Antwort Jak si vyrobit bonbóny? Weitere Antworten – Jak udělat Salvejove bonbóny

Jak si vyrobit bonbóny?
Postup. Med, cukr, šalvěj a citrónovou šťávu povaříme. To, že je hmota hotová, poznáme tak, že po jejím odkápnutí mimo hrnec kapka ztvrdne. Pak hmotu vylejeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým či namaštěným nožem ji krájíme na kostičky a po ztuhnutí ukládáme bonbóny do sklenic pod víčko, aby nezvlhly.Na jednu dávku ovocných želé bonbonů budete potřebovat: 90 g ovocné šťávy (džusu), 10 g krupicového cukru (upravit můžete podle své chuti a zvyklostí) a 9 g sypké živočišné želatiny. Do ovocné šťávy přidáme cukr, ale můžete ho vynechat. Vmícháme želatinu, kterou necháme zhruba 20–30 minut nabobtnat.Příprava cukrárenského želé je opět velmi jednoduchá a rychlá, stačí jen smíchat obsah sáčku s 500 ml tekutiny (vodou nebo se šťávou z kompotu), 1 minutu povařit, nechat za stálého míchání trochu vychladnout a nalít na ovoce na dortu. Z jednoho balení uděláte 500 ml želé, to vystačí na jeden dort.

Jak vyrobit cucavé bonbóny : Cucavé smetanové bonbony

V hrnci se silným dnem zahřejte pomalu smetanu s medem a cukrem. Prohřívejte směs na nízkou teplotu a míchejte tak dlouho, dokud hmota nezhoustne a nebude hladká. Odstavte hrnec z plotny a přidejte potravinářské barvivo. Poté ihned nalijte směs na připravený plech.

Na co jsou Salvejove bonbóny

Při nachlazení, působí příznivě při problémech s horními cestami dýchacími. Tento produkt se skládá z následujících bylinek, kliknutím na ně se o nich můžete dozvědět více.

Na co jsou šalvějové bonbóny : Bonbóny bez cukru, pro osvěžení, pomáhají při bolestech v krku a podrážděném hrdle. Šalvěj má zklidňující účinek na sliznici. Obsah vitamínu C 780mg/100g odpovídá 1300% doporučené denní dávky. Konzumace 2 bonbonů představuje pokrytí denní potřeby vitamínu C.

Připravíte si ji smícháním obsahu sáčku se 4 polévkovými lžícemi vody a necháte asi 10 minut „nabobtnat“. Za stálého míchání mírně zahřívejte, dokud se želatina nerozpustí. Pozor, nesmí se vařit! Aby želatina správně fungovala, nesmí přejít varem.

Obsah sáčku smícháme se 2- 3 lžícemi cukru (40 g), přidáme 250 ml tekutiny a důkladně promícháme. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme asi 1 minutu. Odstavíme z plotny a za občasného míchání necháme chladnout. Ještě vlažným želé zalijeme ovoce na dortu.

Jak si doma vyrobit želé

Pokud nemáte po ruce čerstvé ovoce, stačí mít 100 g cukru, 30 ml ovocného sirupu, 20 ml citronové šťávy, 20 g práškové želatiny a 50 ml vody. Ingredience promíchejte, nechte 10 minut bobtnat, přiveďte za stálého míchání k varu a ihned odstavte. Směsi vlijte do formiček a po 12hodinách tuhnutí v lednici máte hotovo.Připravíte si ji smícháním obsahu sáčku se 4 polévkovými lžícemi vody a necháte asi 10 minut „nabobtnat“. Za stálého míchání mírně zahřívejte, dokud se želatina nerozpustí. Pozor, nesmí se vařit! Aby želatina správně fungovala, nesmí přejít varem.Do každé přihrádky dejte 2–3 bonbony. Počítejte s tím, že se bonbony roztečou, proto se dávají do formiček tak, aby z ní vykukovaly. Stejně jako v prvním případě, vložte formu na velký plech a dejte do trouby. Až se zcela bonbony rozpustí, vyndejte je.

Stačí rozpustit bonbon ve šálku horké vody a můžete si vychutnat zahřívající nápoj, který je ideální pro chladné dny nebo kdykoliv, kdy potřebujete trochu povzbudit tělo i ducha. Pro milovníky zázvoru jsou Sina zázvorové bonbony s mangovou příchutí nepostradatelnou volbou, kterou byste měli mít vždy po ruce.

Jak udělat želé bonbony : Pokud nemáte po ruce čerstvé ovoce, stačí mít 100 g cukru, 30 ml ovocného sirupu, 20 ml citronové šťávy, 20 g práškové želatiny a 50 ml vody. Ingredience promíchejte, nechte 10 minut bobtnat, přiveďte za stálého míchání k varu a ihned odstavte. Směsi vlijte do formiček a po 12hodinách tuhnutí v lednici máte hotovo.

Co se hodí k Salveji : Výrazná chuť a aroma šalvěje vyniknou při přípravě masitých pokrmů, zejména z telecího, skopového a jehněčího masa, ale stejně dobře se hodí i k rybám či vepřovému. Šalvěj také skvěle dochutí bylinkové máslo nebo pomazánky z tvarohu a čerstvých sýrů.

Jak dlouho louhovat šalvěj

Šalvěj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajové lžička (1g) na 2 dl. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 – 2 lžičky navíc. Po zalití necháme luhovat 5-10min, poté přeceďte.

Doporučuje se užít 1 plnou lžičku (3 g) 1-3x denně alespoň půl hodiny před jídlem a zapít ji studeným nápojem. Nikdy nezapíjejte želatinu teplým nápojem. Želatina může být zároveň přidána do jogurtu nebo ovocného džusu a může být tedy užívána i během delšího časového úseku.Sáhnout můžete také po agaru, který živočišnou želatinu plně nahradí. Jde o rostlinnou želatinu vyrobenou z některých druhů mořských řas. Má bílou až lehce nažloutlou barvu a prodává se v prášku, případně ve formě vloček, plátků nebo malých hranolků.

Jak udělat želatinu z prášku : Nejčastěji v obchodech narazíte na dva druhy – želatinu v prášku a v plátcích. Prášková se rozpouští ve vodě, nechá pár minut nabobtnat, zahřeje na asi 80 stupňů Celsia, odstaví z plotny a poté přimíchá do krému (například vyšlehané šlehačky se zakysanou smetanou nebo tvarohu).