Antwort Jak správně přesadit papriky? Weitere Antworten – Jak přesadit papriky

Jak správně přesadit papriky?
Pro přesazení použijeme klasický substrát typu B či ten na rajčata, zároveň se v tomto okamžiku velmi ocení předchozí výsev do kokosových tablet. Rostlinu totiž vložíme do substrátu i s nabobtnalou tabletou a nemusíme manipulovat s jejími kořínky, které jsou v této fázi velmi křehké a snadno se poškodí.Tyto rostliny můžeme začít vysévat už počátkem února do substrátu pro výsev a množení. Teplotu udržujeme okolo 18°C. Po 3 – 4 týdnech můžeme rostlinky přepíchat a přesadit do květináče, dále pěstujeme při teplotách v rozmezí 15 – 18°C minimálně dalších 8 týdnů, než přesadíme sazenice do venkovní půdy.Větší odrůdy potřebují více místa, proto je raději sázíme po jedné sazenici. Výsadba po dvou sazenicích má některé výhody. Rostliny se vzájemně podpírají, což jim prospívá. Také šetříme prostor – na jednu plochu se nám díky tomu vydá více rostlin, přesto ale dbáme o vzdušnost porostu.

Jak Naklicit Semínka papriky : Optimální teplota pro vyklíčení semen papriky je 25-30°C. Při teplotě pod 20°C klíčí semena pomalu a nespolehlivě. Při ještě nižších teplotách se dokonce klíčení zcela zastavuje. Doma je řešením umístit výsevní misku se semeny někam ke zdroji tepla: Na topení, ke kamnům, do kotelny apod.

Kdy se přesazují papriky

Semínka paprik vysejte do lehkého substrátu v teple, s dostatkem světla a teplotou okolo 22 °C. Klíčení semínek můžete urychlit jejich máčením. Přepichujte sazeničky do samostatných nádobek, když mají dva pravé, vyvinuté lístky. Sazenice přesazujte ven po polovině května, kdy jim již nehrozí přízemní mrazíky.

Co zasadit vedle paprik : Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.

Nepracují kořeny a tím pádem neposkytují nadzemní části žádné živiny. Tady je totální disbalanc mezi množstvím světla, tepla a vláhy. Květináče jsou zbytečně předimenzované, substrát příliš jemný bez hrubších složek a hlavně průvan. Rostlinkám je zima.

Paprika má ráda živiny, trvale vlhkou půdu i dostatek prostoru pro kořeny. Abyste ji to mohli dopřát, vyberte ji nádobu (květináč) o velikosti alespoň 18 litrů a o průměru cca 40 cm.

Po kolika se sázejí papriky

Sázení papriky do zahrady

Dařit se jim bude tam, kde předtím rostly luštěniny, dýně, kořenová zelenina kukuřice. Naopak, na místo po paprice už papriku nesaďte alespoň 3 roky. Sazenice papriky vysazujte ven v druhé polovině května, aby jim neuškodily případné pozdní mrazy nebo nízké noční teploty.Zaštipování bočních výhonů řešíme po celou vegetační dobu. I po několika měsících má paprika tendenci tvořit extrémně rychle rostoucí boční výhony, které nejsou žádoucí. Výhon i list zaštipujte tak, aby nedošlo k zaštípnutí na úrovni centráního stonku, ale cca 1cm od něho.Co zasadit vedle paprik:

  1. Rajče.
  2. Kapusta.
  3. Kedlubny.
  4. Česnek.
  5. Cibule.
  6. Fazole.
  7. Mrkev.
  8. Petržel.


Sazenice papriky vysazujte ven v druhé polovině května, aby jim neuškodily případné pozdní mrazy nebo nízké noční teploty. Papriky vysazujte ve vzdálenosti 40–60 cm od sebe. Do jamky přidejte lopatku kompostu, zalijte vodou a zasazujte po dvou paprikových sazenicích.

Jaké druhy zeleniny nesmíte nikdy sázet vedle sebe : Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Kdy přesadit sazenice paprik : Sazenice přesazujte ven po polovině května, kdy jim již nehrozí přízemní mrazíky. Vyberte co nejvýhřevnější a chráněné stanoviště, ideálně u stěny orientované na jih. Před výsadbou zahřejte půdu pomocí černé mulčovací fólie a ponechte ji i po výsadbě.

Kdy hnojit sazenice paprik

Obvykle je nutné hnojit od začátku vegetace, během růstu až do kvetení a tvorby plodů, aby mělo hnojení papriky potřebný efekt. HNOJÍK je jediné ekologické organické hnojivo, které kromě živin poskytne paprikám přírodní ochranu proti škůdcům a plísním.

Paprika v oleji je jako doma ve studené kuchyni. Podává se na chlebíčcích, v pomazánkách, na chlebu, jako salát, nebo místo okurek. Pokud vám chutná, tak víte, že paprika v oleji se dá jíst i jen tak, rovnou ze sklenice. A nezáleží na tom, zda byla dříve pečená, plněná, sterilovaná nebo ne.Paprika si potrpí na pravidelnou a dostatečnou zálivku. Rostliny zalévejte ke kořenům a v době sucha myslete na to, že jedna rostlina papriky potřebuje asi 4 litry vody. Voda na zalévání by měla být odstátá a teplá přibližně jako půda. Pro lepší využití závlahy je výhodnější zalévat ráno.

Proč Zaštipovat papriky : Zaštipování paprik. Vyštipování paprik není jen otázkou estetiky. Správným zásahem totiž docílíme nejen vyšších výnosů, ale také zdravějších rostlin. Z běžně pěstovaných paprik je nutné nejvíce a nejčastěji zaštipovat chilli papričky a celkově nízké odrůdy s menšími plody.