Antwort Jak se starat o strojek? Weitere Antworten – Čím mazat stříhací strojek

Jak se starat o strojek?
K tomu používejte speciální olejíček. Nakapete jej na planžetu, strojek na chvíli zapnete a pak přebytky olejíčku otřete suchým hadříkem. Čištění spolu s pravidelným mazáním zaručí delší životnost planžety i strojku.Mazání by se mělo provádět v poloze, při které nehrozí riziko natečení oleje do motoru strojku. Olej nanášíme přímo na stříhací čepele a následně z boku mezi třecí plochy hlavice. Následně je potřeba strojek zapnout, myslete přitom na to, aby olej nenatekl do motoru.Holicí strojek můžete občas vyčistit měkkým kartáčkem. K odstranění nečistot, které pevně ulpěly na některé části strojku, použijte šampon na vlasy nebo běžný čisticí prostředek. Po každém oholení byste měli strojek osušit utěrkou nebo osuškou, ale dbát přitom na to, abyste se nedotknuli křehkého ostří žiletky.

Jak dezinfikovat holící strojek : Nejlepšího manuálního vyčištění dosáhnete s čisticím sprejem. Čisticí sprej pomáhá důkladně vyčistit holicí strojek tím, že z něj odstraňuje všechny zbytky kožního mazu a nečistot. Aplikujte jednou týdně na všechny části holicí hlavy. Nechejte sprej působit cca 5-10 minut.

Jak pečovat o strojek na vlasy

Čištění je nutné provádět důkladně, nestačí pouze oprášit štětečkem čepele strojku, ale vždy doporučujeme sundat celou hlavici a oprášit ji i vnitřek strojku od všech chloupků a vlasů, popřípadě lze použít i speciální roztok na čištění hlavic. Hlavici vždy sundáváme podle návodu k použití k danému typu strojku.

Jak dlouho se nabíjí strojek na vlasy : Jak často by se měl přístroj nabíjet Před prvním použitím zastřihovače vlasů jej nechte nabít po dobu 14 hodin. Při dalších 3 použitích zastřihovače vlasů je důležité, abyste jej nechali vybít. Doporučená doba následného dobíjení je 8 hodin.

Strojky na jedno nabití běžně vydrží v průměru 40 minut. U levnějších modelů je to však výrazně méně a ty dražší naopak vydrží i 50 minut a více.

Nejdůležitějším úkonem, který by měl následovat po každém stříhání, je čištění a následné naolejování stříhací hlavice, ale pouze olejem k tomu určeným! Mazání by se mělo provádět v takové poloze, aby se zabránilo natečení oleje do motoru. Nakapejte několik kapek oleje na přední a boční strany hlavy.

Jak dezinfikovat nastroje

Chemická dezinfekce se provádí ponořením případně vystříkáním nástrojů, pouze k tomu určeným dezinfekčním přípravkem. Roztok se musí vždy připravit podle návodu výrobce, který je uveden na obalu.Použití prostředku BLADE WASH je velmi jednoduché. Do mělké misky nalijte cca 5mm prostředku BLADE WASH a za chodu strojku ponořte stříhací břity do tohoto roztoku a nechte strojek cca 20 vteřin běžet s ponořenými břity. POZOR – vždy ponořujte pouze stříhací břity, nikoliv elektrickou část strojku.Čištění je nutné provádět důkladně, nestačí pouze oprášit štětečkem čepele strojku, ale vždy doporučujeme sundat celou hlavici a oprášit ji i vnitřek strojku od všech chloupků a vlasů, popřípadě lze použít i speciální roztok na čištění hlavic. Hlavici vždy sundáváme podle návodu k použití k danému typu strojku.

Společnost Philips doporučuje řádně vyčistit holicí strojek alespoň jednou za měsíc.

Co se dá pouzit místo dezinfekce : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.

Co mohu pouzit jako dezinfekci : K dezinfekci rukou můžeme použít dezinfekční mýdla, gely nebo ubrousky. Vybírat bychom měli takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Dezinfekční ubrousky a gely jsou většinou na bázi alkoholu s větším či menším obsahem dalších antibakteriálních látek.

Jak oholit vlasy strojkem

Stříhání vlasů strojkem krok za krokem

  1. Nasaďte nástavec nebo přepněte zastřihovač na požadovanou délku vlasů.
  2. Zastřihovač držte tak, aby břity směřovaly dolů a špička krytu se lehce dotýkala hlavy.
  3. Zastřihovačem pohybujte po hlavě po jednotlivých krátkých úsecích, aby nástavec mohl zachytit a ostříhat všechny vlasy.


Spaní s mokrými vlasy

Mokré vlasy mají větší tendenci k lámání se. Během nočního převalování se vlasy třou o polštář a tím se mechanicky ničí. Pokud vlasy stáhnete do volnějšího drdolu, nebo zapletete do copu, tolik se neničí. Lepší je však před spaním nechat vlasy volně proschnout, alespoň do polosucha.Naše doporučení je holit se každé dva až tři dny, pokud toužíte po hladké pokožce. Tři až pět dní je ideální interval pro všechny ženy, které preferují pohodlí před dokonalostí nebo mají radši zastřihovače. Rychlost růstu chloupků se také řídí tím, jakou část těla zrovna holíte.

Co můžu použít jako dezinfekci : Dezinfekce povrchů v domácnosti

K základní dezinfekci povrchů lze využít antibakteriální ubrousky či spreje na povrchy, případně běžně dostupné „chlorové bělidlo“ (5% roztok chlornanu sodného, který se následně ředí na požadovanou koncentraci).