Antwort Jak správně Vyudit maso? Weitere Antworten – Jak si Vyudit maso

Jak správně Vyudit maso?
Uzení probíhá při nízkých teplotách do 30 °C po dobu několika dní, ale s přestávkami i týdnů. Ideální jsou tedy venkovní teploty alespoň pod 18 °C. Cílem je ztráta hmotnosti masa přibližně 30 % a více, jde tedy o druh sušení masa. K tomuto uzení dobře poslouží generátor studeného kouře.Rozhodně nekupujte a nekonzumujte hovězí maso, pokud má následující vlastnosti: slizký a lepkavý povrch. výrazně páchne. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny.Jako ideální se udává velikost kusů o váze 1kg – 1,5 kg. Toto maso by se mělo udit teplým kouřem při teplotě mezi 60-80 °C, a to přibližně 6-10 hodin. V případě dodržení tohoto jednoduchého postupu byste měli mít dostatečnou záruku, že se na uzeném bůčku opravdu pochutnáte.

Jak dlouho se udí kýta : Příprava kvalitního uzeného masa vyžaduje minimálně 15 dní. Od výběru a úpravy masa z vlastního chovu, nasolení kuchyňskou solí a potření česnekem, sedmý den zalejeme slaným lákem a 15 den konečně dáme do udírny a na bukovém dřevě udíme.

Jak udit maso bez udírny

Na dno pomalého hrnce vložte mřížku nebo pařák, na to rozložte maso, přiklopte a zapněte LOW na 7–8 hodin podle velikosti kusů masa. Zkusila jsem kuřecí stehna a ta byla hotová již za 6 hodin. Během vaření ještě 2× potřete naředěným kouřem s vodou. Pokud byste měli pod masem příliš výpeku, slijte během vaření.

Proč je maso z udírny kyselé : Dobrý den Marku, nepíšete sice, jaký typ udírny máte, ale pravděpodobně kyselé klobásy způsobilo to, že Vám udírna během procesu uzení klobás začala dehtovat. Tvoření dehtu je těsně spjato s typem dřeva, které pro uzení v domácí udírně použijete.

Odpověď: Pokud máte přemražené maso a chcete se zbavit jeho zápachu, nechte ho marinovat v citronové šťávě. Citronová šťáva nejen neutralizuje zápach, ale také zvýší chuť masa.

V případě uzení teplým kouřem při 50-60 °C mluvíme o době 10–12 hodin. Horký kouř s teplotou do 90 °C je spojen s kratší dobou, obvykle 4–8 hodin. Rovněž je možné připravovat tzv. barbecue, což je vlastně uzení výrazně kořeněného masa při teplotách mezi 110 – 160 °C.

Jak uchovat maso z udírny

Jakmile vyndáte maso z udírny nechte ho vychladnout a následně ho dejte na talíř do ledničky. Zapomeňte na plastové sáčky! V těch by se maso tak akorát zapařilo a zkazilo. Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny.Na začátku topení je dobré udit dřívím bez pilin. Jakmile suroviny dostatečně oschnou, teplotu snížíme na 20°C zasypáním ohně pilinami (ideálně tvrdými). Kouř nesmí být horký, protože by povrchová vrstva masa zkožnatěla. Příliš pomalé uzení může vést ke zplesnivění výrobku.Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).

Co hrozí z konzumace zkaženého masa Pokud sníte zkažené maso, hrozí vám velmi nepříjemné obtíže. Jedná se zejména o salmonelózu, kampylobakteriózu, E. coli a Shigelózu.

Co se stane kdyz se sní zkazene maso : „Maso ve vysokém stupni rozkladu je nesmírně nebezpečné. Obsahuje tolik toxinů a rozkladných produktů, že stačí říznout se nožem, kterým člověk takové maso krájel, a může jít o život,“ podotkl Klán. Jedy vznikající při rozkladu bílkovin nelze nijak zlikvidovat, nezmizí varem ani zmražením. Hrozí i otrava botulotoxinem.

Co dělat když je maso tuhé : První věc, kterou můžete udělat prakticky s jakýmkoliv tužším steakem, je pomoci mechanickým zkrácením svalových vláken. Plátek masa stačí nakrájet na tenké plátky napříč svalovými vlákny. Maso sice zůstane úplně stejně tuhé jako předtím, ale při kousání se nám bude díky kratším vláknům jevit jako křehčí.

Kdy vyndat maso z udírny

Jakmile maso dosáhne požadované vnitřní teploty, můžete ho z udírny bez obav vyndat. Není třeba ho držet v udírně déle, aby maso nebylo vysušené. K měření vnitřní teploty masa můžete využít teploměr Meater, který hlídá celý průběh uzení za Vás a jakmile bude maso hotové pošle Vám upozornění do telefonu.

Nešetrné zacházení s masem a vystavení teplotním výkyvům může mít za následek to, že ačkoliv vypadá maso na první pohled ,,zdravě”, doma po rozbalení zjistíte, že zapáchá. Maso se mohlo zapařit, nebo se v něm rozmnožili mikroorganismy způsobující kažení.Už od pohledu by mleté vepřové maso mělo mít sytou růžovou barvu, a to i na spodku krabičky. Hovězí je pak tmavě růžové až načervenalé. Není výjimkou, že obchodníci míchají čerstvé a staré maso, v takovém případě bude barva masa tmavší. Je-li maso zelené a oslizlé, je zkažené a v žádném případě není vhodné k snědku.

Proč maso smrdí : Hygienicky nezávadné maso má mít neutrální zápach. Štiplavý, nepříjemný nebo nakyslý zápach je známkou kažení. Okamžitě po otevření obalu s ochrannou atmosférou můžeme někdy cítit mírně nakyslý zápach – to však ještě nemusí nutně znamenat, že je maso zkažené (může se jednat o pozůstatky balicího plynu).