Antwort Jak skladovat alkalické baterie? Weitere Antworten – Jak správně skladovat baterie

Jak skladovat alkalické baterie?
Skladování baterií

Důležitá u všech typů baterií je skladovací teplota, která má značný vliv na životnost baterie – pokud baterii chcete skladovat déle, je optimální ji uložit na studeném místě cca při teplotě cca kolem 15° – 20° C. Zároveň důležitou roli u baterií s Ni-MH články hraje úroveň nabití baterie.Alkalické baterie

Skladovatelnost se pohybuje od 5 do 10 let. Můžete je mít v zásobě doma nebo v kanceláři a použít když je budete potřebovat. Jsou to nejběžnější baterie k dostání v obchodech.LiPol akumulátory nikdy nenechávejte v modelu, pokud jej právě neprovozujete. Skladujte je v uzavřeném Safe Paku, nebo uzavřeném kontejneru z nehořlavého materiálu.

Jak dlouho lze skladovat li Ion baterie : Životnost Li-Ion akumulátoru se odhaduje na cca 5 let. Z praxe víme, že životnost akumulátoru nejvíce ovlivní právě uživatel.

Jak uchovat tužkové baterie

Vybité baterie skladujte na chladném a suchém místě. Nenechávejte baterie v přístrojích a zařízeních, pokud je nebudete delší dobu používat. Nikdy nevhazujte do ohně. Použité vybité baterie doma skladujte na vyhrazeném místě (mimo dosah dětí) v krabičce ECOCHEESE či jiné vhodné nádobě.

Co škodí baterii : Kombinace vysoké teploty (nad 40 stupňů Celsia) a nabití na 100% škodí baterce ve smartphonu nejvíce. Proto se vyhýbejte nabíjení během toho, jak na zařízení přímo svítí slunce. Výzkumy však přišly na to, že optimální nabíjení mobilu probíhá při teplotách 25 – 40 stupňů Celsia.

8 tipů, jak prodloužit výdrž baterie telefonu

  1. Vypněte funkce, které nevyužíváte.
  2. Upravte jas displeje, slabší podsvícení prodlouží výdrž
  3. Vylaďte synchronizace a procesy na pozadí
  4. Aplikace nechte spuštěné, zlepšíte výdrž baterie.
  5. Instalujte úspornější aplikace, které šetří baterii telefonu.


Kombinace vysoké teploty (nad 40 stupňů Celsia) a nabití na 100% škodí baterce ve smartphonu nejvíce. Proto se vyhýbejte nabíjení během toho, jak na zařízení přímo svítí slunce. Výzkumy však přišly na to, že optimální nabíjení mobilu probíhá při teplotách 25 – 40 stupňů Celsia.

Jak správně nabíjet li-Pol baterie

Pro nabíjení Li-Pol baterií se smí používat výhradně profesionální nabíječky s balancérem určené pro Li-Pol sestavy článků. Nabíjejte výhradně přes balanční konektor, nikoliv přes silový konektor (konektor pro připojení spotřebiče). Parametry nabíječky musí odpovídat napětí a kapacitě baterie a počtu jejích článků.Obecně se dobíjecí tužkové baterie vyplatí spíše v zařízeních s větším odběrem energie. Tam, kde se kapacita baterií spotřebovává pomalu a dlouhodobě, tedy například v dálkových ovládačích nebo nástěnných hodinách, používejte raději běžné alkalické baterie.Stačí totiž pustit baterii z výšky asi 20 cm a nechat ji kolmo spadnout například na stůl. Podle toho, jak dopadne, poznáte, zda je nabitá, nebo vybitá. Úplně prázdná baterie totiž nadskočí po dopadu několik centimetrů vysoko. Plně nabitá baterie se naopak jen zřídka odrazí, spadne přímo a převrátí se na stranu.

V závislosti na zařízení můžete:

  1. Nastavit, aby se obrazovka vypínala rychleji.
  2. Snížit jas obrazovky.
  3. Nastavit automatické změny jasu.
  4. Vypnout zvuky a vibrace klávesnice.
  5. Omezit aplikace, které způsobují vysoké využití baterie.
  6. Zapnout funkci Adaptivní baterie.
  7. Smazat nepoužívané účty.
  8. Zapněte tmavý motiv.

Jak správně nabíjet baterie : K dobíjení zařízení využívejte vždy doporučený maximální nabíjecí proud (je uváděný v A). Nenechávejte zařízení v nabíječce zbytečně dlouho po dobití, např. při oblíbeném nabíjení mobilu přes noc. Plánujete-li zařízení delší dobu nevyužívat, baterii nabijte v průměru na 50 % a průběžně ji dobíjejte.

Jak se nejlépe starat o baterii : Dříve se doporučovalo nový telefon několikrát plně nabít a vybít. To už dnes dávno neplatí a baterii tím naopak škodíte. Zařízení nabíjejte nejlépe vždy, když se stav baterie blíží 20% hranici; ideálně jej udržujte mezi 30 a 80 %.

Čím hasit baterii

Hašení: Nepoužívejte vodu k hašení lithiových baterií, protože by to mohlo způsobit ještě větší rozhoření požáru. Místo toho je nejlepší použít hasicí přístroj třídy D nebo speciální přístroje třídy A. které jsou určené specificky pro hašení požárů kovů.

Nabíjecí proud zvolte opět velmi malý (100 – 200 mA) a začněte nabíjet. Ve chvíli, kdy napětí na baterii dosáhne hodnoty 3,3V na článek, tak nabíjení přerušte a podobně jako v prvním případě dejte baterii nabíjet nízkým proudem v Li-pol režimu. Po celou dobu nabíjení baterii kontrolujte a mějte pod dohledem.Obvykle se dolévá destilovaná voda (kyselina se neodpařuje a nerozkládá), ale pokud je baterka ´suchá´, raději ji dej do servisu – bylo by vhodné po dolití změřit hustotu elektrolytu (a možná baterku i vyměnit). Čistá voda, převařená, bez vodního kamene, jako nouzovka do staré baterky ano. Jinak ne.

Proč nechávat nabíječku V zásuvce : Nabíječka, kterou necháváte neustále zapojenou do zásuvky, spotřebovává neustále energii. Nejen, že vás to stojí peníze, ale navíc se zahřívá a snadno tak může dojít ke zkratu a způsobit nemalé škody. Co se počítače týče, není dobré jej nechávat pořád zapnutý.