Antwort Jak se starat o perličky? Weitere Antworten – Čím krmit perličky

Jak se starat o perličky?
Potrava perliček se nijak výrazně neliší od krmení ostatní drůbeže. U velkého výběhu se nemusíte o jejich krmení příliš starat, posbírají si hmyz. Jinak můžete perličkám dávat vařené brambory, řepu s obilným šrotem.Podmínky pro chov perliček

Perlička je polodivoká drůbež a potřebuje pro svůj výběh dost velký prostor – ideální je mít od sousedů vzdálenost 100–200 m kolem svého domu. Denně hejno perliček prochodí docela velký prostor a sebere značné množství hmyzu. V tom jsou perličky velmi užitečné.Perlička kropenatá – Numida meleagris

výskyt subsaharská Afrika
potrava semena, rostliny, bezobratlí
věk 10–15 let
rozměry délka těla 53–63 cm, rozpětí křídel 95–100 cm
váha 0,7–1,5 kg

Jak péct perličku : Otvor perličky zašijeme nití (nebo spíchneme párátkem) a položíme perličku do pekáče prsíčky dolů. Pečeme ji 45 minut, pak perličku otočíme prsíčky nahoru a dopečeme dalších 20–30 minut dozlatova. Během pečení perličku podle potřeby podléváme horkou vodou smíchanou se zbylým medem.

Jak vypadá vejce perliček

Světle hnědá či bílá a jemně kropenatá vejce perliček, příbuzných bažantů, mají velmi silnou skořápku, proto je možné skladovat je i delší dobu. Jsou o něco menší (25 g) než ta slepičí a mají vynikající chuť. Klidně je můžete konzumovat jen tak, natvrdo vařené. Krásně vypadají a skvěle chutnají třeba i v salátu.

Jak chutná v perličkách : Maso perličky má chuťově blízko k bažantovi. Obsahuje hodně bílkovin a málo tuku, proto ho řadíme mezi masa dietní. Při pečení má tendenci se vysušovat, je proto vhodné ho špikovat, dusit nebo péct pomalu při nízkých teplotách po několik hodin.

Hrabavou drůbež zabíjíme nejlépe tak, že peří pod krkem u hlavy oškubáme (chceme-li krev dále v kuchyni využít) a následně přeřízneme krční tepnu. Drůbež držíme hlavou dolů tak, aby krev dobře vytekla. Práci lze si lze usnadnit různými porážkovými přístroji (jateční pistole) nebo vykrvovacím trychtýřem.

Snáška perliček

Snášejí nečastěji od března do srpna. Za jedno snáškové období Vám dají kolem stovky vajec. Každé má hmotnost 40 – 50 g.

Jak dlouho PECT Perlicku

Pečeme zhruba 1 hodinu při 180 °C. Doporučujeme podávat také s nádivkou.Předehřejte troubu na 180°C. Čtyři malé zapékací mističky vyložte plátky šunky a špenátem, přidejte rajčata a rozklepněte vejce. Posypte sýrem a zapékejte asi 15 minut, až zpevní bílky.Pokud vejce klesne ke dnu a drží se na dně, je čerstvé. Pokud vejce klesne ke dnu, pak se trochu nadnese a vznáší se u dna sklenice, je ještě v pořádku. Pokud se vejce vznáší u hladiny, vyhoďte ho, je to zkažený pukavec!

2. Kolik prostoru potřebuje "šťastná" slepice. Když už jsme se pustili do domácího chovu slepic, nebudeme na ně jako na cizí. Obecně se uvádí, že jedna slípka by měla mít asi 10 m² výběhu, čím víc, tím lépe.

Kdy se škubou husy : Kdy je nejlepší čas na porážku husy Nejlepší jateční váha husy je kolem 4 kg. V této váze je ideální poměr libového masa a tuku. Až tuto hmotnost dosáhne, je čas na její porážku, ať už je to v létě nebo na přelomu léta a podzimu.

Kolik snese perlička vajec : Můžete je ale chovat také pro vajíčka. Jedna perlička snese i více než stovku vajíček ročně. Perliččí vajíčka váží cca 40-50 g (jsou tedy jen o něco málo menší než ta slepičí) a jsou krásně kropenatá.

Kolik stojí Perlicka

Aspius Perlička chlazená 1,35 kg od 209 Kč – Heureka.cz.

Uvařená vejce ve vodě dostatečně zchladnou přibližně za 1,5–2 minuty a můžeme se pustit do loupání. Pak už stačí narušit skořápku (např.Vejce má na sobě tenkou ochrannou vrstvu (tzv. kutikula), ta po snesení vejce ucpává póry ve skořápce. Tím je vnitřek vejce chráněn před škodlivými mikroorganismy a potenciální nákazou. Pokud vejce před vložením do lednice umyjeme, tuto ochranu tím porušíme.

Kdy se Prosvěcují vejce : První kontrola: První prosvěcování by mělo proběhnout kolem osmého dne inkubace. Vyjměte násadové vejce z líhně a položte ho na prosvětlovačku. Důkladně si prohlédněte skořápku. Zdravé a oplozené vejce by mělo ukazovat jasnou cévní strukturu a postupně se vyvíjející embryo.