Antwort Jak se zalévají anturie? Weitere Antworten – Jak zalévat Anturii

Jak se zalévají anturie?
Anturie též mají rády stále vlhký substrát, nikoli však přemokření. V žádném případě nesmíme používat tvrdou studniční vodu, použijeme buďto vodu dešťovou o pokojové teplotě a nebo dobře odstátou vodu z kohoutku, kde není ve vodovodním řádu voda příliš tvrdá.Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.Jelikož jde o tropické rostliny, anturie mají rády teplo, ideálním průměrem je pro ně v pokojových podmínkách 20 až 21 oC během vegetačního období, v zimě pak teplotu snížíme až na cca 16 oC, čímž podpoříme kvetení, jinak ale snesou i v zimě teploty v místnostech běžné.

Jak pecovat o Anturii v květináči : Anturie přichází z tropického prostředí, a potrpí si proto na teplo a vzdušnou vlhkost. Teplota by ani v zimě neměla klesnout pod 16°C, v létě by se měla pohybovat okolo 20-21°C. Rostlině je nutné pravidelně rosit listy, případně ji obložit vlhkým mechem.

Jak často hnojit anturie

Protože mohutně roste, musí se vydatně a často hnojit. V létě hnojíme dvakrát za měsíc, v zimě jen jednou.

Proč má anturie zelené květy : To bude nejspíš způsobeno slunečními paprsky a v případě, že jsou její květy zelené, má naopak světla málo. Ze škůdců si dejte pozor na mšice a červce.

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Listy vaší anturie žloutnou To bude nejspíš způsobeno slunečními paprsky a v případě, že jsou její květy zelené, má naopak světla málo. Ze škůdců si dejte pozor na mšice a červce.

Jak casto kvete anturie

Toulitky patří mezi dlouhodobé ozdoby domova, neboť každý jejich květ vydrží až několik týdnů, navíc kvetení probíhá od jara do podzimu. Období vegetačního klidu začíná v listopadu a trvá do ledna až února. V tomto čase můžete omezit zalévání rostlin a zvlhčování vzduchu, hnojení vynechejte úplně.K jemnějším drenážním materiálům, vhodným do menších květináčů, patří písek, perlit a drobný štěrk nebo keramzit. Písek není příliš vhodný, protože je jemný a příliš propouští vodu. Šterk zase vodu poutá málo. Nejlepšími materiály se tedy jeví perlit a jemný keramzit.Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Jak se starat o Anthurium : Pěstování toulitky

Je teplomilná, teplota by neměla klesat pod 18 °C. Ublížit jí může i ovanutí chladným vzduchem při větrání, nebo zálivka studenou vodou. Od jara do podzimu, kdy je světla více, ji zalévejte tak, aby byl substrát stále vlhký, ne však mokrý. V zimě zálivku omezte – rostlina jí spotřebuje méně.

Jak zalévat tlustici : Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty. Přes zimu zálivku omezte na minimum, zvláště pokud tlustici zimujete v chladu.

Kdy Zaštipovat tlustici

Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.

Například žluté listy se zelenými žilkami mohou naznačovat nedostatek železa, zatímco jednotně žluté listy mohou být známkou nedostatku dusíku. Pokud máte podezření, že vaše rostliny mají nedostatek živin, můžete použít listová hnojiva nebo upravit pH půdy, abyste zlepšili příjem živin.Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.

Jak hnojit anturie : Hnojení: Začínáme přihnojovat od jara. V době vegetace je pak potřeba hnojit pravidelně zhruba ve čtrnáctidenních intervalech hnojivem pro pokojové rostliny a v dávkách uvedených od výrobce na obale použitého přípravku. Vhodné je tekuté hnojivo v zálivce.