Antwort Jak správně sestavit BARF? Weitere Antworten – Jak sestavit BARF pro psa

Jak správně sestavit BARF?
Podkladem pro BARFOVÁNÍ je přirozená strava vlka. Porce by obsahem měly odpovídat složení kořisti. Krmení je založeno na syrovém masu, kostech obalených masem a vnitřnostech. K tomu se přidává zelenina, ovoce, oleje, ořechy a občas také byliny.Znamená to tedy, že NEMÁME pejskovi do misky ráno dávat jen kosti a večer jen maso s vnitřnostmi. Základní množství krmné dávky vypočítáme z ideální hmotnosti psa. Pro dospělého psa počítáme 2-3 % tělesné hmotnosti, pro štěně 4-6 % tělesné hmotnosti.ZAČÍNÁME BARFOVAT

Maso je vhodné pro začátek krájet na malé kousky nebo lze dávat maso mleté. Postupně kousky zvětšujte, toto psa donutí kousat a učit se používat žvýkací svaly, které u krmení granulemi téměř nepoužíval. 2 až 3 týden postupně zařazujeme do krmné dávky vnitřnosti.

Kolik masa při Barfu : Krmná dávka dopělého psa v normální kondici je 2-3% jeho SOUČASNÉ váhy. Krmnou dávku tedy počítáme ze současné váhy. PES 10kg – 2% krmná dávka je 0,2kg, 3% krmná dávka 0,3kg. Dospělému psu u kterého požadujeme redukci váhy stačí 2 – 3 % váhy, kterou POŽADUJEME jako krmná dávka.

Kolik gramů masa pro psa

Denní krmná dávka ( maso+příloha ) by měla činit u dospělého psa 2-3% ideální hmotnosti psa (příklad 10kg pes = krmná dávka 200-300g) u štěňátek 5-6% hmotnosti štěňátka (příklad 10 kg štěně= krmná dávka 500-600 g).

Jak často venčit ročního psa : Obecně se však doporučuje venčit psa minimálně dvakrát denně, a to alespoň po dobu 20-30 minut každé procházky. Mladí psi a štěňata potřebují více pohybu a častější venčení, aby mohli vybít svou energii a rozvíjet své svaly a kosti.

Krmné tabulky. Jak v nich snadno číst

Váha (kg) Krmná dávka (g)
1-5 25 – 80
5-10 80 – 130
10-20 130 – 215
20-30 215 – 295


Sestavit jídelníček ale není nic složitého, stačí se řídit jednoduchým pravidlem: krmná dávka by měla činit 2-3% ideální hmotnosti zvířete. Ideální hmotnosti proto, že pokud má pes nadváhu nebo podváhu, nepočítáme krmnou dávku z jeho aktuální váhy, nýbrž z váhy, které bychom u psa chtěli dosáhnout.

Co dát do Barfu

Přibližné poměry toho, co by měl pejsek konzumovat jsou:

  1. 40 % listová zelenina – např. špenát, polníček, nať mrkve.
  2. 30 % ostatní zelenina – např. mrkev, petržel, řepa, rajčata.
  3. 30 % ovoce – např. banán, jablka, pomeranč

Názory na optimální přechod z granulí na BARF se různí a lze je rozdělit do dvou základních skupin. První skupina doporučuje náhlý přechod, prakticky ze dne na den. Tedy jeden den dokrmit granule, je možné i poslední porci granulí vynechat a dát psovi částečný půst. A další den již začít krmit pouze syrovou stravou.Denní krmná dávka ( maso+příloha ) by měla činit u dospělého psa 2-3% ideální hmotnosti psa (příklad 10kg pes = krmná dávka 200-300g) u štěňátek 5-6% hmotnosti štěňátka (příklad 10 kg štěně= krmná dávka 500-600 g).

Opět je nejlepší krmení rozdělit do dvou denních dávek, jednu dát přes den a druhou večer. Pes by měl sníst 190 až 260 gramů granulí za den. Ideální je, aby vypil 600 až 700 mililitrů vody.

Kolik gramů masa na jednu porci : Kolik je jedna porce masa

Jedna porce masa pro dospělého v syrovém stavu je 100 g. Po tepelné úpravě to bývá přibližně 66 g. Porce masa pro dítě od 6 do 11 let má mít 75 g v syrovém stavu, tedy asi 46 g po tepelné úpravě.

Jak dlouho vydrží pes bez venčení : Zdravý dospělý pes naproti tomu vydrží 6 – 8 hodin. Dlouhodobě ale musíme dbát na to, že nechávat psa 8 hodin bez možnosti venčení a vylučování není dobré pro jeho měchýř a situace může vést k infekci močových cest nebo k močovým kamenům. Pokud máte možnost dát psovi přístup na zahradu, problém je v podstatě vyřešen.

Jak často má mít pes stolici

Předpokládá se, že se zdravý pes vyprázdní jednou denně. Pokud se tedy váš mazlíček nevyprázdní jednou za den, neměli byste mu trhat chlupy z hlavy, ale řídit se radami, které s vámi sdílíme v tomto článku. Současně, pokud se stolice neobjeví déle než dva dny, je čas zasáhnout a navštívit veterináře.

Denní krmná dávka ( maso+příloha ) by měla činit u dospělého psa 2-3% ideální hmotnosti psa (příklad 10kg pes = krmná dávka 200-300g) u štěňátek 5-6% hmotnosti štěňátka (příklad 10 kg štěně= krmná dávka 500-600 g).Základním vodítkem k optimálnímu dávkování je doporučená denní krmná dávka uvedená (v gramech) na obalu či v popisku krmiva. Pokud jde o granule, první dávku nového krmiva doporučujeme odměřit pomocí váhy, nikoli odměrky. Granule s různým tvarem a hutností mohou při stejném objemu mít velmi odlišnou hmotnost.

Kolik Vareneho jidla pro psa : Celková hmotnost vařené dávky by měla u dospělých psů představovat asi 2 – 3 % z tělesné hmotnosti, u psů malých a trpasličích plemen (pod 10 kg) je to 3 – 4 % z hmotnosti. U štěňat do 4 měsíců stáří by mělo celkové množství činit asi 10 % z hmotnosti, u štěňat 4 – 7 měsíců 6 – 8 %, u starších štěňat kolem 4 %.