Antwort Jak správně pěstovat kaly? Weitere Antworten – Jak pečovat o kaly v květináči

Jak správně pěstovat kaly?
Kala vyžaduje světlé, teplé a mírně zastíněné místo. Roste velmi dobře v úrodné a vlhké půdě. Zálivka začíná, když rostlina vyrazí prvními oddenky. Vyžaduje vlhké prostředí, takže půda v květináči nebo na záhonu by měla být stále vlhká.Jak vysadit kaly na zahradě

Hlízy vysazujte do vyhřáté půdy od poloviny května, do 7-10 cm hluboké jámy. Podmínkou pro jejich růst je stále vlhké prostředí, úrodná půda, světlé, teplé a mírně zastíněné místo. Rostlinu začněte zalévat až vyrazí první oddenky. Kolem nich můžete nahrnout vrstvu mulčovací kůry.Proč kala nekvete

Dalším důvodem je, že mají nevhodné podmínky, teplota je příliš vysoká, málo světla, málo vody. Pokud je rostlina pěkná zelená, má spoustu listů, znamená to, že jen neměla vhodné podmínky, tedy nízkou teplotu pro vytvoření kvetoucích toulců.

Kdy vytáhnout kaly : Po odkvětu:

Na podzim začnou listy žloutnout a zatahovat se do podzemních oddenků. Dříve než se dostaví první mrazíky, je třeba kany seříznout asi na 10 cm nad zemí. Poté opatrně vyndáme hlízy ze země a uschováme na místo, kde nemrzne. Není třeba je čistit, klidně na nich nechejte zeminu.

Jak se pěstuje kala v květináči

Jako bahenní květina je kala velice vhodná i pro hydroponické pěstování. Jeho začátkem je podzimní výsadba hlíz, které sázíme poměrně hluboko, asi 8–10 cm. Poté květináč umístíme na světlé stanoviště, kde se teplota pohybuje v rozmezí od 12 do 15 stupňů Celsia. Rostliny začínají kvést za půldruhého roku.

Co potřebuje kala : Kala potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je mírně zastíněné. Neměla by být na přímém slunci. Půda musí být úrodná a dokud rostlina roste a kvete, musí být neustále vlhká. Hlízu vysazujeme od poloviny května do konce června, do hloubky 6 – 10 cm.

Hlízy se vysazují v době, kdy již nehrozí velké výkyvy teplot, ideálně v druhé polovině května. Vysazují se do hloubky 7–10 cm. Doporučuje se sázet i několik hlíz najednou do jednoho důlku. Kaly snesou slunečné stanoviště, jen krátce po výsadbě je dobré rostliny zastínit, aby se listy nespálily.

Kala potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je mírně zastíněné. Neměla by být na přímém slunci. Půda musí být úrodná a dokud rostlina roste a kvete, musí být neustále vlhká. Hlízu vysazujeme od poloviny května do konce června, do hloubky 6 – 10 cm.

Čím hnojit kalu

V době nejintenzivnějšího růstu listů kalu každý týden hnojíme hnojivem se zvýšeným obsahem dusíku (podporuje růst zelené hmoty), po založení poupat pak již přihnojujeme klasickými hnojivy, případně hnojivem se zvýšeným obsahem fosforu, podporujícím kvetení.Kana by bez zazimování uhynula, postarejte se o ni podobně jako o jiřiny. Kana jinak také nazývaná dosna (Canna indica) je sice vytrvalá rostlina, ale bohužel ne mrazuvzdorná. Po prvním silnějším mrazíku, který spálí její květenství, je tedy zapotřebí, abyste ji vyryli ze země.Kala potřebuje světlé a teplé stanoviště, které je mírně zastíněné. Neměla by být na přímém slunci. Půda musí být úrodná a dokud rostlina roste a kvete, musí být neustále vlhká. Hlízu vysazujeme od poloviny května do konce června, do hloubky 6 – 10 cm.

Sázení cibule

Řádky by od sebe měly mít vzdálenost asi 20 centimetrů, jednotlivé sazečky či semena přibližně 8 centimetrů. Semena vyséváme pouze 2-3 centimetry pod povrch a opatrně zaléváme, jsou totiž drobná. Sazečky ukládáme přibližně 5-8 centimetrů hluboko.

Kdy se sadí cibule : Semena cibule můžete na jaře vysadit už koncem února, nejpozději však v polovině dubna. Semena začnou klíčit i při velmi nízké teplotě (stačí jim 2-3 ºC) a během chladného období využijí půdní vláhu. Sazenice cibule jsou náchylnější na chlad, proto je vhodné je vysazovat nejdříve koncem března.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Jak hluboko zasadit kany

Směs barev kany (3 různé barvy), která dorůstá do výšky cca 120 cm. Pěstování: Sázíme 12 cm hluboko (trojnásobek výšky cibule), vzdálenost mezi jednotlivými hlízami 30 cm. Zahrabeme a zalejeme.

Jak pěstovat kany

Kanám vyhovuje stanoviště slunné až mírně zastíněné, v hlubším stínu ale odrůdy s barevnými listy blednou či ztrácejí žíhání. Kany potřebují propustnou, výživnou půdu (např. kvalitní kompost s pískem 3:1) a dostatek vláhy; pokud je suché a teplé počasí, měli bychom je zalévat každý den.Semena cibule můžete na jaře vysadit už koncem února, nejpozději však v polovině dubna. Semena začnou klíčit i při velmi nízké teplotě (stačí jim 2-3 ºC) a během chladného období využijí půdní vláhu. Sazenice cibule jsou náchylnější na chlad, proto je vhodné je vysazovat nejdříve koncem března.

Čím se hnojí cibule : Hnojení (jak a čím): Před výsadbou zapravte do záhonu uzrálý kompost nebo minerální hnojivo. Další hnojení by mělo probíhat ve třech cyklech – když má rostlina dva listy, poté za 14 dní a naposled na konci června. Cibule nesnáší přímé hnojení chlévskou mrvou a chloridem draselným, který by ji mohl spálit.