Antwort Jak Servirovat fíky? Weitere Antworten – Jak se jedí fíky

Jak Servirovat fíky?
Fíky můžete jíst jen tak, jak jsou, jako rychlý zdroj cukrů. Jejich výhodou je, že se nemusí loupat. Stačí je umýt, utrhnout stopku a fík sníst celý. Pokud slupku nemáte rádi, můžete jen vyjíst dužninu, jako v případě kiwi.Fíky stačí umýt, odstranit tuhou stopku a plody nakrájet. Koupené fíky před konzumací umyjte pečlivě, možná byly stříkané. Při nákupu si všímejte jejich kvality. Povrch by měl být zdravý, na omak měkký, fíky musí příjemně vonět.Kromě zdravotních benefitů jsou fíky zajímavé i kulinárně. Báječně se hodí k sýrům, ale můžete je zakomponovat i do sladkých dezertů a koláčů, nebo z nich připravit výtečné čatní nebo omáčky k masu.

Co se jí z fíků : Čerstvé fíky si můžete vychutnat jen tak, jsou lahodnou pochoutkou a jedí se i se slupkou, anebo je efektně naservírovat jako poslední chod sváteční hostiny, a to po marocku – s medem, aromatickou vodou z růží a sekanými mandlemi.

Jak Servirovat fíky

Ideální jsou fíky do salátů, osvěží každé salátové aranžmá. Mne nejvíce oslovila chuť fíků s červenou a bílou čekankou a nesmí též chybět vlašské ořechy nebo třeba lehce osmažená dobrá slanina. Zapečené fíky jsou delikatesou zvláště s kozím sýrem, kdy vyzní spojení dvou intenzivních chutí v báječné harmonii.

Na co jsou dobré fíky : Mohou podporovat zdravé trávení, snižovat riziko srdečních onemocnění a pomáhat vám řídit hladinu cukru v krvi. Rozhodně jsou vhodné, abychom je zařadili do svého jídelníčku. Čerstvé fíky obsahují nějaké kalorie z přírodního cukru, ale pár fíků je rozumná, nízkokalorická svačina nebo doplněk k jídlu.

Slazené fíky můžete podávat s vanilkovou zmrzlinou nebo jako přílohu se sýrem nebo pečeným kuřecím masem. Vzhledem k místu narození fíku není překvapením, že se dobře hodí k některým místním ingrediencím, jako je med, piniové oříšky, šalvěj, rozmarýn, tymián a mandle.

Slaďoučké fíky, ať už čerstvé nebo sušené, jsou skvělou výživou pro mozek i nervy. Pomáhají při únavě, protože rychle zvyšují hladinu glukózy v krvi a zlepšují tak náladu, výkonnost i soustředění. Přitom jsou výrazně zdravější než sladkosti a na rozdíl od nich nejdou na tloušťku a jsou lehce stravitelné.

Na co jsou zdravé fíky

Preventivní účinky proti kardiovaskulárním a nádorovým onemocněním (látky izolované z fíkových listů, draslík a vláknina v plodech) Prevence degenerativního poškození makuly (látky s antioxidačními účinky v plodech) Prostředek proti únavě (vysoký obsah vody a sacharidů) Přírodní laxativum (vysoký obsah vlákniny)Fíky se dají vařit, grilovat, konzervovat nebo sušit, používají se ve slané i sladké kuchyni. Můžete je jíst syrové (po oloupání slupky), sušené nebo zpracované na čatní.Doporučuje se je skladovat přikryté jednotlivě na tácku pokrytém papírovým ubrouskem nebo v nehluboké dóze, neboť mohou vysychat, snadno se poškodit či přijímat aroma z okolních potravin. Nezralé fíky je vhodné nechat dozrát rozložené na tácku při pokojové teplotě.

Fíky se dají vařit, grilovat, konzervovat nebo sušit, používají se ve slané i sladké kuchyni. Můžete je jíst syrové (po oloupání slupky), sušené nebo zpracované na čatní.

Jak stříhat fíky : Fíkovník stříháme, především na podzim po opadu listů, aby byl co nejlépe foremný k zimnímu zabalení. Na jaře vystříháme všechny namrzlé větve. Během vegetace stříháme větve slabší a křížící se, aby do keře mohlo slunce.

Jak využít fíky : Využití v kuchyni

Čerstvé nebo vařené fíky se podivuhodně dobře snoubí s bílým masem nebo drůbeží, vepřovým a zvěřinou, šunkou, kozím či ovčím sýrem. Podává se s obědovými saláty, láskyplně se choulí u plátku husích jater a sladce se oddává skvělým dezertům.

Kdy se sklízí fíky

„Fíkovník v nádobě, na zimu schovaný do haly nebo zimní zahrady, nabídl plody ke sklizni už v červnu. Z fíkovníků pěstovaných venku budeme fíky sklízet až koncem léta. Rostliny plodí na vyzrálých výhonech.

Uskladněné v lednici vydrží až dva týdny. Ty měkké a vyzrálé se hodí k přímé konzumaci, ať už samotné, do salátů nebo k sladkým dezertům. Jedí se i se slupkou, kterou je ovšem potřeba omýt. Ty pevnější je také možné tepelně upravovat a připravit z nich jakési čatní, které je ideální přílohou k masu.