Antwort Jak se vyrábí parfémy? Weitere Antworten – Jak se tvori parfém

Jak se vyrábí parfémy?
Většina sytých vůní obsahuje zbytkové množství vody a asi 10-20 % parfémových olejů rozpuštěných v alkoholu. Kolínské vody obvykle obsahují 3-5 % olejů rozpuštěných v 80-90 % alkoholu a zbylých 10 % tvoří voda. Poměr alkoholu a vonných látek určuje sílu a hodnotu parfému.alkohol (kosmetický líh nebo vodka – čím kvalitnější tím lépe), voda (destilovaná z lékárny nebo pramenitá), skleněná lahvička s rozprašovačem.Smíchejte lžičku jedlé sody s několika kapkami esenciálního oleje a několika lžícemi alkoholu. Další dvě nebo tři polévkové lžíce alkoholu pomohou šířit vůně. Směs můžete vyrobit i z tekutého parafínu, alkoholu a například 30 kapek esenciálního oleje. Směs nalijte do lahvičky a vložte do ní několik špejlí.

Jak si vyrobit parfém z květin : Pokud si chcete zjednodušit výrobu parfému, můžete místo čerstvých květin použít vylisované extrakty z bylin a květin do formy vonných olejů. Ty pak namícháte v různých poměrech (nejlépe podle sebe) a nakonec přilijete 70–80% alkohol a trochu destilované vody.

Kdy vznikly parfémy

Nejstarší parfémy světa, kterým je přes 4000 let, objevili archeologové na Kypru. Prvním písemně doloženým tvůrcem parfémů byla žena jménem Tapputi.

Kdo vyrabi parfémy : Producenti a výrobci vůní mají toto podnikání postavené trochu jinak. Většinou se zabývají potravinářským průmyslem, kde se věnují aroma v recepturách, jako například aroma v jogurtu, sirupu či krmných směsích. A právě tito výrobci jsou také výrobci imitací parfémů.

Parfém obsahuje mezi 15 % a 30 % aromatických látek, parfémovaná voda obsahuje 8 % až 15 % aromatických látek, toaletní voda se pohybuje v rozmezí od 4 % do 8 % aromatických látek. V kosmetice se používá 2 % až 5 % aromatických látek.

Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.

Jak si vyrobit aroma difuzér

Do skleničky s víčkem vsypte asi 50 g jedlé sody a přidejte 10 kapek esenciálního oleje. Víčko na skleničku proděravějte, případně nechte zcela odkrytou. Až vůně zeslábne, přikápněte opět vonný olej, jednou měsíčně vyměňte celou náplň ve skleničce.Ve vodní lázni rozpusťte nejdřív včelí vosk, poté přidejte bambucké máslo. Rozehřátou tekutinu odstavte. Do lehce vychladlé směsi v tuhle chvíli přimíchávejte vámi vybrané esenciální oleje. Ale pozor, vybírejte opravdu esenciální (éterické) oleje, nikoli vonné oleje, přírodní, ne syntetické.Jak si doma vyrobit vonný difuzér

  1. Lahvičku naplňte lihem a mandlovým olejem v poměru 2 : 3.
  2. Do směsi přidejte 15 kapek levandulového oleje a 25 kapek grapefruitového oleje. Já jsem pro začátek zvolila raději jemnější kombinaci.
  3. Na závěr vložte do lahvičky bambusové nebo ratanové tyčinky.


Existuje několik teorii o vzniku parfému, ale většina z nich zmiňuje, že o první parfém na světě se zasloužili Mezopotámci, Peršané či Egypťané. První známý výrobce vůní byla žena – Tapputi, odbornice na chemii, která v babylonské Mezopotámii vytvořila směs z myrhy, olejů a květin.

Jak se pozna originál parfém : Parfémy jsou bohaté a silné vůně, které obsahují 15-40 % vonných složek. Konzistence pravého parfému je hustější než třeba u EdP, a proto se většina takovýchto parfémů prodává ve flakóncích bez rozprašovače. K nanesení na kůži stačí použít jen pár kapek a některé vůně dokonce vydrží i více než 10 hodin.

Co obsahuje parfém : Hlavními složkami dámských vůní jsou santalové dřevo, pižmo, vanilka, pivoňka, liči, frézie, konvalinka, magnolie, růže, ambra a cedrové dřevo. Parfémy pro muže tvoří převážně složky santalového dřeva, citrusů, máty, levandule, fialek, koření, ambry, dřeva a pačuli.

Kde sa dává parfém

Parfém by se měl nanášet primárně na tělo. Na pulzní body, kde nám tepe krev. Je to tak proto, že vůně reaguje na teplo a díky němu přizpůsobuje i svoji intenzitu. Mezi taková místa patří krční tepna, pokožka za ušima, loketní jamka, spánky a vnitřní zápěstí.

Která je lepší, parfémovaná nebo toaletní voda Parfémovaná voda je považována za kvalitnější díky vysokému obsahu vonných látek. Má intenzivnější vůni, která vydrží déle než toaletní voda.Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.

Proč na sobě necítím parfém : Po každodenním používání určité vůně si zcela běžně stěžujeme, že na sobě parfém necítíme. Je to způsobeno tzv. čichovou adaptací, což je jeden z typů smyslové adaptace. Tento proces má především chránit naše smysly před znecitlivěním vůči různým signálům.