Antwort Jak skladovat Tartaletky? Weitere Antworten – Jak dlouho vydrzi Tartaletka

Jak skladovat Tartaletky?
Takto čerstvý krém, můžu hned použít, uzavřený vydrží v lednice až 2 týdny a po zavaření ho můžu skladovat v lednici až 3 měsíce. Připravené korpusy tartaletek naplním pomocí sáčku s hladkou špičkou lemon curdem.Odleželé těsto vyválíme, vykrojíme kolečka o větším průměru, než jsou formičky, okraje seřízneme, dno propícháme vidličkou a dáme péct na 180°C na 12 minut. Po upečení necháme vychladnout a poté vyklepneme z formiček. Hotové korpusy je možné zabalit do potravinářské folie a zamrazit do zásoby.Tartaletky nechte chvilku vychladnout, sundejte papír s luštěninami a opatrně je vyklopte, pozor, jsou velmi křehké. Po úplném vychladnutí je můžete plnit krémem nebo uschovat na později do mrazáku.

V čem péct tartaletky : TIP: Pro dokonalý výsledek doporučujeme péct tartaletky na silikonové perforované pečící podložce AIRMAT.

Čím se plní tartaletky

A co se týče náplně, kromě jemného krému plného vanilkové chuti můžete tartaletky doplnit citrónovým krémem, karamelem s ořechy nebo krémem čokoládovým. Fantazii se meze nekladou.

Jak Upect tartaletky bez formy : Pokud nemáte formy na tartaletky, můžete si upéct jeden větší koláč nebo použít třeba malé formičky na košíčky. Já si obvykle zadělám větší množství těsta najednou a upeču si různé tvary a velikosti. Skladuji v mrazáku a podle potřeby „vytahuji“ a plním jen potřebné množství.

Pokud nemáte formičky na tartaletky, můžete použít formu na muffiny. Nevykládejte ji těstem celou, ale asi do 2/3. Vzniknou vám tak malé košíčky.

Cukroví pečené ve formičkách (jako pracny, košíčky nebo ořechy) jde někdy po upečení špatně vyklopit. Formičky ale nemusíte vymazávat, těsto je dost mastné. Vyklápějte je ještě horké. Když to nejde, zkuste s formičkou jemně klepnout o stůl nebo o plech.

Čím vymazávat formičky

Použité formičky umýváme v teplé vodě bez saponátu, abychom je zbytečně neodmastili. Pokud přesto použijeme saponát, musíme je před plněním znovu vymazat. Někdo formičky pouze vytře utěrkou, ale mastné miniaturní drobečky na nich časem žluknou a zapáchají.Linecké těsto na tartaletky (11-12 ks) Linecké těsto: 250 g hladké mouky. 150 g studeného másla.Žádné formičky nikdy zcela neplňte, bohatě stačí naplnit je z poloviny, během pečení těsto dostatečně nabude. Těsto do připravených formiček vtlačujte prsty tak, aby uprostřed vznikl důlek. Celý kousek cukroví se lépe propeče a navíc vznikne prostor pro plnění krémem.

Zcela nové formičky umyjeme ve vodě se saponátem a opláchneme. Pak je rozložíme na plech a prázdné vypálíme v troubě při 200 °C po dobu asi 5 minut. Po zchladnutí vnitřky formiček dobře vymažeme rozehřátým 100% tukem.

Jak skladovat vyloupané ořechy : Nádobu s vyloupanými ořechy můžete skladovat na temném místě a v chladu (lednice) až 6 měsíců. Případně můžete vyloupaná jádra ořechů dlouhodobě uskladnit v mrazničce, a to až jeden rok. Řádně vysušené ořechy v neporušené skořápce můžete pak skladovat 2 – 3 roky na suchém a vzdušném místě.

Jak dlouho sušit vyloupané ořechy : Jak sušit vyloupaná jádra

K sušení použijte troubu nebo sušičku na ovoce, teplota by měla být opět maximálně 25 °C. Zde je ale celý proces rychlejší, trvá zhruba 5–6 hodin, a při skladování ve vzduchotěsné sklenici a lednici vám taková jádra vydrží klidně i dva roky.

Jaký tuk na vymazání formy

Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej. Nevhodným tukem je klasický olej (řepkový, slunečnicový), protože stéká ze stěn a máslo, protože obsahuje vodu a nepokryje formu stejnoměrně.

Stačí do těsta přidat namleté nebo nastrouhané piškoty, které těsto zahustí. Pokud máte těsto naopak příliš suché a při pokusu o vyndání z formiček se drolí, přilijte trochu tekutiny. Může to být třeba mléko, smetana, rum nebo rozpuštěné máslo.Trubičky můžete naplnit šlehačkou vyšlehanou s cukrem a oříškovou pastou (máslem), která dodá trubičkám jiný rozměr. Budete k naplnění potřebovat trezírovací (cukrářský) sáček a zdobící cukrářskou špičku s dlouhým aplikátorem.

Čím se plní košíčky : Náplň dělám prakticky od oka, vždy piškoty rozdrtím na hrubší drobty, smíchám se změklým máslem, žloutkem, cukrem a rumem event. s některou z příchutí. Košíčky plním vždy nakonec – po upečení všech druhů cukroví a zužitkuju do náplně zbytky krémů a cukru od obalování.