Antwort Jak se vyznat ve svých pocitech? Weitere Antworten – Jak popsat své pocity

Jak se vyznat ve svých pocitech?
Akceptujte, že jsme ve výjimečné situaci, která může přinést výjimečné (neznámé, nepříjemné) pocity, stavy a myšlenky. Netrestejte se vnitřně za to, že cítíte strach, rozmrzelost nebo další negativní prožitky a myšlenky (ať už se týkají obav o vlastní zdraví, rodinu, příjem, zaměstnání, cokoli).Vyjádřit emoci.

Emoce nám nejen sdělují nějakou zprávu, ale také nás popostrkují k tomu, abychom něco udělali a dávají nám impulz ke změně. A je dobré je vyjádřit, například: říct, sdílet, napsat, vykřičet do polštáře nebo vyplakat. Díky tomu je vypustíme a dáme jim prostor.“ Jak je vidět ze samotného vymezení pojmů, významy slov pocit a emoce se zcela nekryjí. Zatímco emoce primárně vyjadřuje stav, hnutí mysli, pocit má širší významové uplatnění.

Jaké mohou být pocity : Existuje celá řada emocí – hněv, zloba, strach, odpor, štěstí, láska, smutek, naděje, zoufalství, radost, lítost, odpor, euforie, nuda, překvapenost, nenávist, ostuda, opovržení, rozpaky… To všechno jsou emoce.

Jak se vyznat ve svých emocích

A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.

Jak se zbavit vnitřního hněvu : Pokud se váš vnitřní hlas brání a nechce odpovědět, vyhledejte pomoc odborníka, psychoterapeuta. Ten určitě osloví váš vnitřní hlas jednoduchými, ale účinnými otázkami. Příčina vašeho hněvu bude nakonec vaším pomocníkem při jeho ovládání.

Citové reakce mohou být: útočné (zlost, hněv, agrese), obranné (strach, neklid, pláč, fobie), sociální (obdiv, respekt, úcta, pokora). Velmi silné reakce se nazývají afekty, intenzivní bouřlivá reakce, doprovázena změnami v činnosti vegetativní nervové soustavy i ve vnějších projevech.

Přijměte své emoce, ať jsou jakékoli.

Je to jako obejmout se. Ačkoli emoce nejsou doslova vaší součástí, v tomto okamžiku vás spolehlivě odrážejí. To, jak se v daném okamžiku cítíte, je cesta, která vás spojuje s vaším autentickým já.

Jak uvolnit své emoce

Poradíme vám činnosti, jak uvolnit potlačené emoce:

  1. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Když pocítíte záplavu negativních emocí, zastavte se.
  2. Napočítejte do deseti.
  3. Pojmenujte emoce („Mám strach, že to nedokážu.
  4. Pokud máte za sebou stresující událost, je dobré nahromaděný stres ventilovat nějakou fyzickou aktivitou.

A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.

Pokud trpíte úzkostmi, může být těžké přestat si dělat starosti s věcmi, které máte na mysli. Vyhraďte si čas určený k přemýšlení o svých starostech, nebo se je pokuste sepsat. Pečujte o sebe. Fyzické cvičení, vyvážená strava, čas strávený venku a spánek – to vše může pomoci zvládnout hladinu úzkosti.

Emoce vznikají v limbickém systému, jenž je antropogeneticky starou částí mozku. Strach, odpor, ale také radost nebo smutek se nedají snadno potlačit. Síla emocí je tak velká, že mohou být pro život i značnou zátěží – například v případě depresí nebo úzkostných poruch.

Co způsobuje vnitřní neklid : Častým spouštěčem nervozity a úzkosti bývá stres doma či v zaměstnání, nedostatek spánku, shon a psychické a fyzické přetížení. Chronický stres nám škodí, ovlivňuje naše srdce a cévy, vede ke zvýšení krevního tlaku, či ke snížení naší imunity, čemuž je třeba předcházet.

Jak zklidnit vnitřní neklid : Možná to zní jako hloupá rada – každý z nás přeci dýchá, ale skutečně to pomáhá. Dýchejte pomalu a zhluboka. Vnímejte jen svůj dech – to jak vám naplňuje plíce a pomalu je opouští. Nechte celý svět kolem rozplynout v klidných nádeších a za chvíli se vám udělá lépe.

Jak poznat vysoce Citliveho cloveka

Jako hypersenzitivní neboli vysoce citlivý člověk se označuje ten, kdo vnější podněty vnímá citlivěji než ostatní. Hypersenzitivní reakce se nejčastěji projevuje u smyslů, tedy sluchu, zraku, chuti, hmatu nebo čichu.

Pokud se mi chce brečet, nedržím to v sobě, klidně si plakat dovolím. A když cítím únavu a vyčerpání, dopřeju si odpočinek, uvařím si čaj nebo něco jiného, co mi dělá dobře. Také vím, že na to všechno nemusím být sám*a, kdykoliv mohu zavolat na bezplatnou linku 116 111, kde mě třeba i podobnými technikami provedou.Hraniční porucha osobnosti se vyznačuje různými symptomy, jako je například emoční labilita, impulzivní chování nebo problémy s vlastní identitou. Častým symptomem je i sebepoškozování, sebedestruktivní chování, pokusy o sebevraždu, disociativní stavy či poruchy přijmu potravy a sklon k užívání návykových látek.

Proč necítím žádné emoce : Dobrý den, omezené prožívání emocí se může vyskytovat jako součást projevů u řady různých (a různě závažných) psychických onemocnění či poruch, může se též vyskytovat v souvislosti s reakcí na některé mimořádné události a zážitky.