Antwort Jak se vylévá nivelace? Weitere Antworten – Jak správně vylit Nivelaci

Jak se vylévá nivelace?
První krokem je pečlivá penetrace povrchu. Dále si podle údajů od výrobce rozmíchejte nivelační hmotu, vylijte ji na podlahu a začněte roztírat pomocí rakle. Pracujte rychle – hmota bude zpracovatelná zhruba půl hodiny (méně pokud je teplo). Aby hmota vyplnila všechny prohlubně, musíte ji pečlivě provzdušnit.Nivelační stěrka schne poměrně rychle. Nivelace je pochůzí po cca 45 minutách až 2 hodinách, pokládka podlahové krytiny je dle typu nášlapné vrstvy možná po 2 – 24 hodinách. Vlhkost podkladu je vždy vhodné měřit u podlahových krytin textilních a dřevěných.Při Při tloušťce vrstvy do 3 mm je stěrka vyzrálá za cca 24 hodin, přičemž přibližně platí, že každý další 1 mm vrstvy potřebuje čas nutný pro zrání min. dalších 24 hodin1).

Kdy se muze pokladat podlaha na Nivelaci : Teplota podkladu při samotné aplikaci by neměla být nižší než 10 °C a prostorová teplota by všeobecně neměla být nižší než 15 °C. Pokud byste chtěli dosáhnout opravdu ideální teploty pro dobu schnutí nivelační stěrky, měla by se teplota podkladu pohybovat někde okolo 15 °C a prostorová teplota okolo 20 °C.

Jak vylít podlahu samonivelační stěrku

Stěrku odlévejte kolmo k povrchu v pruzích a dle potřeby stěrku pomocí zubové stěrky dorovnejte do požadované tloušťky. Urovnaná stěrka se nakonec odvzdušní a finálně dorovná ježkovým válečkem. Během odlévání pracujte rychle a v etapách tak, abyste nerovnali ježkovým válečkem již tuhnoucí stěrku.

Proč praská nivelace : Beton zraje podsatně déle než nivelační stěrka a pokud nebyl vyzrálý a neměl správnou zbytkovou vlhkost, tak časem praskne taky. A to prasknutí a pnutí se přenese do nivelačky, která praskne taky.

nivelit se připraví vmícháním 1 pytle (25 kg) suché směsi do 6 l vody.

Po vylití a roztažení je třeba nechat povrch schnout a k důkladnému větrání přikročit až čtvrtý den po vylití. Stěrka je již po 8 hodinách pochozí a výsledek je perfektní.

Jak Namichat Samonivelacni stěrku

Míchání samonivelační hmoty provádíme pomocí pomaluotáčkového míchadla. Do míchací nádoby s odměřenou záměsovou vodou postupně vsypeme suchou směs, a to za stálého míchání míchadlem. Hmotu mícháme až do úplné homogenizace. Poté necháme krátce odležet a ještě jednou promícháme.spotřeba: 1,7 kg/m²/mm. minimální tloušťka vrstvy: 2,5 mm. maximální tloušťka vrstvy: 30 mm. pevnost v tlaku: 30 MPa.Míchání samonivelační hmoty provádíme pomocí pomaluotáčkového míchadla. Do míchací nádoby s odměřenou záměsovou vodou postupně vsypeme suchou směs, a to za stálého míchání míchadlem. Hmotu mícháme až do úplné homogenizace. Poté necháme krátce odležet a ještě jednou promícháme.

Průměrná spotřeba je cca 1 kg na m² pro jednu vrstvu. Spotřeba závisí na připraveném podkladu a tloušťce nanášené stěrky (jedna vrstva cca 1 mm). Z jednoho 20 kg kbelíku tak připravíte přibližně 20 m² ve jedné vrstvě nebo 10 m² ve dvou vrstvách.

Jak dlouho zraje samonivelační hmota : Po některých typech stěrky se můžete projít třeba už po třech hodinách, jiné musíte nechat vytvrdnout až 24 hodin. Pokud nespěcháte, výběrem stěrky s delší dobou vytvrzení ušetříte. Nejčastějším typem vyrovnávací stěrky na podlahu je cementová stěrka.

Jak dlouho zraje samonivelační stěrka : Doba vysychání stěrky se velmi liší. Ve většině případů jsou stěrky pochozí po několika hodinách. Abyste měli jistotu, doporučujeme počkat 24 hodin.

Kolik je potreba nivelace

Z výpočtu tedy vyplývá, že k nivelaci podlahy bude třeba alespoň 1,2 m3 potěru.

Nivelace (z franc. nivelle, vodováha) znamená postup na vytyčování vodorovné roviny a měření výškových rozdílů v terénu pomocí nivelačního přístroje. Používá se zejména v geodézii a ve stavebnictví.Aplikace. Podlahová hmota webernivelit se připraví vmícháním 1 pytle (25 kg) suché směsi do 5,25 l čisté vody. Míchá se pomocí míchadla s nízkými otáčkami do homogenní směsi bez hrudek. Po 2 až 3 minutách znovu promíchat.

Jak funguje Nivelák : Při nivelaci kupředu se nivelační přístroj postaví na bod o známé výšce a na cílový bod se svisle postaví měřická lať. Dalekohledem se odečte výšková hodnota na lati a rozdíl výšky nivelačního dalekohledu od země a této hodnoty udává převýšení cílového bodu. Při měření delších tratí se postup opakuje.