Antwort Jak se spí na anatomickém polštáři? Weitere Antworten – Jak se spát na anatomickém polštáři

Jak se spí na anatomickém polštáři?
V každé spánkové poloze potřebuje krk a hlava jinou oporu. Nejvíce je jí například potřeba při spánku na boku, proto anatomický polštář pro spaní na boku má tvar vlny, která dokonale podpoří krk. Díky ní je krční páteř srovnaná s páteří zad. Spaní na zádech vyžaduje nižší polštář než spaní na boku.Polštář by se tak měl vyměnit jednou za 2-3 roky. Přikrývka pak zhruba jednou za 3-5 let.Jestliže spíte na zádech, otočte jej menší stranou směrem nahoru a sklon polštáře vám uvolněným způsobem podepře krk. A pokud během noci přecházíte ze spánku na zádech na bok nebo z boku na záda, výplň uvnitř polštáře se přizpůsobí.

Jak správně spát aby nebolela krční páteř : Nejlepší pozice pro spánek je taková, ve které je váš krk v neutrální pozici. Vaše hlava musí ležet v rovném prodloužení páteře. Nejjednodušším způsobem, jak najít polštář, který bude poskytovat dostatečnou oporu pro váš krk, je vzít s sebou na nákupy partnera či kamaráda.

Proč spát běž polštáře

Jill Zwarensteyn, která je certifikovanou vědeckou koučkou zabývající se spánkem, říká: „Hlavním důvodem, proč spát bez polštáře, je spánková poloha na břiše, která se tak pro spícího stane příjemnější. Při spaní na břiše bez polštáře si páteř a krk udržují svůj přirozený tvar.

V jaké poloze se má správně spát : Odborníci uvádí, že nejlepší poloha na spaní je napřímená na zádech, jelikož umožňuje páteři zůstat v optimální poloze. Tím zabraňuje nepříjemným bolestem zad a krční páteře.

Tvar a struktura polštáře

Polštář pro spaní na boku by měl být vysoký tak, aby jste měli krční páteř v rovině se zády. Pokud byste se podívali na celou vaši páteř pod rentgenem, měla by být od hlavy až k pánvi rovná. Proto by poloha při spánku měla být pro výběr polštáře klíčová.

Polštář musí být proto dostatečně vysoký, aby vyrovnal výšku ramen a podepřel krční páteř, ale zároveň ne příliš vysoký, aby nedošlo k přetížení krku. Spíte-li na anatomickém polštáři, je důležité si uvědomit, že hlava a krk by měly být v kontaktu s polštářem.

Jak prát anatomický polštář

Praní anatomických polštářů

Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky, proto je budete muset prát v ruce. Anatomický polštář perte ve vaně napuštěné teplou vodou se lžící tekutého pracího prostředku. Po vyprání polštář dlouho důkladně proplachujte čistou vodou, abyste měli jistotu, že v pěně nezůstal žádný saponát.Spaní na levém boku pomáhá přirozeně uvolnit dýchací cesty usnadňuje dýchání. Je to také doporučená poloha pro spánek u lidí se spánkovou apnoe. Spaní na levém boku je také nejlepší spánkovou polohou při hypertenzi, protože snižuje krevní tlak na cévy, které vracejí krev do srdce.Důležitou roli při určování polohy ložnice (a postele) hrají světové strany. Praví se, že nejvhodnější je umístění postele v ložnici na severu, jihovýchodě, východě či západě. Naopak se vyhněte posteli na severovýchod či jih. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry a moc byste se pak nevyspali.

Podle mnohých odborníků se poloha na zádech jeví pro spánek jako ta správná. Pokud dáváme přednost spánku na zádech, je to výborná poloha pro záda a krk, ale jen za předpokladu že nespíme na několika polštářích. Páteř není v této poloze nucená vytvářet nepřirozené křivky, čímž předejdeme bolestem zad a krční páteře.

V jaké poloze je nejzdravější spát : Aby byl kvalitní a abychom se neprobudili rozlámaní a unavení, je třeba spát v polohách, které jsou pro záda přirozené – lékaři doporučují spaní na zádech nebo na boku. Samozřejmostí by měly být kvalitní matrace, které páteř podepřou.

Proč nespat na pravem boku : Spaní na pravém boku

Spánek na právem boku může zhoršit pálení žáhy, zatímco během spánku na levé straně je vytvářen tlak na vnitřní orgány jako jsou játra, plíce a žaludek (zatímco se zmírňuje pálení žáhy). Těhotným ženám lékaři většinou doporučují spánek na levém boku, neboť tato poloha může zlepšit oběh k plodu.

Na jakém polštáři spát

Jestliže spíte většinu noci na zádech, pořiďte si vyšší, středně měkký polštář anatomického tvaru, který udrží vaši páteř v přirozeně zakřivené poloze a podepře ramena a krk. Pokud spíte rádi na břiše, zvolte měkký, nízký polštář. Ten se přizpůsobí vaší váze a páteř se příliš nebude namáhat.

Nevíte, jak spát s bolestí krční páteře Investujte do kvalitního ortopedického polštáře. Anatomicky tvarovaný polštář nebo polštář z paměťové pěny napomůže optimální poloze krčních obratlů během spánku. Bolesti pomůže ulevit i předcházet.Péřové polštáře a přikrývky perte samostatně na co nejnižší teplotu. V tomto případě 30 °C postačí. Moderní pračky disponují i speciálním programem pro praní lůžkovin, lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu.

Jak často prát polštáře : Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok. Dalším důvodem, proč přikrývky prát, jsou roztoči. Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.