Antwort Jak snížit vlhkost ve sklepě? Weitere Antworten – Jak na odvlhčení sklepa

Jak snížit vlhkost ve sklepě?
Jak zajistit odvlhčení sklepa

  1. Drenáž, která bude odvádět vodu od sklepa ideálně do kanalizačního potrubí.
  2. Fyzikálně chemická infuze, kdy se zdi nasytí chemickou impregnací.
  3. Mikrovlnný ohřev stěn pomocí vysokých kmitočtů zahřívá molekuly vody, které se odpařují a zdivo vysychá.

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %. Při nižší vlhkosti bude ovoce a zelenina rychleji vadnout. Naopak vyšší vlhkost již může působit potíže, je zde riziko šíření plísní a hub.

Jak větrat ve sklepě v zimě : I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Co s Mokrym sklepem

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …

Jak izolovat sklep zevnitř : Vnitřní zateplení

Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.

Příklady tepelných izolantů

Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap. Ve stavebnictví se kvůli lepší tepelné izolaci používají cihly s dutinami.

Je několik možností, které se musí na místě zvážit, jelikož odvod vody musí být pořád ve spádu a tak ne vždy to spádově vychází pro napojení do kanalizace, a v tomto případě se to dá řešit např. drenážní jímkou, sběrnou jímkou s použitím odčerpávání, trativodní jámou, vyústěním ve svahu atd.

Jak vysušit zatopeny sklep

Nejlepší způsob, jak dostat ze sklepa i poslední zbytky vody, je vzít do ruky koště, namést vodu do jednoho místa a vysušit ji hadrem na podlahu. Ve sklepě může vzniknout plíseň. Voda je pryč, ale po dobu, co se ve sklepě držela, mohly vzniknout plísně nebo přinejmenším nepříjemný zápach. Proto co nejvíce větrejte.Předtím, než si sklep „zabydlíme“ a vneseme do něj věci k uskladnění, je dobré do něj dát sirné knoty – síra je totiž přirozený a ustálený dezinfekční prostředek. Jakmile knot v místnosti zapálíme, tak síra v podobě plynu pronikne do všech zákoutí a vydezinfikuje plísně, zneškodní veškeré brouky, pavouky i hlodavce.Nejlepším řešením v daném případě je skutečně zateplení stropu ze strany sklepa. Postačí to provést nalepením izolace například na bází polystyrénu na podhled v tloušťce kolem 8 cm. Tato úprava nemá žádný negativní vliv klima ve sklepě. Obzvláště tehdy, jsou-li tak jako nevytápěné a navíc se zde intenzivně větrá.

Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.

Čím zateplovat : Čím zateplit dům

  • Polyuretan (PUR) Izolaci z polyuretanu lze instalovat už při stavbě, a to pomocí nástřiku pěny přímo naurčená místa, nebo i při rekonstrukci.
  • Kontaktní zateplovací systém ETICS.
  • Kamenná vlna a minerální vata.
  • Polystyren.
  • Pěnové sklo.
  • Dřevěná vlákna a celulóza.
  • Korek.
  • Tepelně izolační malta.

Jak odvodnit sklep : Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, infuzními impregnacemi zdiva, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním sklepních …

Co dát na podlahu do vlhkého sklepa

Nejčastěji se do sklepa používá betonová dlažba. Tyto dlaždice jsou velmi odolné a odolávají vlhkosti, ale také jsou velmi trvanlivé. Dalším druhem dlažby, který se také používá do sklepa, je keramická dlažba. Díky svým vlastnostem je velmi odolná vůči opotřebení a vlhkosti.

Zdi ve sklepě je třeba nejdříve oklepat až na holé cihly, očistit a poté dle potřeby zdivo nabílit vápnem. Vápenatý nátěr je ideální pro dezinfekci. Nanášíme jej nikoliv válečkem, ale štětkou, protože povrch zdí může být nerovný a pomocí štětky se s nátěrem dostaneme do každé prohlubně a dolíku.K dezinfekci rukou můžeme použít dezinfekční mýdla, gely nebo ubrousky. Vybírat bychom měli takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Dezinfekční ubrousky a gely jsou většinou na bázi alkoholu s větším či menším obsahem dalších antibakteriálních látek.

Co se dá pouzit místo dezinfekce : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.