Antwort Jak správně zamrazit hrášek? Weitere Antworten – Jak uchovat hrášek

Jak správně zamrazit hrášek?
Jak dlouhodobě uchovat hrách

Nejjednodušší je zamrazení, když tedy máme mrazák :-). To stačí vylouskané kuličky hrášku uložit do sáčku nebo do krabičky a dát mrazit. Když preferujete bezmrazákové uchování jako já, pak sušení je sázka na jistotu u hrášku i lusků.Pokud však nemáte přístup k čerstvému hrášku, můžete si koupit mražený, který stačí nechat rozmrazit při pokojové teplotě nebo zalít vlažnou vodou a dále použít jako čerstvý. Vyzkoušet můžete některý z našich lákavých receptů.V dobrých podmínkách vyklíčí už za dva týdny. Sklizeň prodloužíme, pokud hrášek vyséváme ve dvoutýdenních intervalech, můžeme rovněž střídat odrůdy. Poslední výsevy hrachu se dají provést ještě ve druhé polovině prázdnin, do uzrání potřebují asi dvanáct týdnů.

Jak šít hrách : Hrách musí mít hlubší výsev, poléhavé hrachy vyséváme do řádků 25 – 30 cm od sebe, v řádcích po jednom na vzdálenost 3 – 5 cm, do hloubky 4 – 5 cm, semena šplhavých odrůd vyséváme do hnízd po 3 až 4 zrnech, do hloubky 4–5 cm a hnízda klademe 10–15 cm od sebe.

Jak dlouho vydrží hrášek v mrazáku

Jak dlouho zmražený hrášek vydrží Naprosto s přehledem vám hrášek v mrazáku vydrží čerstvý několik měsíců. Ideální je hrášek spotřebovat před novou sklizní a uvolnit tak místo čerstvější várce hrachu.

Jak dlouho se vaří mražený hrášek : Nerozmrazenou zeleninu vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte 3 – 5 minut. Sceďte a okořeňte dle chuti.

Nerozmrazenou zeleninu vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte 3 – 5 minut. Sceďte a okořeňte dle chuti.

Zeleninové a masové vývary ‒ My máme vývar v mrazáku vždy, protože ho rádi využíváme při vaření. Můžete je mrazit v tvořítkách na led, v krabičkách, ale i v pevných zip sáčcích. Když z nich vymáčknete vzduch a budete vývar mrazit „naležato“, ušetříte hodně místa a bude se vám později i dobře rozmrazovat.

Co dát po hrášku

Poslední várku hrášku můžete vysévat až koncem června, sklízet pak budete v září. Pro sklizeň na podzim vyberte pozdní odrůdy. Hrách nemusí mít samostatný záhon, můžete ho pěstovat ve společnosti jiné zeleniny, třeba celeru, salátů, brokolice, okurek nebo mrkve. Ve stejný čas můžete vysévat i fazole (dietní luštěniny).Hnojení P a K – hrách využívá živiny ze staré půdní síly a z hlubších vrstev efektivněji než přímé hnojení průmyslovými hnojivy. Hnojení provádíme podle agrochemických rozborů půdy. Fosforečné hnojivo aplikujeme v dávce 50-70 kg P205/ha. Draslíkem hnojíme většinou v dávce 80-120 kg K2O/ha.Hodí se pro rostliny spíše s menšími a lehčími plody. Oporu můžete na podzim jednoduše rozebrat a tyčky využít příště jinak. Oporu postavte po vzejití hrášku, jakmile má výšku přibližně 10 – 15 cm nebo 2 páry pravých listů, aby se mohl přichytit.

Jednotlivé hrášky vysazujte v rozestupu 3–5 cm od sebe, asi 5–8 cm hluboko. Ideální je vysévat semena ve dvojitých řádcích po obou stranách opory (řádky v rozestupu 12–15 cm od sebe). Jako opora může sloužit pletivo nebo tyče s nataženými provázky mezi nimi.

Co se nesmí dávat do mrazáku : Kromě zeleniny jako je například okurek, nedávejte do mrazáku ani šunku a další uzeniny. Mrazit byste neměli ani přílohy jako jsou rýže, kaše či vařené brambory. Celkově se ale mražení rozhodně bát nemusíte. Vědci totiž zjistili, že při správném zamrazení potraviny ztrácí jen minimum prospěšných látek.

Proč se nesmí mrazit brambory : Brambory

Po rozmrazení ztrácejí konzistenci a stávají se kašovitými. Kromě toho se změní jejich chuť, jsou nasládlé. Zpracované pokrmy, jakými jsou bramborové krokety nebo hranolky, lze naopak bez problémů zmrazit. Mimochodem: syrové brambory vydrží při správném skladování mnoho měsíců i bez mrazáku.

Jak pripravit zmrazeny hrášek

U hrášků nebo u kukuřice tak stačí, když je v cedníku jednou či dvakrát přelejete vroucí vodou a zelenina je připravena. Hrášky jsou krásně zelené a vypadají jako čerstvě vyloupané. O kukuřici by se dalo říct to samé.

Příprava hrachu je stejná jako u ostatních luštěnin. Hrách namočíme přes noc na 10 – 12 hodin do vody. Ráno vodu vylijeme, hrách propláchneme a dáme do nové vody vařit. Délka vaření je 30 až 80 minut – dle stáří semen.Některé potraviny se však nehodí k mražení. Jsou mezi nimi celá vejce (syrová i vařená), syrové brambory, okurky, ředkvičky nebo rajčata. Mrazit lze pouze některé mléčné výrobky a platí zásada, že čím vyšší je obsah tuku, tím snazší je zmrazení.

Jak vychladit polévku aby Nezkysla : Postavit hrnec do dřezu, kde je studená voda a chladit, občas zamíchat. Vodu ve džezu vyměnit a studenou polévku dát pak do ledničky. Skladuju v chladu. A pokud má vydržet dýl, nedávám do ní mlíko (což normálně dávám).