Antwort Jak se starat o ibišek? Weitere Antworten – Co potrebuje ibišek

Jak se starat o ibišek?
Pěstování: ibišky by měly být pěstovány na teplém místě nejlépe kvetou při teplotách 15-30°C na plném slunci. Potřebují pečlivou zálivku ale pozor na přemokření kořenů. V horku zalévat vydatně, při nižších teplotách zalévat pouze tehdy pokud je substrát suchý. Ibišky potřebují též přihnojovat.Aby ibišek dobře kvetl, potřebuje spoustu živin. V létě mu tedy dopřejte hnojivo s vysokým obsahem draslíku. Hnojte jednou týdně zředěným tekutým hnojivem nebo jednou měsíčně hnojivem s pomalým uvolňováním živin. Do půdy však také můžete přidat kompost s vysokým obsahem draslíku.Od jara do podzimu ibišek pravidelně přihnojujeme. Zaléváme opatrně, abychom rostlinu nepřemokřili, při delším přemokření zeminy mohou být kořeny ibišku napadeny hnilobou. Zároveň pravidelně sbíráme opadané, nemocné a uschlé listy. největšího růstu proto hnojíme i jednou týdně.

Proč u ibišku opadávají poupata : Padání poupat způsobuje -průvan, chlad ze spodu, časté přemístění, nedostatek světla, nedostatečná zálivka ,přelití,napadení škůdcem-třásněnkou…….

Jak Zaštipovat ibišek

Doporučujeme zaštipovat při výšce okolo 2 metrů, abychom podpořili větší výnos plodů. Ačokča je náročná na živiny, proto je vhodné pravidelné přihnojování (vhodné jsou hnojící přípravky určené pro plodovou zeleninu, například Cererit). Rostlina plodí od srpna až do polovičky října.

Kdy dát ibišek ven : Od června do září ibišku prospěje pobyt venku, ovšem nikoliv na slunečním úpalu. V každém případě rostlinu po přenesení ven alespoň po dva týdny stíníme. Pokud si koupíme malou a již kvetoucí rostlinu v obchodu, bývá často už ve skleníku ošetřena regulátorem růstu, proto jí může kompaktní tvar vydržet i rok.

Jak ostříhat ibišek

Nejdříve odstraňte větve, které vypadají mrtvé nebo jsou poškozené. Odstřihněte také ty výhonky, které rostou špatným směrem. Nezapomeňte také ořezat veškeré výhony vyrůstající z kořenů, zespodu z kmene, v oblasti koruny a vnitřní větve, které zabraňují proudění vzduchu nebo blokují sluneční světlo.

Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Co dělat když žloutne ibišek

Přelité ibišky poznáme podle uvadání a svěšení listů, vypadají jakoby potřebavaly zalít. Když zálivku provedem dojde k přemokření, které způdobí hnilobu kořenů, která může vést k úhynu rostliny. Pokud listy žloutnou, opadávají a jsou bledé je to důsledek nedostatku živin. V době největšího růstu hnojíme i jednou týdně.Pokud má vhodné podmínky kvete celé léto a podzim – od července do října. Tento keř kvete na novém dřevě, proto je dobré jej stříhat na jaře, nejlépe v březnu. Odstraňují se suché, loňské, slabé a dovnitř rostoucí výhonky. Výhonky, které necháte, zkraťte asi o třetinu délky.S řezem venkovního ibišku počkejte na jaro

Ibišek syrský prořezáváme zásadně na jaře (březen až duben). Ibišek kvete na nových přírůstcích, nemusíme mít proto obavy, že se připravíme o květy, naopak budou větší a bude jich víc.

Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Jak a kdy stříhat venkovní ibišek : Pokud má vhodné podmínky kvete celé léto a podzim – od července do října. Tento keř kvete na novém dřevě, proto je dobré jej stříhat na jaře, nejlépe v březnu. Odstraňují se suché, loňské, slabé a dovnitř rostoucí výhonky. Výhonky, které necháte, zkraťte asi o třetinu délky.

Kdy obráží ibišek : Ideálním obdobím pro řez ibišku syrského je březen až duben. A jelikož ibišek kvete zásadně na nových přírůstcích, radikálním řezem jen podpoříme jejich růst. Starší keře též mívají zahuštěné větve, které je také třeba prostříhat. Světlo se musí dostat i dovnitř do keře.

Proč ibišku v bytě žloutnou listy

Dobrý den, listy žloutnou a opadávají, pokud je rostlina přemokřená. Žloutnutím listů a jejich opadáváním však může také rostlina reagovat na změnu stanoviště, pokud píšete, že jste ji zakoupil. Dopřejte jí nyní světlé stanoviště bez přímého slunce a zalévejte vždy tak, že prstem zkontrolujete vlhkost substátu.

Umístění ibišku:

Nejlepším místem pro ibišek je okenní parapet, kam se po většinu dne opírají sluneční paprsky. Jde o okno na jihovýchod nebo na jihozápad, kde se jim při správné péči daří výborně.V sezóně hojně zaléváme, substrát ibišku by měl být stále vlhký, se zálivkou tedy nečekáme až na chvíli, kdy rostlina svěsí listy. V zimě zálivku omezíme, při prvních známkách vadnutí zalijeme, pozor ale na přelití, v misce nesmí stát voda. Zejména v době kvetení dbáme na pravidelnou zálivku a jednou týdně hnojíme.

Proč žloutnou listy u pokojového ibišku : Žloutnutí listů pokojového ibišku. Pokud dosud držíte své Ibišky v teple mohlo by jít o molici skleníkovou. Ibišek ochráníte před škůdci přípravkem Mospilan.