Antwort Jak se starat o palmy? Weitere Antworten – Proč žloutnou listy na palmě

Jak se starat o palmy?
Pokud listy naopak žloutnou, má palma problém se suchem, a my musíme neprodleně zalévat. Substrát v takovém případě důkladně prolijeme vodou a přebytečnou vodu vylijeme z misky. Pokud začnou hnědnout špičky listů, můžeme mít problém s příliš suchým vzduchem. Pomoc je ale snadná, stačí začít palmu pravidelně rosit.V růstovém období udržujte substrát poměrně vlhký, v zimě zalévejte jen tak, aby zemina nevyschla. Dopřejte palmě krátký zimní odpočinek, v létě zalévejte jednou za 2–3 týdny plným tekutým hnojivem. Další péče: Pokud špičky lístků palmy hnědnou a kroutí se, znamená to, že vzduch je příliš suchý.Obecně palmy dobře snášejí plné rozptýlené světlo, neumisťujte je proto na plně osluněné parapety, ale dál od okna. Většinu druhů můžete v létě pěstovat venku na terase nebo v zahradě. Ale pozor, rostlinu umístěte do polostínu, aby jí slunce nepopálilo listy.

Jak zachránit pokojovou palmu : U palem, které nesnášejí přetápěné čili suché místnosti, začnou schnout listy a mohou se u nich objevit i skvrny nebo malé fleky. Ihned rostlině omezíme přísun vody a rostlinu přeneseme do chladnější místnosti nebo začneme pravidelně rostlinu rosit alespoň 2 krát týdně.

Co dělat když hnědnou listy

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.

Co dělat když žloutnou listy : Například žluté listy se zelenými žilkami mohou naznačovat nedostatek železa, zatímco jednotně žluté listy mohou být známkou nedostatku dusíku. Pokud máte podezření, že vaše rostliny mají nedostatek živin, můžete použít listová hnojiva nebo upravit pH půdy, abyste zlepšili příjem živin.

Co se týče vhodného květináče, ideální volbou jsou květináče přímo určené pro pěstování palem – bývají úzké a vysoké. Potřeba zálivky je u těchto rostlin poměrně nízká, takže jsou vhodné pro pěstitele, kteří na péči o rostliny nemají tolik času, ale přeci jen se nechtějí uchylovat k volbě rostlinek umělých.

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.

Čím se hnojí palmy

Hnojit můžeme pouze zemní bal, který je již nasycen vodou (čili po zalití). Použít můžeme jakékoli hnojivo určené pro palmy, stačí se informovat ve specializované prodejně – květinářství, zahradním centru, … Palmy važadují hnojiva s vyváženým poměrem živina. A pozor – nikdy nesmíme palmy hnojit hnojivy dusíkatými.Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Osychání a hnědnutí okrajů listů

Monstery se takto většinou projevují, pokud je trápí nedostatečná vzdušná vlhkost.

Proč Monsteře žloutnou listy : 1. Žloutnutí listů Žloutnutí listů monster bývá většinou způsobeno příliš velkým množstvím vody . Může se jednat o pravidelné zalévání větším množstvím vody, ale monstery však může zežloutnout pár lístků i když měla jen jednou nárazově více vody.

Proč žloutnou listy Tlustice : Při nedostatku světla začne tlustice chřadnout, její lístky začnou žloutnou a postupně opadávat. Ovšem přímé sluneční paprsky například na rozpáleném vnějším okenním parapetu mohou tlustici též poškodit. I my se u tlustic můžeme dočkat květů, nějaký ten rok si na ně ale počkáme.

Jak přesadit palmu v květináči

Drenáž by měla mít alespoň 3 – 5cm, aby nadbytečná voda odtékala pryč od kořenového systému a kořeny neležely přímo ve vodě. Palmu umístíte do květináče, zasypete substrátem, trochu udusáte hlínu a dáte palmu tam, kde ji chcete mít. Doporučujeme, abyste palmu neustále nepřemísťovali, protože to nemá ráda.

Vhodná směs je např. kompost, zahradní zemina, rašelina a písek v poměru 2:2:1:1 či zahradní zemina, písek a rašelina 1:1:1 s přídavkem granulovaného hnoje či umělého hnojiva v doporučeném množství.Především jde o nevhodné složení půdy. Půda má vysoký obsah vápníku a fosforu, je příliš kyselá nebo velmi vysychává. Příčinou žloutnutí může být i stálá vlhkost a špatné provzdušnění půdy vlivem trvale vysoké hladiny podzemní vody.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.