Antwort Jak se starat o fotbalovy travnik? Weitere Antworten – Jak hnojit fotbalové hřiště

Jak se starat o fotbalovy travnik?
„Ideální je poprvé zahnojit v období, jako je tohle, tedy na přelomu února a března. Stačí bohatě, když použijete ledek 27, hnojivo, které je pro kluby cenově nejdostupnější. První pohnojení by mělo být tak 200 až 250 kilo, pak stačí maximálně jednou měsíčně 100 až 125 kilo na povzbuzení.Udržet profesionální fotbalový trávník není jen tak. Musí se pravidelně provzdušňovat, kropit, zavlažovat a hnojit. Trávní porost nesmí přesáhnout 30 mm, takže se zastřihává i vícekrát do týdne. Bez takové péče by trávník nepřežil tu sodu, kterou dostává během fotbalových zápasů.To nejlepší, co trávníku v únoru můžete dát je klid. Pokud však u Vás není na trávníku sníh ani trvalý mráz, je to ideální doba pro poslední aplikaci podzimního hnojiva. Tato dávka dokáže trávník v předjaří geniálně zregenerovat, aniž byste se museli v březnu nějak snažit. Zazelená se a zhoustne dříve než jste zvyklí.

Jak se správně starat o trávník : Již existující trávník posekáme, vyčistíme od organických nečistot a provzdušníme. Jakmile tráva doroste výšky okolo sedmi centimetrů, posekáme. Sečeme jednou týdně, případně častěji, povzbuzuje to hustotu trávníku. Je-li to nutné, aplikujeme přípravek na hubení mechu a plevelů.

Kdy dát hnojivo na trávník

Zdravý trávník teoreticky stačí dostatečně přihnojit na přelomu léta a podzimu. Tím mu dodáte živiny k tomu, aby zesílil a přečkal bez větší újmy zimu. Jste-li pro tradičnější hnojení, můžete ještě trávník přihnojit na jaře a počátkem léta, ale sami můžete zkusit, nakolik je to nutné.

Čím se hnojí : Mezi tuhá jednosložková hnojiva řadíme: močovinu, superfosfát, draselnou sůl a jiné. Mezi tuhá více složková hnojiva patří: Amofos NP 12-52, Lovofert NP 20-20 a Lovofert NPK 15-15-15 a jiné. Kapalná minerální hnojiva se vyznačují tím, že minerální látky se rozpouští v roztoku nebo v emulzi.

Když na jaře začíná zahradní sezóna, je třeba trávník posekat poprvé. Od té doby poté nejlépe 1 až 2krát týdně až do podzimu. Mezi květnem a červnem roste tráva zvlášť rychle, v tomto období je třeba sekat jednou týdně. V zimě trávník z důvodu nízkých teplot neroste; není tudíž nutné ho sekat.

Pískování přispívá k odbourávání a nižší tvorbě travních plstí a mechů. Zrychluje povrchové osychání travní plochy po dešťových srážkách, či automatickém zavlažování. Pomáhá vyrovnávat menší nerovnosti po celé travní ploše. Také přispívá k rychlejšímu odnožování trav.

Jak Vyzivit trávník

Jednoduše si vezmeme železné hrábě a vyhrabeme z trávníku „stařinu“, společně s mechem i neshrabaným listím. Pokud jsme zastánci technologie, kdy posekanou hmotu naše sekačka drtí a rozprostírá zpět do porostu, zvolíme místo pracného vyhrabávání vertikutaci. Vertikutace je poměrně nový druh péče o trávníky.Nejprve zlikvidujte plodnici hub, zeminu zryjte, nakypřete a důkladně zalijte vodou. Tím dodáte trávníku dostatek živin a vody. Pokud víte, že by to nestačilo a váš trávník je v opravdu dezolátním stavu, vykopejte zeminu až do hloubky 30 centimetrů a vyměňte ji za čerstvou.Výsev travních semen

Pro výsev travních semen (přibližně 25 g/m² až 50 g/m²) zvolte den s co nejmenším větrem. Práci vám usnadní rozmetadlo. Semena můžete také zasít ručně. Při výsevu dbejte na to, abyste travní semena vysévali rovnoměrně.

Deset základních pravidel pro krásný trávník

  1. Použijte nejlepší osivo s velkým podílem kostřav.
  2. Pravidelně sekejte.
  3. Sekačku mějte vždy ostrou – ideálně vřetenovou na válcích.
  4. Trávu sbírejte, nemulčujte.
  5. Pravidelně trávník hnojte kvalitním hnojivem.
  6. Zavlažujte v časných ranních hodinách.
  7. Prořezávejte trávník alespoň 3x ročně

Čím nejlépe hnojit trávník : Přírodní hnojiva jsou nejprospěšnější

Je možné použít například močovinu, ale je třeba u ní hlídat přesné dávkování, aby nedošlo ke spálení trávníku. Výborným hnojivem pro zelený trávník je kompost, ovšem ten je třeba nechat odležet a po vyklíčení chemicky odstranit semena plevele.

Kdy a jak hnojit trávník : Zdravý trávník teoreticky stačí dostatečně přihnojit na přelomu léta a podzimu. Tím mu dodáte živiny k tomu, aby zesílil a přečkal bez větší újmy zimu. Jste-li pro tradičnější hnojení, můžete ještě trávník přihnojit na jaře a počátkem léta, ale sami můžete zkusit, nakolik je to nutné.

Jak si vyrobit domácí hnojivo

Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

nesmí se sekat tráva v neděli 6-9 a 12-22h…První sekání koncem dubna nebo začátkem května, respektive tehdy, kdy už má trávník alespoň decimetr výšky. Pažit pak zkracovat o třetinu výšky, a jestli jde o čerstvý trávník, tak raději nastoupit do práce s kosou, než sekačkou. Tím totiž zabráníte tomu, aby docházelo k vytrhávání mladých rostlinek i s kořínky.

Kolik písku na trávník : Křemičitý písek pomáhá zlepšovat drenáž a provzdušnění půdy, což má za následek zdravější kořenový systém a lepší růst travin. Kolik písku na m2 bude potřeba Obecně platí, že pro průměrný trávník je doporučena aplikace 5 – 10 kg na metr čtvereční.