ponechávají. Tyto zálistky se dále také osečkovávají, abychom udrželi požadovaný tvar listové stěny keře. Mladší listová plocha zálistků vytváří asimiláty, které réva vinná využívá pro zrání hroznů.

Kdy sklízet vinnou révu

Nejlepším obdobím je konec léta a začátek podzimu. Na začátku září se sklízí rané odrůdy, které mají vyšší obsah cukru. Hrozny v závislosti na odrůdě dozrávají od září do konce října. Obecně platí, že hroznům stoupá množství cukru, pokud zrají déle.řez: v prosinci či lednu odstraňujeme staré dřevo, suché a nepotřebné výhony. Na výhonu ponecháváme jen jeden hrozen. Plodné výhony krátíme za 4-5 listem nad hroznem. Vylamujeme zálistky a ostříháváme uponky.Plné hnojivo použijte poprvé začátkem léta, podruhé začátkem srpna. Na podzim kolem sazenice zryjte půdu a přidejte vyzrálý kompost nebo zetlelý hnůj. Před zimou k sazenici opět přihrňte okolní zeminu.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Co na Plisen vinné révy : Mezi postřiky na peronosporu patří např. Kuprikol, Polyversum, Dithane, Folpan nebo Champion. Více informací je v detailech produktů nebo na jejich etiketě. Další houbové choroby révy vinné jsou Oidium (padlí révové) a plíseň šedá.

Proč žloutnou listy vinné révy : Žloutenka je způsobena nedostatkem přijatého železa. Železo je nutné dodat rostlině výhradně kapalným hnojivem s vysokým obsahem železa. tj. PROTI Nedostatku železa (Harmonie Železo).

Jak často zalévat vinnou révu

Jak často bych měl zalévat vinnou révu (Vitis vinifera)

Vinnou révu zalévejte pravidelně, ale mírně, aby půda byla vlhká, ale ne přemokřelá, zvláště během vegetačního období.

Jak zasázet vinnou révu

Rostliny sázejte 90 až 150 cm od sebe. Jamku udělejte hlubokou 40 až 50 cm podle sazenice, velikost zhruba 40 × 40 cm. Pod kořeny přidejte trošku kompostu nebo substrátu, aby měla hned pro začátek živiny a dobře se ujala. Potom kořeny hezky rozprostřete v jamce, zasypte a pořádně zalijte.Vinná réva vyžaduje dobře odvodněnou půdu. V půdách s vysokým pH (nad 7,5) se může projevit nedostatek fosforu, ale také dalších mikroživin jako je železo. Pokud je půda dostatečně hluboká, lze meziřadí zatravnit, aby se zabránilo erozi a růstu plevelů.

Jak udělat řízky z vinné révy : Jednoočkové řízky se připraví tak, že se horní řez udělá opět 2 až 3 cm nad očkem a spodní část řízků se nechá co nejdelší, aby měl řízek co největší délku réví a tím co nejvíce zásobních látek potřebných pro své zakořenění. Řízky nejlépe koření v místech okolo nodu, nejhůře v polovině vzdálenosti mezi nody.