Antwort Jak si udělat fakturu? Weitere Antworten – Jak si vytvořit fakturu

Jak si udělat fakturu?
Co musí obsahovat faktura u každého podnikatele:

  1. označení účastníků – tedy jméno a příjmení (OSVČ), resp. název firmy; adresu, resp.
  2. slovní a číselné označení dokladu – např.: “Faktura 2025001”.
  3. peněžní sumu – celkově a nebo podrobně (cena za měrnou jednotku a označení množství).
  4. den vyhotovení účetního dokladu – tj.

Firma Microsoft zdarma nabízí faktury jako šablony, které si jednoduše stáhnete a upravíte dle potřeby. K dispozici je i šablona, která automaticky vypočítá celkovou částku a zároveň má k dispozici více položek pro produkt/služby: Jednoduchá faktura s výpočtem součtu (office.com) – excel.Co musí faktura obsahovat

  1. identifikaci dodavatele – jméno a příjmení či název firmy, adresu a IČO (v případě nepodnikatele se IČO neuvádí)
  2. identifikaci odběratele – jméno a příjmení či název firmy, adresu a IČO.
  3. číselné označení dokladu.
  4. popis zboží či služeb, za které je faktura vystavována.
  5. fakturovanou částku.

Co je potřeba do faktury : Vystavená faktura musí obsahovat:

  • jméno a příjmení dodavatele (v případě OSVČ);
  • název firmy (u společností s ručením omezeným);
  • fakturační adresu (sídlo fyzické osoby nebo firmy);
  • IČ;
  • označení registru, ve kterém jste jako podnikatelé zapsaní (obchodní rejstřík, živnostenský rejstřík a podobně);

Kde vystavovat faktury

Nejvhodnějším řešením je pro vás vystavování faktur v on-line fakturační službě. Pro plátce i neplátce DPH je vhodným fakturačním programem například iDoklad. Po registraci a vyplnění fakturačních údajů můžete začít. Vystavení faktury trvá méně než 2 minuty.

Co musí obsahovat faktura vzor : Je tedy nutné uvést: identifikaci odběratele a dodavatele, označení faktury a její číslo, jednotlivé fakturované položky včetně jejich počtu a ceny, způsob úhrady, datum vystavení a splatnosti. Lze rovněž doplnit některé dobrovolné údaje, jakými jsou například variabilní symbol platby, razítko a podpis dodavatele.

Použít Word, Excel nebo podobný program. Účetní software – Primárně určený pro účetní, ale v „Pohodě” zvládá i fakturaci. Online fakturační aplikace – Má mnoho výhod, jednou z nich je automatizace procesů a faktury vystavené na pár kliknutí. Každý si najde „tu svou funkci”.

Faktura pro neplátce DPH má podobné náležitosti jako faktura pro plátce DPH. Je tedy nutné uvést: identifikaci odběratele a dodavatele, označení faktury a její číslo, jednotlivé fakturované položky včetně jejich počtu a ceny, způsob úhrady, datum vystavení a splatnosti.

Jak vystavit fakturu bez IČO

Naopak fakturu můžete vystavit i jako nepodnikatel a neplátce DPH. Její podobu a formu daňový zákon nedefinuje. Mnoho laiků, ale i podnikatelů tyto dva pojmy často zaměňuje. Jestliže chce podnikatel vystavit doklad a je plátcem DPH, musí se tento dokument jmenovat daňový doklad a nést dané náležitosti.Zálohová faktura by měla obsahovat především informace k platbě: částku k úhradě, variabilní symbol, číslo účtu, na který má být platba zaslána, specifikaci služby nebo zboží, za které chceme zaplatit, a případně i datum splatnosti.Fakturu můžete vystavit více způsoby:

  1. Ručně na papír. Tento způsob je zastaralý a pomalý a už se téměř nepoužívá.
  2. Ve Wordu či Excelu. Faktury si můžete vytvořit v některém z kancelářských programů.
  3. V účetním programu.
  4. V on-line fakturační službě


Kromě DUZP nesmí na faktuře chybět ani datum vystavení. Jedná se o datum, kdy dodavatel doklad vystavil. Podle zákona musí plátce DPH vystavit fakturu do 15 dnů od prodeje zboží nebo poskytnutí služby, případně od přijetí úplaty.

Co se píše na fakturu : popis zboží nebo služby, množství a cenu za zboží, základ daně, sazba daně a výši daně v českých korunách, typ dokladu a číslo faktury, datum uskutečnění zdanitelného plnění, datum vystavení a splatnosti faktury.

Jaký program na faktury : Nejlepší nástroje pro vystavení faktury

  • iDoklad.cz.
  • iÚčto.cz.
  • Súčto.cz.
  • Vyfakturuj.cz.
  • mPohoda.
  • Fakturoid.cz.
  • sInvoices.

Kdy mohu fakturovat bez DPH

Zjednodušeně: pokud se plátcem DPH povinně stát nemusíte — tedy pokud váš obrat za 12 po sobě jdoucích měsíců není vyšší než 2 miliony Kč — pak se typicky plátcem DPH stát nechcete.

Pokud tam IČO není, vyhledejte si ho dle jeho názvu v registru ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů). V něm najdete veškeré údaje o podnikajících fyzických a právnických osobách.Mezi povinné náležitosti daňového dokladu patří mimo jiné i vaše DIČ (blíže viz § 29 zákona o DPH), proto určitě doporučuji, aby daňový doklad tuto náležitost obsahoval. Současně doplňuji, že IČO povinnou náležitostí není.

Co se píše do faktury : Náležitosti faktury

  • číslo faktury,
  • datum vystavení (případně i datum uskutečnění účetního případu, pokud se liší),
  • název Vaší firmy (u OSVČ jméno a příjmení) a adresa sídla,
  • Vaše IČO,
  • údaje o odběrateli (název, sídlo, IČO, eventuálně i DIČ),
  • položky faktury,