Antwort Jak snížit horečku bez léku u dětí? Weitere Antworten – Jak snížit teplotu u dětí babské rady

Jak snížit horečku bez léku u dětí?
Děťátko by do sebe mělo dostat zvýšené množství tekutin a chlazených potravin, například jogurtů či ovocných příkrmů. Pomůžete mu tak ochladit tělíčko zevnitř a udržovat ho dostatečně hydratované. Výborné jsou i teplé čaje, obzvlášť heřmánkový a mátový. Mají uklidňující účinky a navíc budou vašemu drobečkovi i chutnat.Horečku u dětí lze srážet léky či ochlazováním organismu, tedy zábaly či sprchováním vlažnou vodou. „U dětí se doporučuje paracetamol, u těch starších tří měsíců i ibuprofen.Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.

Co dělat když má dítě teplotu 39 : S lékařem konzultujte i horečku trvající déle než 3 dny a vysokou neklesající horečku (39-40 °C). Pokud teplota překročí 40 °C a při výskytu febrilních křečí urychleně kontaktujeme lékaře či záchrannou službu.

Jak dlouho může trvat horečka u dětí

Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.

Jak obléct dítě při horečce : Pokud teplota v místnosti přesáhne 24 stupňů, doporučuje se miminku obléknout lehké bavlněné body s krátkým rukávem a tenký spací pytel, který můžete nechat částečně rozepnutý, když je v pokoji horko a když teplota během noci klesne, miminko nerušeně zapnete.

Bezkontaktní teploměry mívají hodnotu jen orientační. Hodnoty mezi 37°C a 38,5°C nazýváme zvýšenou teplotou (subfebrilií). Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.

Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší. Při teplotě, která atakuje 40 °C a nedaří se ji během jednoho dne srazit, se opravdu nevyplatí pokoušet se ji vyležet doma.

Co dělat když nejde srazit teplota

Kdy při horečce vyhledat lékaře

při TT nad 39°C, pokud se nedaří ji srazit. Pokud horečka přetrvává děle než 24 hod. i bez dalších příznaků. I při nižších teplotách, pokud má dítě i jiné příznaky nemoci a jsme jeho stavem znepokojeni.Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.

Zvýšená teplota či horečka u dětí může mít různé trvání. Ve většině případů je to otázka pár dnů, záleží ale především na vyvolávající příčině – v případě infekce je rozhodující, jak rychle se tělo s patogenem dokáže vypořádat (může být pár dnů i týden), horečka po očkování většinou ustoupí během 1-2 dnů.

Kdy volat záchranku pro dítě : Jde zejména o následující příznaky:

  • poruchy vědomí nebo bezvědomí
  • dušení, dušnost a zjevné poruchy dýchání
  • křeče nebo nově se vyskytující ochrnutí jedné nebo více částí těla.
  • bolesti nebo tlak na hrudi, vysoký krevní tlak s doprovodnými příznaky, jako tlak na hrudi, dušnost nebo točení hlavy.

Kdy jet na pohotovost s teplotou : U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).