Antwort Jak správně skladovat seno? Weitere Antworten – Jak skladovat seno

Jak správně skladovat seno?
Nejčastěji se seno při sklizni formuje do velkých balíků tvaru válce nebo do různě velikých kvádrových balíků. Balíky lze následně skladovat buď v halách nebo stodolách, které by měly být dobře větrané, odvodňované a s kvalitní střechou, nebo venku, kde je důležité zajistit balíky proti zvlhnutí (10).Rostliny jsou vysušením a částečnou fermentací konzervovány a pokud jsou dobře uskladněny, tak mohou vydržet jako zásoba krmiva i po několik let.Ale jak má vlastně dobré seno vypadat a podle čeho ho poznat Dobrým vodítkem je určitě barva a vůně sena. Především by seno mělo příjemně vonět, nemělo by být zatuchlé a už vůbec by v něm neměla být cítit plíseň. Co se týče barvy, není jednoznačně dané, že jediná správná barva sena je zelená.

Kdy lisovat seno : V horkých dnech můžeme seno lisovat a balíkovat po ránu, kdy je lehce orosené. Pokud je naopak počasí nestálé a vlhké, je zapotřebí seno co nejvíce obracet a pohlídat jeho proschnutí. Vojtěškové seno se zase nejčastěji balíkuje večer.

Jak skladovat seno pro morčata

Důležité je, aby seno nebylo vystaveno vlhkosti, protože by se mohlo začít kazit či plesnivět. Pokud seno správně uskladníte, mělo by vám vydržet čerstvé až jeden rok. Doporučuje se také, abyste seno skladovali v suchém obalu, například v jutovém pytli nebo krabici, abyste jej ochránili před vlhkostí a nečistotami.

Jak skladovat seno pro morče : morčeti byste měl i dávat pouze seno vysoké kvality. seno musí být zelené, suché, se svěží vůní seno se nesmí skladovat příliš dlouho. seno se nesmí skladovat na místech, kde by mohlo zvlhnout, zatuchnout nebo zplesnivět.

Jak často obracet seno Seno při domácím sušení obracíme alespoň 3-4x denně. Po dobu 2-4 dnů. Je dobré seno obracet a nadzvedávat aby bylo pěkně provzdušněné.

Skutečnou plíseň poznáš podle toho, že ti seno drží v chuchvalci a je tam bílý povlav, i podle čuchu to poznáš, poku ti seno , třeba na dvoře zmokne a ty ho hned zkrmíš tak to nevadí, seno se běžně před krmením může máčet – pro dušné koně.

Jak dlouho zraje seno

Seno zraje 6 týdnů. V době kdy seno dozrává by se nemělo zkrmovat.V té chvíli proces fermentace končí a senáž se dostává do stabilního stavu, veškeré cukry jsou přeměněny a obsah sušiny se pohybuje kolem 40-50%. Celý proces trvá asi 6-8 týdnů, v závislosti na okolní teplotě. Ideální teplota pro fermentaci je 15-25°C. Ve stabilním stavu senáž vydrží až 18 měsíců.Co morče nemá rádo Morčata nesnáší změny v kleci nebo v krmení, samotu, průvan, hlasité zvuky (např. zvonek nebo cinkání klíčů) a hlazení v protisměru růstu srsti především na zadečku.

Zelenina:

  • Chilli papričky.
  • Nakládaná zelenina.
  • Mrazená zelenina.
  • Brambory – obsahují jedovatý solanin.
  • Cibule.
  • Česnek.
  • Křen.
  • Zelené části rajčat a paprik.

Kde se skladuje seno : Jejich výhoda je i v tom, že pokud je nějaký balík zkažený, není taková škoda ho vyhodit na hnůj. Malé balíky sena však musí být uskladněné v suchu a v dobře větraném prostoru, protože bývají méně pevně lisované a snadno natáhnou vlhkost a zplesniví.

Jaký je rozdíl mezi senáže a siláže : Jaký je rozdíl mezi senáží a siláží Původní termín pro všechna fermentovaná krmiva je siláž. Senáž je termín, který se zavedl pro siláž s vysokým obsahem sušiny. Neexistuje přesná hranice, která by rozlišovala senáž od siláže, ale pokud obsah sušiny přesáhne 50%, obvykle se o takovém krmivu hovoří jako o senáži.

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Seno, seno a ještě jednou seno. Morčata jsou ortodoxní býložravci, kteří milují cokoliv zeleného a šťavnatého. Po celý rok je však nutností dostatečná zásoba sena – je to nejdůležitější potrava morčat, která obsahuje vlákninu, minerály a stopové prvky.Vodnatá zelenina jako salátová okurka, meloun nebo saláty či košťálová zelenina je pro morče méně vhodná, protože mu může způsobit průjem nebo nadýmání. Pozor si dejte i na příliš studenou zeleninu či ovoce z lednice. Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí.

Co natrhat morčeti : Byliny sbíráme na neznečistěných místech. Obsahují hodně vápníku, podáváme je proto v omezeném množství, abychom předešli tvorbě ledvinových a močových kamenů. Vhodné bylinky: Pampeliška, jetel, sedmikráska, meduňka, levandule, máta, bazalka, mateřídouška, libeček, heřmánek, řebříček, ostružiník, jitrocel, kopřiva.