Antwort Jak spát na zdravotním polštáři? Weitere Antworten – Jak se spí na anatomickém polštáři

Jak spát na zdravotním polštáři?
Klasický tvar anatomického polštáře zajišťuje jen mírný předklon hlavy, který ocení spáči na zádech. Jeho rozměry jsou většinou proti tradičnímu polštáři (90 x 70 cm) menší. Tvar jedné či dvou vln je vhodný pro spánek na boku, protože podpírá krk. Rameno přitom zůstává na matraci, na polštář nepatří.Jestliže spíte na zádech, otočte jej menší stranou směrem nahoru a sklon polštáře vám uvolněným způsobem podepře krk. A pokud během noci přecházíte ze spánku na zádech na bok nebo z boku na záda, výplň uvnitř polštáře se přizpůsobí.Nejlepší pozice pro spánek je taková, ve které je váš krk v neutrální pozici. Vaše hlava musí ležet v rovném prodloužení páteře. Nejjednodušším způsobem, jak najít polštář, který bude poskytovat dostatečnou oporu pro váš krk, je vzít s sebou na nákupy partnera či kamaráda.

Jak spát s kojícím polštářem : Jak spát s kojicím polštářem Polštáře jsou nejvhodnější pro spaní na boku – středem podložíte bříško, konce vložíte pod hlavu a mezi kolena. Polštáře vás tak budou během spánku nejen podpírat, ale také příjemně hřát.

Jak prát anatomický polštář

Praní anatomických polštářů

Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky, proto je budete muset prát v ruce. Anatomický polštář perte ve vaně napuštěné teplou vodou se lžící tekutého pracího prostředku. Po vyprání polštář dlouho důkladně proplachujte čistou vodou, abyste měli jistotu, že v pěně nezůstal žádný saponát.

Proč spát běž polštáře : Jill Zwarensteyn, která je certifikovanou vědeckou koučkou zabývající se spánkem, říká: „Hlavním důvodem, proč spát bez polštáře, je spánková poloha na břiše, která se tak pro spícího stane příjemnější. Při spaní na břiše bez polštáře si páteř a krk udržují svůj přirozený tvar.

Polštář musí být proto dostatečně vysoký, aby vyrovnal výšku ramen a podepřel krční páteř, ale zároveň ne příliš vysoký, aby nedošlo k přetížení krku. Spíte-li na anatomickém polštáři, je důležité si uvědomit, že hlava a krk by měly být v kontaktu s polštářem.

Nejčastějším vhodným cvičením je protahování svalů od lebky po ramena a hrudní páteř. Pozvolna uklánějte hlavu do stran, rotujte, předklánějte a zaklánějte. Pokud Vám některá z poloh zvláště vyhovuje, zůstaňte v ní a s nádechem myslete na bolest, její sílu, umístění a s výdechem „odfoukněte“ bolest pryč.

Proč spát na levé straně

Spaní na levém boku pomáhá přirozeně uvolnit dýchací cesty usnadňuje dýchání. Je to také doporučená poloha pro spánek u lidí se spánkovou apnoe. Spaní na levém boku je také nejlepší spánkovou polohou při hypertenzi, protože snižuje krevní tlak na cévy, které vracejí krev do srdce.Využívat jej můžete pro kojení vleže i vsedě, kdy si polštář obtočíte kolem sebe pod prsa a miminko jednoduše položíte na něj. Hlavičku zafixujte tak, aby miminku nepadala na stranu. Tělo miminka si přimkněte přímo k tělu. Poté si můžete pohodlně opřít záda.Praní péřových polštářů a přikrývek

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Aby vám anatomický polštář dobře sloužil, je potřeba si ho vybrat na míru. Má pevný tvar, který se nedokáže tak snadno měnit, proto je důležité, aby byl přizpůsobený velikosti vaší lebky. Neměl by být příliš vysoký ani příliš nízký. Samozřejmě není dobrý příliš tuhý a ani příliš měkký polštář.

Jaká je nejlepší poloha při spánku : Spaní na zádech s rukama podél těla je obecně považováno za nejlepší polohu pro vaši páteř včetně té krční, ale pouze v případě, že nepoužijete příliš mnoho polštářů.

Jak usnout bez prasku na spaní : Vůbec nejznámější a nejoblíbenější je meduňkový čaj slazený medem. Připravíte jej jednoduše tak, že po deset minut necháte louhovat lžičku sušené meduňky. Čaj pijte dvakrát až třikrát denně. Dalším řešením může být meduňkový olej, tinktura z meduňky nebo zeleninové smoothie s meduňkou.

Co je nejlepší na bolest krční páteře

Nejúčinnější způsoby, jak se zbavit bolesti krční páteře, jsou následující:

  • Cvičení
  • Masáže.
  • Teplá nebo studená terapie.
  • Lékařská péče.
  • Ergonomická zlepšení
  • Zdravotní (anatomické nebo ortopedické) polštáře.
  • Relaxace.


Bolavé místo je možné ošetřovat gely a mastmi s obsahem nesteroidních antiflotistik neboli léků s účinkem na bolest a zánět (např. ibuprofen, diklofenak, dexketoprofen). Celkově lze na úlevu od bolesti krčních svalů podat analgetikum paracetamol. Prohřátí svalů podpoří uvolnění krční páteře a sníží tím bolestivost.Bolavé místo je možné ošetřovat gely a mastmi s obsahem nesteroidních antiflotistik neboli léků s účinkem na bolest a zánět (např. ibuprofen, diklofenak, dexketoprofen). Celkově lze na úlevu od bolesti krčních svalů podat analgetikum paracetamol. Prohřátí svalů podpoří uvolnění krční páteře a sníží tím bolestivost.

Jak odblokovat krční obratel : Neurolog vám většinou doporučí fixační krční límec a aplikuje vám myorelaxancia, tedy látky sloužící k uvolnění svalů. Fyzioterapeut se v akutní fázi zaměří na manuální mobilizaci zablokovaných obratlů a uvolnění svalového napětí. Ukáže vám také, jak správně cvičit a co dělat, aby se akutní blokáda neopakovala.